Przystanek Alaska - Northern Exposure Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Miłośników serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zlot mi?O?ników serialu Przystanek Alaska 2012 !!!!!
Autor Wiadomość
czesmen 
VIP

Wysłany: 2012-08-22, 22:42   

:569: :568: :560: :kosci: :diabel2:

czesmen 
VIP

Wysłany: 2012-08-25, 23:46   

http://www.youtube.com/watch?v=PBLN7lFUN6E atk mi sie przypomnia?o :) tez fajne klimaty :564:

zielony 
Administrator

Wysłany: 2012-08-26, 18:03   

czesmen napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=PBLN7lFUN6E atk mi sie przypomnia?o :) tez fajne klimaty :564:

no super !!!

kiedy to by?o ???? pami?tacie ?

ty chyba czes tak ;) --- 1979 rok !!!!

elwmat
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-27, 12:58   

cze?? ?osie :)
wreszcie uda?o mi si? tu pojawi? :)
dzi?kuj? wszystkim za towarzystwo, wspólne piwkowanie i par? innych rzeczy :P
standardowo, pochwal? si? swoimi przemy?leniami ze zlotu na http://elwmat.w.of.pl/12,07,27-alaska.php ;)

PS.
kto ma zdj?cie grupowe z camelem w tle?? :D - bardzo prosz? o przes?anie mi na @.
PS.2
Macie na jakim? serwerze odcinki alaski, sk?d za friko mo?na ?ci?gn???

manuela 

Wysłany: 2012-10-19, 08:58   

kiedy nast?pny zlot? :562:

czesmen 
VIP

Wysłany: 2012-10-19, 19:23   

a co robicie w sylwestra? :mikolaj: :sylwester:

manuela 

Wysłany: 2012-10-23, 15:34   

pewnie b?d? na zlocie takim oto:

Sylwester w Rudawce Rymanowskiej z dodatkowymi atrakcjami do wyboru:
- przywitanie Nowego Roku w saunie india?skiej
- podró?e przy b?bnie
- koncerty na misach i gongach
- mo?liwo?? zorganizowania chodzenia po ogniu
- mo?liwo?? zorganizowania kuligu
- mo?na te? poje?dzi? na nartach na pobliskiej trasie Pu?awy - Kiczera

W O?rodku w Rudawce mo?na wynaj?? domek, jest tam do dyspozycji kuchnia w której mo?na sobie co? ugotowa? czy zrobi? kaw?.
Mo?na te? wynaj?? pokój, jest opcja ca?odziennego wy?ywienia

sauna india?ska/sza?as potu - kilka s?ów od prowadz?cego takie praktyki Wojciecha Jó?wiaka:
Cytat:
David Thomson i jego ?ona Mattie Davis-Wolfe, ryt sza?asu potu otrzymali od nauczycieli z narodu Blackfeet (Czarnych Stóp, z prowincji Alberta w Kanadzie), uczyli si? te? od Seminolów z Oklahomy. David prowadzi? ceremonie sza?asu potu w ramach religijnej pos?ugi dla wi??niów-Indian.

W naszych europejskich i polskich warunkach nie by?o i nie ma sensu sili? si? na ?cis?e trzymanie si? india?skiego obyczaju - inny jest ca?y kontekst tej (i innych) ceremonii, inne okoliczno?ci zbierania si? na ni?, inne jest oparcie czy to w tradycji czy w ?wiadomo?ci uczestników. Tego rytu nauczy?em si? od miejskiego Bia?ego, nie od Indianina, co te? si?? rzeczy czyni tradycj? bardziej oddalon?.

Za to stara?em si? i dbam nadal o to, ?eby sza?as potu, taki jak sam prowadz? i którego ucz?, by? rytua?em i prze?yciem duchowym - nie "imprez? rozrywkow?", ani "czynno?ci? higieniczn?", jak sauna.

Budowa, "zewn?trzno??" i przebieg rytu

Sza?as potu budujemy jako szkielet z witek (zwykle z leszczyny, ?ozy, derenia lub z cienkich p?dów drzewek-samosiejek; polecam osik?, brzoz?, klon) w kszta?cie kopu?y, szeroki tak, ?eby w ?rodku w kr?gu mogli usi??? ludzie w odpowiedniej liczbie. Najwi?ksze moje sza?asy przyjmowa?y do ok. 25 osób; przewa?nie by?y/s? mniejsze. Szkielet pokrywa si? kocami dla izolacji i uszczelnia narzucon? na wierzch plandek?. (Podobno "dawno dawno temu" u?ywano skór bizonich; czy ktokolwiek u?ywa ich teraz, nie wiem.)

Wej?cie do sza?asu tradycyjnie kierowano (przewa?nie) na wschód - i tego staram si? trzyma?. Przed wej?ciem pali si? ognisko, w którym rozgrzewane s? kamienie. W ?rodku sza?asu zawczasu wykopuje si? do?? p?ytki do?ek, do którego w trakcie rytu wk?adane s? gor?ce kamienie. Podczas rytu uczestnicy siedz? w kr?gu otaczaj?c do?ek z gor?cymi kamieniami. Po zamkni?ciu wej?cia (zas?oni?ciu kocami), w sza?asie robi si? gor?co - mniej wi?cej tak, jak w saunie. Z cia? leje si? pot. W ciemno?ci i gor?cu w naturalny sposób umys? wchodzi w stan skupienia czy medytacji.
wi?cej na: http://www.taraka.pl/szalas_potu

co powiecie na tak? propozycj?? - tym razem na drugim ko?cu swiata? :D
mo?e po??czymy zloty? :564:
jest tam z tego co wiem duzo miejsca, wi?c spokojnie mozna si? rozdzieli?, tak, ?eby by?o komfortowo dla poszczególnych grup :)

ps. nie jest to standardowa zorganizowana impreza sylwestrowa - to co b?dzie zalezy tylko od uczestnikow, jak i co sobie zorganizuj?, w??cznie z powyzszymi propozycjami- sa to opcje dost?pne, oczywiscie wymagaj?ce jakiejs liczby osób, ?eby by?o sensowne ich zorganizowanie, ale nie s? przymusowe :)
Ostatnio zmieniony przez manuela 2012-10-23, 15:36, w całości zmieniany 1 raz  

oyifarjogup
Gość
Wysłany: 2012-12-18, 16:38   Its equality traveling consulted charm Mafia.

How ciprofloxacin activity antimicrobial susceptibility ghost cheered scene Ciprofloxacin Online hardened claim variously telephone.

czesmen 
VIP

Wysłany: 2012-12-18, 16:39   

chyba nie ma zainteresowania wi?c jak ?osie sp?dzaja sylwestra w tym roku? :570: :564: :D :mikolaj: :sylwester: :562: :563: :571: :diabel:

zielony 
Administrator

Wysłany: 2012-12-18, 18:33   

ja w uszku - po bajeczce ide spa?

manuela 

Wysłany: 2012-12-19, 12:34   

a u nas zmiana planów i miejsce zupe?nie inne a ja to pewnie w sylwestra zdecyduj? co i gdzie ;)

manu-go??
Gość
Wysłany: 2012-12-19, 12:37   

pisz? oto jako go?? :P

Odpowiedz do tematu