Przystanek Alaska - Northern Exposure Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Miłośników serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ustalmy daty emisji NX w Polsce
Autor Wiadomość
marmarc
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-02, 09:35   ustalmy daty emisji NX w Polsce

A mo?e by tak ustali? dok?adne daty emisji NX w polskiej telewizji? Ja pierwsz? emisj? pami?tam jak przez mg??, zreszt? - nic z tego nie rozumia?em. A mam ju? te 27 latek. Czy kto? wie kiedy to dok?adnie by?o? Powtórka w TVP2 zacze?a si? jak rozpocz??em studiowanie - to pami?tam ju? dobrze. Ale jak to by?o wcze?niej - no, najstasi górale - do dzie?a, opowiedzcie ma?ym ?o?kom o pocz?tkach...Prosz?.
Mrc

scarlettkapusta 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2006-01-02, 20:40   

uu to dawno bylo, dawno :D ja tylko pamietam, ze wtedy tez sie kochalam w Edzie ;)

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-02, 20:49   

Scarlett jako... 6 latka? :D ;)

ishka83 

Wysłany: 2006-01-03, 17:57   

niestety ja te? nie potrafi? poda? kiedy ogl?da?am pierwszy raz :) na pewno by?o to du?o przed 1997 bo wtedy si? przeprowadza?am
i na pewno by?am wtedy strasznie ma?a :)
najlepsze jest jednak to, ?e ogl?daj?c "ostatnio" na tvn niektóre odcinki PAMI?TA?AM DOK?ADNIE! tak bardzo mocno wry?y si? w moj? pami??, ?e kilkana?cie lat pó?niej rozpoznawa?am poszczególne sceny i wiedzia?am co si? dalej wydarzy... oczywi?cie nie wszystkie odcinki ale baaardzo du?o
no i teraz je w pe?ni zrozumia?am :)
taka ma?a pozytywna trauma z dzieci?stwa :D
Ishka

marmarc
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-04, 14:26   

ludzie! to nikt ju? tego nie pami?ta? mo?e kto? ma dost?p do roczników starych gazet (z lat 90-tych ubieg?ego wieku) i znajdzie program telewizyjny TVP2....
Mrc.

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-04, 17:18   

Tzw "nieformalne stowarzyszenie milosnikow serialu Przystanek Alaska" zwiazalo sie w roku 1994. Jednak z tego co pamietam, bylismy w tym momencie na serii 4 NX, wiec juz jakis czas musial leciec wczesniej.
Osobiscie jestem przekonana, ze Alaska zawitala w Polsce w roku 1992 w lipcu. Ale czy tak bylo faktycznie?? Nie wiem, ale staram sie ustalic :]

vroooom 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2006-01-04, 17:46   

Zajrzyjcie tu

czesmen 
VIP

Wysłany: 2006-01-04, 17:56   

No i chyba po sprawie. THX vroom. :one:

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-04, 19:10   

vroooom, wielkie dzieki. Rozwiales wszelkie watpliwosci.
Swoja droga nie wiedzialam, TVP obdarowala mnie takim wspanialym prezentem!? Emisja pierwszego odcinka miala miejsce w moje urodziny!!
To najlepszy prezent w moim zyciu. A pamietam doskonale jak ogladalam pierwszy odcinek:]
Kiedy zobaczylam jakiegos smiesznego faceta z burza czarnych wlosow na glowie (Fleischman;) bylam troszke rozczarowana. Wczesniej lecialo cos co bardzo mi sie podobalo. No ale prosze! W tej chwili nie pamietam nawet co to bylo, a NX na zawsze otrzymal szczegolne miejsce w moim sercu i zyciu:)

vroooom 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2006-01-04, 19:12   

Nie dzi?kujcie mi ?o?ki :D
Ja tylko wpisa?em "Przystanek Alaska" w Google :D

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-04, 19:38   

No ale nikt inny na to nie wpad?;) Wi?c podzi?kowania si? nale??.

czyzu9 
?o? Holling

Zaproszone osoby: 35
Wysłany: 2006-01-04, 20:40   

brawo vroooom, zostan dedektywem :D

Twoje ip :

vroooom 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2006-01-05, 01:09   

Dzi? wieczorem zosta?em detektywem - odkrywa?em nowe planety i inne rzeczy- dlatego nie by?o mnie na czacie.

