Przystanek Alaska - Northern Exposure Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Miłośników serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ironicznie o nas
Autor Wiadomość
czesmen 
VIP

Wysłany: 2012-01-31, 08:27   ironicznie o nas

Artyku? w jednej z francuskich gazet:

Polska.
Oto znajdujemy si? w ?wiecie absurdu. Kraj, w którym co pi?ty mieszkaniec straci? ?ycie w czasie drugiej wojny ?wiatowej, którego 1/5 narodu ?yje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20 lat. Kraj, który ma dwa razy wi?cej studentów ni? Francja, a in?ynier zarabia tu mniej ni? przeci?tny robotnik. Kraj, gdzie cz?owiek wydaje dwa razy wi?cej ni? zarabia, gdzie przeci?tna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocze?nie nie ma biedy a obcy kapita? si? pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa si? trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znale?? miejsce na parkingu. Kraj, w którym rz?dz? byli socjali?ci, w którym ?wi?ta ko?cielne s? dniami wolnymi od pracy (!)
Cudzoziemiec musi zrezygnowa? tu z jakiejkolwiek logiki, je?li nie chce straci? gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem mo?na porozmawia? po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urz?dnikiem pa?stwowym tylko za po?rednictwem t?umacza.
Polacy..! Jak wy to robicie..?
Co wy na to?

zielony 
Administrator

Wysłany: 2012-01-31, 18:19   

mimo wszystko pozytywny wyd?wi?k

czesmen 
VIP

Wysłany: 2012-02-02, 07:53   

nie wiem co tu moze miec pozytwny wydzwi?k? traktuja nas jak murzynów wszedzie, tak by?o jest i bedzie - chyba ze nie dasz im poznac ze jestes polakiem i maksymalnie ile mozna wtopisz sie w otoczenie. :sindbad:

Tazz 
VIP

Wysłany: 2012-02-02, 08:51   

Ja natomiast nie mog? narzeka?, od pó? roku pracuje w zawodzie jako Technolog ?ywno?ci, uzna?em tu mój dyplom i bez problemu znalaz?em spokojn? i bez stresow? prace w Fresh Faktory, w dziele forschung und entwicklung. Nie narzekam, a co najwa?niejsze nie czuj? si? ju? murzynem :>

To wódka? - s?abym g?osem zapyta?a Ma?gorzata. - Na lito?? bosk?, królowo
- zachrypia? - czy o?mieli?bym si? nala? damie wódki? To czysty spirytus . "Mistr

fleish 

Wysłany: 2012-02-02, 09:43   

czesmen napisał/a:
nie wiem co tu moze miec pozytwny wydzwi?k?

dla mnie taki ?e mimo wszystko my si? w tym odnajdujemy:)
tematu pracy za granic? nie b?de porusza?..

zielony 
Administrator

Wysłany: 2012-02-02, 21:13   

czesmen napisał/a:
nie wiem co tu moze miec pozytwny wydzwi?k? traktuja nas jak murzynów wszedzie, tak by?o jest i bedzie - chyba ze nie dasz im poznac ze jestes polakiem i maksymalnie ile mozna wtopisz sie w otoczenie. :sindbad:

my?le ?e do?yjemy jeszcze takich czasów ?e s?owo -polak- nie b?dzie na zachodzie ?le kojarzone,
wydaje mi si? ?e w ci?gu ostatnich paru lat du?o zmieni?o si? postrzeganie naszego kraju

ale najwa?niejsze co zmieni nastawienie do nas to nasza przysz?a pozycja gospodarcza, im b?dziemy bogatszym krajem, tym bardziej b?d? si? z nami liczyli / mo?e to jest i przykre, ale po pierwsze pieniadz rz?dzi ?wiatem, a po drugie z biedakami / pa?stwami/ nikt si? nie liczy - i nie ma co udawa? ?? jest inaczej, tak by?o jest i b?dzie.

Tazz 
VIP

Wysłany: 2012-02-02, 21:43   

popieram - Zielony

To wódka? - s?abym g?osem zapyta?a Ma?gorzata. - Na lito?? bosk?, królowo
- zachrypia? - czy o?mieli?bym si? nala? damie wódki? To czysty spirytus . "Mistr

ishka83 

Wysłany: 2012-02-06, 13:19   

hahaha
Francja: kraj w którym kelner nie wie, co to znaczy "water". Albo raczej nie chce wiedzie?.
A projektantem linii kolejowych zostaje si? po kursie doszkalaj?cym po maturze (dane z pierwszej r?ki, bliski kumpel lata do Lyonu cz?sto w celu koordynowania prac biur polskiego i francuskiego). Nie wiem, jak oni sobie TGV zbudowali :P

czesmen 
VIP

Wysłany: 2012-02-08, 10:05   

TGV ponoc zbudowali kosmici - piramidy tez :) Ishka a kiedy w PL bedzie TGV? po pkp to porazka. :)

nemet 

Wysłany: 2012-02-08, 22:52   

no jak to kiedy? jak amerykanie wybuduj? baz? i ufo wyl?duje (bo przecie? zazwyczaj l?duje u nich) :diabelek:

czesmen 
VIP

Wysłany: 2012-02-10, 11:25   

W Polsce tez jest du?o kosmitów!!! tylko skad oni sie wzieli :D

ishka83 

Wysłany: 2012-02-11, 15:45   

Czesi maj? swoje Pendolino a nasze poci?gi nazywaj? Drewnolino ;)
ale burdel te? maj? niez?y, jak my - mia?am okazj? popodziwia? jak by?am tam na budowie :)

manuela 

Wysłany: 2012-04-04, 17:14   

hehe, no to mysl? ?e si? nada jeszcze par? refleksji ;)
Cytat:
42 prawdy ?yciowe ..

