Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Łosków serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Najbardziej wzruszające sceny z muzyka w tle :)
Autor Wiadomość
Cezar_1981
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-26, 16:08   Najbardziej wzruszające sceny z muzyka w tle :)

Witajcie, na początek chciałbym się wam przedstawić.Jestem Cezar 25lat,Nx oglądam od 1993 roku,jestem marynarzem.

Chciałbym poznac wasze opinie nad najbardziej wzruszającymi scenami z nx podczas których brzmiała muzyka.

Ja typuje 2 sceny:

1 scena z seri3 poczas której Jessie umarł i Holling wspinał się na górę i chował go.Grała wtedy Enya z utworem Carribean Blue

2scena z seri6 podczas której Fleischman wybrał sie w góry modlić,jadł mandarynki i rozmyślał.I zabrzmaiła wtedy bardzo piękna piosenka (może żydowska)

Oby dwie sceny są moimi ulubionym z nx.Czekam na wasze opinie i pozdrawiam

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-27, 15:48   

fajny temat, ja zapamiętałam ostatnią scenę z odcinka "The big Kiss" gdy Chris (gdy odzyskał głos) i dedykuje Maggie piosenkę a pożniej widzimy już Eda w samochodzie i tajemniczego Smitha, niby nie zbyt znacząca scena, ale mi strasznei zapadła w pamięć, bardzo alaskańska :diabel2:

Eilieen
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-18, 11:44   

Och tak, ten odcinek z utworem Carribean Blue Enyii mało zapadł mi w pamięć jednak ta muzyka na końcu była piękna i taka wzruszająca. W sumie zapomniałam, z którego odcinka to było ale czekam na niego na tvn7, bo niestety nie mam wszytkich odcinków na dvd, aha i dzięki za przypomnienie ;)

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-18, 16:14   

Enya tak, ale w "Northern Lights", kiedy Chris zapala światełka: "Światło tożycie, światło to miłość, światło to światło".

Dorzucę jeszcze "Spring break", końcówka, podczas biegu byków ;)

I nieodzownie, "The Quest", i Forever Night Shade Mary.

Może coś jeszcze... Muszę pomyślec :)

A, no i witamy na forum Cezar!

chrisstevens 
Członek Rady

Zaproszone osoby: 5
Wysłany: 2006-08-24, 23:59   

bjork napisał/a:
fajny temat, ja zapamiętałam ostatnią scenę z odcinka "The big Kiss" gdy Chris (gdy odzyskał głos) i dedykuje Maggie piosenkę a pożniej widzimy już Eda w samochodzie i tajemniczego Smitha, niby nie zbyt znacząca scena, ale mi strasznei zapadła w pamięć, bardzo alaskańska :diabel2:

Nat King Cole "When I Grow Too Old To Dream". Popieram, świetna scena!

Cezar_1981 napisał/a:
1 scena z seri3 poczas której Jessie umarł i Holling wspinał się na górę i chował go.Grała wtedy Enya z utworem Carribean Blue

bonka napisał/a:
Enya tak, ale w "Northern Lights", kiedy Chris zapala światełka: "Światło tożycie, światło to miłość, światło to światło".

Oczywiście. Uwielbiam Enyę!!! PS Ta piosenka, o której mówisz, Bonko, to "Ebudae" :)

Jutro napiszę w tym temacie coś od siebie. Dzisiaj jestem już zbyt nierzytomny :P

Ostatnio zmieniony przez chrisstevens 2006-08-25, 00:00, w całości zmieniany 1 raz  

likavitos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-12, 15:38   

Tak tak i jeszcze raz tak :diabel2: scena z Carribean Blue to moja ulubiona :)) A co do tej z Joelem to zawsze też bardzo mi się podobała, dzięki tobie sobie o niej przypomniałam :diabel:

jeannie
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-13, 14:41   

niesamowita byla scena w odcinku 'heroes' kiedy chris wystrzelil z katapulty trumne swojego kumpla. juz zawsze 'whiter shade of pale' bedzie mi sie z tym kojarzylo. no i jeszcze w 'nothing's perfect' kiedy zrzucil swojego harleya w przepasc, do rzeki. moze to nie bylo wzruszajace ale zrobic cos takiego z harleyem?!