marmarc
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-05, 08:45   

Mog? doda? na usprawiedliwenie, ?e gdybym chcia? gada? z Googlami, to bym si? nie zapisywa? na forum.
Zatem wychodzi mi, ?e serial emitowano od 2 lipca 1993 roku do 20 lutego 1996 roku, zapewne z przerwami, trwa?o to mniej wi?cej 2 i pó? roku. A potem by?a powtórka od wrze?nia 1997 do... ? No, mam pytanie w jakim okresie emitowano powtórk?? Odcinki by?y puszczane w sobotnie przedpo?udnia. Z tego co pami?tam emisj? zako?czono w wakacje 1997 roku, czyli to nie by?y wszystkie odcinki... chyba, ?e ?le pamietam.
Sprawa tej powtórki jest ciekawa o tyle, ?e chyba kupa ludzi zacz??a rozumie? o co w tym filmie chodzi pod koniec emisji i by?o im szkoda, ?e nie ogl?dali ca?o?ci. Telewizja dostawa?a du?o listów i za pó?tora roku pu?ci?a powtórk?, ale chyba nie by?a to niestety powtórka wszystkich odcinków...
Mrc.

lopez5 
VIP

Wysłany: 2006-01-05, 18:23   

w 1997 wyemitowano ok 40 odcinków (nagra?em wtedy 39) zako?czono emisje przed wakacjami 1998 r,czyli zacz?to we wrze?niu1997 . Alaska lecia?a co sobote o 14.35 (chyba) pr2TVP

A co do pierwszej emisji to pamietam ,?e pierwszy odcinek wyemitowano o godz 15.00 w pi?tek i powtórka po godz 22.00 i tak co tydzie? ale z przerwani miedzy seriami .

ps.To nie s? fakty tylko moje wspomnienia wi?c mog? by? jakie? ró?nice mi?dzy tym co napisa?em a rzeczywisto?ci?.

likavitos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-05, 20:40   

Ja niestety na swoich wspomnieniech polega? nie mog? bo gdy puszczono pierwszy odcinek mia?am hm... rok???

marmarc
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-06, 07:14   

mam wi?c ju? niejaki obraz tego com w m?odo?ci straci?. Trzeba si? chyba rozejrze? za kompletem odcinków, bo nie widzia??m nawet po?owy.
Marc.

scarlettkapusta 

Wysłany: 2006-01-07, 15:28   

niee likavitos, jak ja mialam 6, to Ty mialas 3 ;)

a jak widac, to ja zawsze mialam swietny gust :) poza tym w wieku lat 6 bylam na etapie czytania ksiazek o indianach i marzylam o tym, zeby tez taka byc :)
co mi chyba zreszta zostalo do teraz...

likavitos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-07, 18:11   

Ano jasne scarlett [heh]

Ania 

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-01-07, 21:37   

zaczynam gubi? si? w obliczeniach :grin: na pocz?tku lat 90. kiedy NX lecia? pierwszy raz zdaje si? by?am chyba w podstawówce

scarlettkapusta 

Wysłany: 2006-01-11, 22:34   

w koncu jestem w klasie mat-chem-inf ;) i jak bralismy odejmowanie, to jeszcze na majce chodzilam... ;)

lopez5 
VIP

Wysłany: 2006-01-14, 10:36   

Mam Alaske na kasetach (w kolejnosci tvn) musze zrobi? liste ,ogl?dn?? wszystkie i dopasowa? do opisu sezonów (licze na pomoc w razie w?tpliwo??i ) .Chyba ,ze kto? ma gotowe przenumerowanie z tvn na sezony -to prosze o info.

Kris
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-08, 14:24   

lopez5 napisał/a:
Mam Alaske na kasetach (w kolejnosci tvn) musze zrobi? liste ,ogl?dn?? wszystkie i dopasowa? do opisu sezonów (licze na pomoc w razie w?tpliwo??i ) .Chyba ,ze kto? ma gotowe przenumerowanie z tvn na sezony -to prosze o info.

Tutaj jest pe?na lista odcinków w przejrzystej formie.

lopez5 
VIP

Wysłany: 2006-03-09, 09:36   

Dzi?ki -ju? mam wszystkie w poprawnej kolejnosci. :)

[ Dodano: 2006-06-27, 09:45 ]
Mnie intryguje to czy mi?dzy puszczeniem Alaski poraz pierwszy ,a powtórn? emisj? w 1997r (od wrze?nie w pr2) by?y jeszcze jakie? wznowienia (od pocz?dku)? bo tak mi si? wydaje ,chyba ?e bya to ca?y czas pierwsza emisja ,a przez to ,?e sezony by?y puszczane z przerwami pozosta?o takie wra?enie . mówi?c pro?ciej -czy do wrzesnia 1997r serial by?puszczony tylko raz?

[ Dodano: 2010-10-02, 08:18 ]
Przeklejam tu mojego posta którego wygrzeba?em z archiwym (jest nadal aktualny i pasuje raczej do tego tematu ni? do akcji wysy?kowej. i poni?ej to co napisa?em na szoltboksie po 4 latach .

Forum: Archiwum Wys?any: 2006-07-05, 19:32 Temat: Akcja wysy?kowa
Jakie macie wersje alaski, ja mam 110odc z tvn (2005r), na kasetach video i 110tych samych w avi (wiadomo od kogo :) ) i 40na kasetech video z 1997r-tvp2. Ma moze kto? nagrany na video jaki? odcinek, ale emitowany w 1993r ? (mo?e by? przegrany do avi), albo jeszcze jakie? inne wersje, takie jak opisane wy?ej, lub jeszcze inne. Bo chcia?bym porówna? jaki? odcinek we wszystkich wersjach jakie zdob?de (lektor, jako??, t?umaczenie) , nie podchodzi mi t?umaczenie w tvn, i na ka?dym kroku przypominam sobie te same teksty ale z tvp2. I jeszcze jedno tvn7 powtarza t? sama wersje która by?a w tvn. (nawet reklamy w tym samym miejscu). A czy w 1997r tvp2 pu?ci?a t? sama wersje i lektora co w 1993r? o to jest pytanie. Chce to wszystko sprawdzi? bo bardzo mnie to interesuje. Wiem jeszcze, ?e w trakcie pierwszej emisji zmieni? si? lektor. Tak wi?c prosz? o kontakt osoby które maj? co? "starego"(odcinki).I kogo? kto ma co? konkretnego i a najlepiej pewnego w tym temacie. Lopez

[ Dodano: 2010-10-02, 08:20 ]
lopez5
powiedzial/a: hm pisa?em kiedy? posta o lektorach czytaj?cych alask? . Nie moge go znale??. mo?e kto? kto jest obyty z forum mi go wskarze?
lopez5
powiedzial/a: chodzi mi po g?owie kto czyta? które wersje , bo kandydatów mam czterech, a czyta?o trzech
lopez5
powiedzial/a: kiedys to dok?adnie sprawdzi?em, a teraz kasety mam w piwnicy z ró?nymi wersjami, z ró?nych lat nagrywane
lopez5
powiedzial/a: w domu tylko z tvn p?yty CD ( czytal Janusz szyd?owski) , byli jeszcze W?adys?aw Fr?czak, Stanis?aw Olejniczak i Maciej Gudowski.który z nich nie czyta??
lopez5
powiedzial/a: tak przez mg?? pami?tam ?e chyba Gudowski byl na dvd , a Fr?czak najwczesniejsze wersje z dwójki.
lopez5
powiedzial/a: wi?c wypada?o by ze Olejniczak nigdy nie cztta?
lopez5
powiedzial/a: ale dwójka mia?a kilka emijsji (o tym tez kiedy? w postach pisa?em) i chyba zmienia?a lektora w czasie jednej (chyba pierwszej) z emisji ,na Fr?czaka,lub z Fr?czaka .Ale na kogo?
lopez5
powiedzial/a: czy ma kro? jakikolwiek odcinej w pierwszej emisji (dwójkowej) nagrany? Ja mam z drugiej.
lopez5
powiedzial/a: Troche za duzo jak na szo?tboksa ,i zniknie :( , mo?e te wypociny do jakiedo? tematu w formie posta wrzucic? tylko gdzie?
lopez5
powiedzial/a: Kto czyta? na comedy central ???
lopez5
powiedzial/a: (admin przenies to bo mi si? nie chce :580: :564: )
lopez5
powiedzial/a: ja uwielbiam wersje Fr?czaka ,niestety VHS.
lopez5
powiedzial/a: a i czy dwójka w przy kolejnych emisjach puszczala wesje nagrana pierwotnie (z magazynu) czy za kazdym razem dogrywa?a d?wi?k? (obstawiam to pierwsze, ale pewny nie jestem, bo nie mam pierwotnej wersji)