1.Bia?a kredka - nierozwi?zana zagadka dzieci?stwa.
2.Bramki w sklepie - mimo ?e nic nie zwin??e?, i tak boisz si?, ?e zapiszcz?.
3.Babcie - pod blokiem mog? stercze? dwie godziny, ale w tramwaju pi?ciu minut nie ustoj?.
4.Sprawiedliwo?? - jazda na rowerze pod wp?ywem alkoholu: 5 lat, molestowanie seksualne: 3 lata w zawieszeniu.
5.Potrzeba jednej iskry, by spali? las, ale ca?ej paczki zapa?ek, by rozpali? grilla.
6.Kiedy? b?d? tak bogaty, ?e jednorazówk? b?d? goli? si? tylko
raz.
7.Polsat - ogl?dasz sobie z rodzink? reklamy, a tu nagle film.
8.Polska - tutaj nawet kryzys si? nie uda?.
9.Bill Gates - okrada go 75% ludzko?ci, a i tak jest najbogatszy.
10.Podawanie pensji brutto to jak podawanie d?ugo?ci cz?onka wraz z kr?gos?upem.
11.Pan Mietek spod trójki nie ma nawet matury, a za piwo zreperuje prom kosmiczny.
12.Le?akowanie w przedkoszlu - kiedy? kara, a teraz ka?dy chcia?by te 2h snu w ci?gu dnia...
13.Mleko na gazie tylko czeka, a? si? odwrócisz.
14. -Mamo, co to znaczy orgazm? -Ja nie wiem, zapytaj taty.
15.?acina - jedyny j?zyk, w którym nawet "gówno" brzmi m?drze.
16.Nawet, jakby papier toaletowy mia? 8 warstw, to i tak z?o?ysz go na pó?.
17.A4 - jedyna p?atna jednopasmówka na ?wiecie.
18.Najlepszym dowodem na to, ?e w kosmosie istnieje inteligencja, jest to, ?e si? z nami nie kontaktuj?.
19.Tesco - nigdzie indziej nie znajdziesz wody LEKKO NIEGAZOWANEJ za pó? ceny.
20.Jerzy Dudek - przypuszczalnie najlepiej zarabiaj?cy kibic Realu Madryt.
21.Jak Polacy unikn?li korków na autostradach? Nie wybudowali autostrad!
22.Seks jest jak skok na bungee - dodaje adrenaliny, a gdy p?knie guma, masz przer?bane.
23.Je?eli trzeci dzie? nie chce ci si? pracowa?, to znaczy, ?e to ju? ?roda.
24.Ko?? piszczelowa - urz?dzenie do znajdywania mebli w ciemnym pokoju.
25.Polska: jak kupisz mi spodnie, to zrobi? ci loda. Azja: jak kupisz mi loda, zrobi? ci spodnie.
26.Chleb - zero marketingu, najwy?sza sprzeda?.
27.Britney Spears: "Jestem za kar? ?mierci. Przest?pca powinien mie? nauczk? na przysz?o??."
28.Egzamin - na korytarzu ka?dy wmawia ci, ?e nic nie umie.
29.Szacunek do nauczyciela - istnieje wtedy, gdy uczniowie po us?yszeniu dzwonka pozwalaj? mu doko?czy? wypowied?.
30.Paradoks seksualny - seks mo?na uprawia? od 15 roku ?ycia, a ogl?da? - od 18.
31.Okres i wyp?ata - jedno i drugie jest co miesi?c, a jak nie ma, to znaczy, ?e kto? was zdrowo wyr.....
32.Paradoks Szymborskiej - dla testu napisa?a matur?, interpretuj?c swoje wiersze - i dosta?a 60%.
33.Studenci pierwszego roku - spieszmy si? ich poznawa?, tak szybko odchodz?...
34.Gdy umr?, rozsypcie moje prochy pod Tesco - wtedy b?dzie mnie odwiedza? co niedziel?.
35.Pieni?dze szcz??cia nie daj?. Ale pozwalaj? wygodnie by?
nieszcz??liwym.
36.Ma?y palec u nogi powsta? tylko po to, by bole?niej waln?? si? o szafk?.
37.Kanapka studencka - chleb posmarowany no?em.
38.Pieni?dze z pierwszej komunii - do dzi? nie wiesz, gdzie si?
podzia?y.
39.Nimfomanka - kobieta, która pragnie seksu tak cz?sto jak przeci?tny m??czyzna.
40.Polska waluta - tylko tutaj z?oty jest srebrny.
41.Na uczelni poranna fizyka zagina czas. Po 30 minutach jest 08:05.
42.Feminizm ko?czy si?, gdy trzeba wnie?? szaf? na 8. pi?tro.

dystans - lek na szale?stwa codziennosci :)
mysl?, ?e ludzie wsz?dzie s? podobni :) gdyby?my byli idealni ?yliby?my w raju a tymczasem to ?ycie jest dopiero czy?cem :) chocia? mo?na prze?ywa? w nim i raj :) wystarczy wsta? ze wschodem s?o?ca i pos?ucha? ciszy w akompaniamencie skowronków :)
Ostatnio zmieniony przez manuela 2012-04-04, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu