Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Łosków serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sny
Autor Wiadomość
lopez5 
VIP

Wysłany: 2006-06-13, 10:20   Sny

Bjork bedzie expertką w tym temacie .
(Bjork expert-ale niech wszyscy się wypowiedzą i powiedzcie co Wam się śni? )

Powiedzcie co znaczy jak się komuś krew śni???

chrisstevens 
Członek Rady

Zaproszone osoby: 5
Wysłany: 2006-06-13, 10:35   

Hehe, fajny temat, sny w NX to jeden z głównych motywów, pojawiają się prawie w każdym odcinku... Nie wierzę, że każdy sen coś znaczy, większość to tylko projekcja naszej pod- i nieświadomości, chociaż niektóre sny rzczywiście coś zwiastują... Mimo to taka "wymiana snów" na forum to ciekawa sprawa :D
Mi się ostatnio śniło, że odciąłem sobie przypadkiem głowę, ale wyrosła mi nowa... :D

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-13, 10:45   

Cóż lopez, chyba nie mam dobrych wieści, oto co piszą senniki na ten temat:
Krew - wielkie cierpienie, krzywda, poczucie niezasłużonego zranienia przez partnera lub przyjaciela, zapowiedź kryzysu psychicznego i emocjonalnego.

Ale pamiętaj że zawsze możesz na nas liczyc!

lopez5 
VIP

Wysłany: 2006-06-13, 10:48   

wyrosła -to ok spoko :)
a ja często pilotowałem samolot z taka wprawą jak bym się niczym innym w życiu nie zjmował tylko tym .I wtedy wiedziałem dokładnie jaka wajch(h?)a jest do czego i jaki wskaźnik.
A no i często latam ale już bez samolotu.

[ Dodano: 2006-06-13, 11:58 ]
A tak Bona - zgadza się po ostatnich walkach w pracy i dążeniu do sprawiedliwości,spoko ide na urlop i odżyje a tu i tak osiągne cel ,nie takie walki się wygrywało .

ishka83 
Łoś Holling

Wysłany: 2006-06-13, 18:31   

a mi się śni bardzo często śmierć bliskich osób
ale to dlatego, że już przerabiałam tą (tę?) historię i ta obawa siedzi głęboko i wyłazi jak się wyłącza racjonalne myślenie
potem cały dzień chodzę struta
śni mi się także, że mnie chlopak krzywdzi i potem biedny dostaje zjebkę za niewinność ;]
pomiędzy takimi koszmarami przytrafiają się naprawdę fajowe historie
chociażby dzisiaj - namawiałam pana policjanta, żeby nie rozkręcał samochodu kumpla, bo dla studenta to strasznie droga sprawa potem autko poskręcać do kupy :)
praktycznie codziennie, jak się budzę, pamiętam chociaż jedna historię i albo mnie bawi albo przybija
ogólnie jak sny nie są przykre to są świetne i hehe niezłą mam czasami wyobraźnię ;) na żywo bym takich numerów nie wymyśliła
Ishka :D

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-13, 20:14   

Pamietam taki jeden sen. Moj ukochany, okazalo sie ze sie żenił. Niestety nie ze mną. Okazało się, że przez 6 lat zwodził, a tak naprawdę miał jakąś lalę na boku. No i poszedł do tego ołtarza. A ja poszłam do kościoła. Takie masochistyczne skłonności się we mnie urodziły.
Ale przed samą ceremonia spotykamy się w zakrystii. Co ciekawe on jest kompletni ubrany w ślubny garnitur... prócz spodni, tylko białe bokserki, bodajże w serduszka ;) Wreszcie stwierdza, że tak naprawdę to koha tylko mnie, no i padamy sobie w objęcia.
Co rpawda nie wiem jaki ten sen ma sens teraz, ale może się okazac że wielki. Bo się właśnie rozstaliśmy. On mnie nigdy nie kochał. A czy ma kogoś to nie wiem.
Ale pamiętam dokładnie datę tego ślubu. 14 październik 2006. Wyobraźcie sobie. To sobota. Może jednak moja podświadomośc znała prawdę wcześniej niż ja??

Warwara 

Wysłany: 2006-06-13, 20:33   

Najczęściej śnię na jawie, o tym żeby pamiętać swoje sny, bo mam z tym problem...
Sen twardy jak u niedźwiedzia, ale jest kilka motywów które pamiętam.

jak byłam mlodziutka to miałam taki powtarzający sie koszmar: zasłona w moim pokoju zakręcała się na drewnianej listwie, im ciaśniej sie zakręcała tym mocniej się bałam, może dlatego że mieszkałam na odludziu, i czesto zostawałam sama w domu, wtedy musiałam mieć zasłonięte okna, myślałam że jak mnie nikt nie bedzie widział to nic mi nie zrobi.

na ogół jak mam jakis sen, to jest on przyjemny. Niedawno bylam na balu na jakimś statku, chyba Titanic, bo wszyscy jak na tamte czasu przystalo poubierani. Całkiem nieźli z nich kompani, a suknie miałam cudną :) , i co najważniejsze, (dzieki moja podświadomości), nie zatoneliśmy.

sny sa chyba znaczące tylko dla 'wybrańców' którzy potrafia wykorzystywać nieco większy procent swojego mózgu, ale chyba wole należeć do tych 'zwyklaków' co nie posiadaja takiego daru, w przeciwnym razie balabym sie polożyć spać. Ja wole teleportować się na imprezkę do tych z początku lat 90'tych. :)

nacia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-14, 15:31   

Ja miewam ostatnio dziwne sny... często śnią mi się miejsca i postacie z NX, nie raz byłam w barze Holinga albo gdzieś w lesie z doktorem Fleischmanem :D Kiedyś śniło mi się nawet ,że napisałam scenariusz do nowego odcinka Przystanku Alaska i ,że wszyscy chcieli odkupić ode mnie prawa...z dnia na dzień stałam się bogata, zatrudniłam agenta i wszyscy chcieli się ze mną spotykać. Przyjechał też Rob Morrow, który chciał przeczytać ten scenariusz( okazało się ,że jest znajomym mojego agenta) a ja nie mogłam w to uwierzyć...pamiętam ,że byłam taka podniecona i cały czas zastanawiałam się co powinnam mu powiedzieć...ale w końcu go nie zobaczyłam , bo się obudziłam :/
Trochę to głupie...

ki
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-14, 18:11   

mi się kiedyś śniło, że Nicolas Cage chciał mnie zastrzelić, bo nie chciałam umówić go z moją koleżanką... :547:

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-14, 19:20   

Kiedys snilo mi sie ze bylam z cala rodzina wyworzona do obozu koncentracyjnego. Straszny to byl sen. Obudzilam sie zlana potem i cala zaplakana.
Zastanawialam sie nawet czy nie sa to moze wspomnienia z poprzedniego wcielenia. Nigdy nic nie wiadomo. Swoja droga polecam ksiazki Raymonda Moody "Zycie po zyciu", "Zycie przed zyciem".

chrisstevens 
Członek Rady

Zaproszone osoby: 5
Wysłany: 2006-06-15, 10:47   

bonka napisał/a:
Ja miewam ostatnio dziwne sny... często śnią mi się miejsca i postacie z NX, nie raz byłam w barze Holinga albo gdzieś w lesie z doktorem Fleischmanem :D Kiedyś śniło mi się nawet ,że napisałam scenariusz do nowego odcinka Przystanku Alaska i ,że wszyscy chcieli odkupić ode mnie prawa...z dnia na dzień stałam się bogata, zatrudniłam agenta i wszyscy chcieli się ze mną spotykać. Przyjechał też Rob Morrow, który chciał przeczytać ten scenariusz( okazało się ,że jest znajomym mojego agenta) a ja nie mogłam w to uwierzyć...pamiętam ,że byłam taka podniecona i cały czas zastanawiałam się co powinnam mu powiedzieć...ale w końcu go nie zobaczyłam , bo się obudziłam :/
Trochę to głupie...

Ja Cicely/Roslyn zwiedzałem już w snach tyle razy, że mogę powiedzieć, iż znam je jak własną kieszeń. :P

fifth_avenue
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-15, 12:43   

Jak fajnie, że chociaż w snach moge latać, nieziemskie uczucie.. :)

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-24, 14:04   

Sny to wogole niezwykła sprawa. Samo to jak dużą wagę im każdy poświęca jest zastanawiające. Dla mnie, są dowodem na niezwykłośc umysłu - są szczere, kreują całkiem nową rzeczywistość i stanowią dowód na to, że każdy człowiek jest artystą :) A co do symboliki to już mamy szerokie pole do popisu, interpretacja może być przeróżna...

z serii niezapomnianych:
najprzyjemniejszy:
chodzę po ulicy gdzieś w indiach
koszmar:
topię się i puszczam rękę która mnie chce wyciągnąc

Ania 
Łoś Holling

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-06-27, 11:48   

Ostatnio śnił mi się w zlocie w Gliśnie, chociaż bedę tam dopiero w sierpniu. I wy mi się śniliście. :)

ishka83 
Łoś Holling

Wysłany: 2006-06-30, 08:34   

tylko wstałam i już się z wami dzielę moim snem
otóż śniło mi się, że napisałam sztukę jakąś straszliwie mądrą i ktoś ją wyreżyserował ale ja o tym nie wiedziałam, zaczęłam ją oglądać i rozpoznałam w niej swoje "dzieło"
a była wspaniale zrobiona, z rozmachem i czasami nie byliśmy w teatrze tylko na jakiejś górze i były tam elementy najpiękniejszego baletu jaki w życiu widziałam - "rosyjski hamlet"
będę miała dzisiaj dobry humor :D
Ishka

Crow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-09, 22:21   

a mnie się zawsze śnią jakieś dziwne rzeczy.... najczęściej jakieś niewyjaśnione zjawiska albi koszmary.... ehh - cóż :) ;-)

zielony 
Członek Rady

Wysłany: 2009-12-11, 20:23   

strasznie stary temat

czy już nikomu nic się nie śni ????? to co wy w nocy robicie ?

Wiesia 
Administrator

Wysłany: 2009-12-11, 21:06   

Mi dzis snił się Bono :D Musze zrobić sobie przerwe bo po ponad 500stronach historii U2, moj mozg ledwo zyje :D
You wonder what has happened to me...

nemet 
Łoś Maggie

Wysłany: 2009-12-11, 22:41   

zielony napisał/a:
to co wy w nocy robicie ?
że też pytasz :diabel2:

zielony 
Członek Rady

Wysłany: 2009-12-11, 22:45   

pytam bo ciekawy jestem

no to opowiadaj nemet

Radziu8209 
Łoś Walt

Wysłany: 2009-12-12, 09:08   

Mnie często śni się szkoła i chociaż już trochę lat temu skończona to prawie zawsze jest to raczej koszmar. Co oni mi tam zrobili w tej szkole że nie pamiętam a mam taką schizę? :)

nemet 
Łoś Maggie

Wysłany: 2009-12-12, 12:20   

zielony napisał/a:
no to opowiadaj nemet
siedzimy na forum :P

fleish 
Łoś Maggie

Wysłany: 2010-02-23, 09:21   

A opowiem…. od jakiegoś czasu oglądam sobie serial „Supernatural” na necie. Takie tam o dwóch braciach co se łowią demony i inne potworki. Z racji tego że jest czaderski oglądam tego parę odcinków dziennie więc dawka jest stosunkowo spora no i na rezultaty nie trzeba było długo czekać.
Śpię sobie smacznie a nawet i wygodnie a tu nagle słyszę jakieś szmery i jak drzwi wejściowe się otwierają. Siadam na wyrku (bo jak usiądę to mogę zerknąć na drzwi akurat) a w drzwiach stoi facet w płaszczu i w takim szeroki kapeluszu, przykryty w dodatku kapturem (jakby mu mało okrycia głowy było, no nie?) (nie widziałem wyraźnie bo noc przecie ale mordkę miał jakby znajomą – jakiś latynoski aktor – coś rodem ze Zmierzchu do świtu – jak znajde sukingada to napisze ;) . Niejasne przeczucia podpowiedziały mi żeby zamknąć otwartą z niedowierzania japę i zmusić się do wstania (choc łatwo nie było). Nagle ta kanalia pomamrotała coś i rzuciła się na mnie z łapskami! Naparzamy się normalnie jak MMA ale patrzę na wyrko a moja oblubienica nic nie słyszy i nie widzi mego bohaterstwa bo śpi!
W dodatku słabnę strasznie i czuję że dostane jakis nieziemski łomot więc ostatkami sił usiłuję wezwać pomocy. Ale ta megaszuja trzyma mnie za gardło!
Próbuję obudzić mą towarzyszkę niedoli żeby krzyczała na pomoc, ale nie mogę!. Na początek było dzwięk dosyć niespotykany raczej bo coś w rodzaju charczącego parsknięcia z różnymi elementami trybu rozkazującego w dość płaczliwym tonie, ale w drugiej czy trzeciej próbie już całkiem nieźle udało mi się wyartykułowac „Krzycz!” i wtedy się udało = obudziłem ją i siebie :)
Nadprzyrodzony łajdak zniknął a ja po uspokojeniu lubej słowami „no już, no już” zapadłem w zasłużony spokojny sen :)

czesmen 
VIP

Wysłany: 2010-02-23, 13:11   :)

Flajszka masz ten talent do pisania:) zacznij cos tworzyć :) pozdro

fleish 
Łoś Maggie

Wysłany: 2010-02-23, 14:32   

wolę się wyspac ;p

Radziu8209 
Łoś Walt

Wysłany: 2010-02-24, 22:54   

Kilka razy w życiu zdarzyło mi się obejrzeć coś co utrudniało mi zaśnięcie, ale takiej akcji to nie miałem nigdy... może to czas żeby się przerzucić na coś lżejszego

fleish 
Łoś Maggie

Wysłany: 2010-02-25, 08:25   

no jeszcze mam sucho w łóżku a pół sezonu do końca mi zostało = dam rade :)
z kolei kiedyś pamiętam że miałem korbę na CSI LV - też namiętnie po parę odcinków dziennie i dokładnie nie pamiętam ale było coś takiego ze w domu mojej babci moja mama fachowo zalatwiła moją kolezankę z pracy a ja zadowolony (!!!) że mam dowody pędzę do prokuratury ;) ... i to jest dopiero masakra!

Radziu8209 
Łoś Walt

Wysłany: 2010-02-25, 09:59   

Czyli raczej nie polecam ci żadnych seriali z superbohaterami, bo nocna próba przefrunięcia z bloku na blok to może być mało przyjemne przebudzenie :P

fleish 
Łoś Maggie

Wysłany: 2010-02-25, 11:05   

do odważnych świat nalezy! :D

Radziu8209 
Łoś Walt

Wysłany: 2010-04-05, 09:26   

Myślę że to dobry pomysł na 111 odcinek NX :)

Odpowiedz do tematu