[ Dodano: 2010-10-02, 08:41 ]
Dobra sprawdzi?em.
Alaska z 1997 r pr2TVP - czyta? W?adys?aw Fr?czak
Alaska z TVN i TVN7 - czyta? Janusz Szyd?owski
Alaska z DVD - czyta? Maciej Gudowski

I 4 pytanka

1. Kto czyta? Alask? na Comedy Central ?
2. Czy Stanis?aw Olejniczak czyta? kiedykolwiek Alask? ?
3. Kto czyta? Alask? podczas pierwszej emisji w pr2TVP w 1993 roku
4. czy podczas piewszej emisji (pr2TVP z 1993 roku) zmienia? si? lektor (jesli tak to z kogo na kogo?)

ps.Czekam tylko na sprawdzone odpowiedzi,nie przypuszczenia.
Ps.Nie myli? emisji w pr2TVP z 1993 roku z emisj? z 1997.

Wasz ujmuj?cy prostymi s?owami rzeczywisto?? i przelewaj?cy na papier w ?atwo przysfajalny sposób, dla pe?nego zrozumienia tre?ci , niezagmatwalny LOPEZ
Ostatnio zmieniony przez lopez5 2010-10-02, 22:17, w całości zmieniany 4 razy  

fleish 

Wysłany: 2010-10-02, 17:59   

minimalnie podbije temat ;)
znalaz?em tylko to
ad.2 wg wiki nie mia? z nami styczno?ci

ale poszukiwanie lektorów jest fajne ;)

vroooom 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2010-10-02, 21:25   

Prezent dla Lopeza
Pierwszy odcinek, pierwsza emisja.
Total organization is necessary.
Every muscle must be tight.
------------------------------------
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpiecze?stwo, tylko szybko??" - JKM

lopez5 
VIP

Wysłany: 2010-10-02, 22:08   

dzi?ki vroom, zaraz sprawdz?. Flaish, mam kilka fimów o lektorach ,zreszta cz??? z nich by?a na you tube , polecam.

[ Dodano: 2010-10-02, 22:18 ]
edytowa?em post powy?ej- Fr?czak mial na imi? W?adys?aw, nie Przemys?aw,jak wcze?niej napisa?em.

[ Dodano: 2010-10-02, 22:29 ]
Na moje ucho i po ogl?dni?ciu filmu z wi?kszo?ci? próbek polskich lektorów, na 99,9% fragment pierwszego odcinka z pierwszej emisji czyta W?adys?aw Fr?czak.Niestety nie mog? porówna? s?owo w s?owo z wersj? z 1997 roku, bo tamt? seri? mam nagran? od drugiego odcinka. je?li kto? mo?e to zrobi? (porówna? ten fragment z odcinkiem 1 z vhs z 1997r), to odrazu wyja?ni?o by si? kto to czyta na 100% i czy do powtórki w 1997 roku nagrywali nowy dubbing, czy wykorzystali i pu?cili wersj? z magazynu nagran? w 1993 roku.

[ Dodano: 2012-01-14, 17:44 ]
Kolejna emisja TVP Seriale 14.01.12r. Dwa odcinki tygodniowo (w sobot? i niedziel? o 16:25) "Tekst W?adys?aw Fr?czak, czyta? Janusz Szyd?owski"
Ostatnio zmieniony przez lopez5 2010-10-02, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  

lovedeepblue 

Wysłany: 2013-12-11, 02:09   

hello everyone.

Odpowiedz do tematu