Eilieen
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-15, 19:36   

Właśnie !! Jak moża było tak okrutnie potraktować Harley'a!! Patrzyłam na to z otwartymi ustami... A 'whiter shade of pale' było genialne :one:

likavitos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-15, 20:22   

Właściwie to zrzucenie harleya to była głupota...i wogóle wkurzała mnie ta laska swoim gadaniem :D

fleish 
Łoś Maggie

Wysłany: 2006-09-22, 15:24   

chrisstevens napisał/a:
bonka napisał/a:

Oczywiście. Uwielbiam Enyę!!! PS Ta piosenka, o której mówisz, Bonko, to "Ebudae"

muza =pył, robiłem glośniej i glośniej i sie napawałem sceną, po prostu żyć sie chce
likavitos napisał/a:
Właściwie to zrzucenie harleya to była głupota...i wogóle wkurzała mnie ta laska swoim gadaniem

zgadzam sie w całej rozciąglości

Barbara_Sylwia
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-10, 19:28   

Podobała mi się ostatnia scena ze "Slow dance", kiedy dr F. tańczy z Maggie i to hasełko- " ja się nie boje O'connel !! "- a Etta James zaczyna śpiewać "at last"- to nie było wzruszające, ale bardzo sympatyczne...i wszyscy zaczynają tańczyć... oooohhh jakie to było fajne !!!

kasiulka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-01, 10:25   

Przychodzi mi na myśl już wspomniana scena jak Chris katapultuje trumnę przyjaciela i jeszcze jak Ed i Ruth-Anne tańczą na jej "grobie" - PIĘKNE... Jak zreszta jeszcze wiele innych scen NX z muzyką w tle :)

Dr.Joel
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-04, 16:14   

No wlasnie to moze byc scena jak noca Joel na kajaku splywal rzeka a w tle taka spokojna muzyka !! Czy ktos mi moze pomoc i wie jak nazywa sie odcinek albo najlepiej muzyka w ktorej wszyscy zebrali sie u Joela w domu na kolacji a pozniej zrobione bylo zdjecie ! Pamietam ze w tle byla piekna muzyka czy ktos moze mi pmoc ??? :559:

zielony 
Członek Rady

Wysłany: 2008-02-27, 20:24   

oj kurcze przeczytałem wszystkie posty i mi się żal zrobiło - trzeba zaraz odpalić maszynę i polukać na NX

Evi83
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 08:33   

Joel jako gospodarz występował w odc. 17s3 "Lost and found", Holling zrobił wszystkim zdjęcie, które później wisiało u CHrisa, kamera przesuwa się po zdjęciu i leci taka miła muzyczka "nananananaaaaaaaaa". Miłe :)

I jeszcze jeden moment: kiedy Joel zaczyna modlić się kadisz (e22s4), każdy zaczyna się modlić po swojemu, a w tle leci jakaś indiańska melodia. Krótka scena, ale mnie wzruszająca :)

Lorbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-21, 15:13   

Witam wszystkich!

Według mnie to jest jedna z najbardziej wzruszających scen z muzyką w tle ;)

http://pl.youtube.com/watch?v=b-48mgf0lPE

karulina
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-07, 13:05   

Enya w NX przyprawia o dreszcze , sprawia że przez krótką chwilę czuje się wzniośle i nie mogę się nadziwić dualizmowi rzeczywistości , jak gatunek ludzki może bywać w swych odsłonach tak okrutny i tak wspaniały jednocześnie .
Bądźmy wielcy , wielcy duchem , w alaskańskim stanie umysłu :)

Ponadto bardzo podoba mi się piosenka na zakończenie ostatniego odcinka NX - "go on now say goodbye to our town "(jeśli ktoś ma pojęcie kto ja wykonuje to błagam o informację) , zapewne wiąże się to ze wspaniałym zakończeniem serialu jakiego właśnie oczekiwałam i nie mogłam się doczekać ....

Wiesia 
Administrator

Wysłany: 2009-08-09, 17:05   

karulina napisał/a:
piosenka na zakończenie ostatniego odcinka NX - "go on now say goodbye to our town "(jeśli ktoś ma pojęcie kto ja wykonuje to błagam o informację)

Our Town - Iris DeMent
http://www.youtube.com/watch?v=o9-pDSYPrio
You wonder what has happened to me...

Radziu8209 
Łoś Walt

Wysłany: 2009-08-11, 23:42   

To prawda że jeżeli chodzi o najlepsze zakończenia NX to Enya jest w czołówce... aż musiałem sobie przypomnieć...
http://www.youtube.com/watch?v=U2TPMoP01Sc

Stef 

Wysłany: 2010-04-07, 12:10   

Dzień dobry,
Jestem dosyć świeży w kwestii "Przystanku". Mimo 26 lat, dopiero teraz odkrywam ten serial. I przyznam, że jestem pod jego wielkim wrażeniem. Tak sobie myślę, że może dobrze się stało, że dopiero teraz mam okazję delektować się tymi scenami. I - no właśnie - tą muzyką. Jest przepięknie dobrana. Akcentuje konkretne momenty. Uwypukla nastrój. Stanowi niejako uzupełnienie częstego wielokropka reżyserii. To naprawde głębiej przemyślana sprawa. Swój głos oddam na podkład pod słynną "gonitwę byków". Cały utwór jest znacznie słabszy niż wyselekcjonowany fragment wykorzystany w serialu. Ale to właśnie jest sztuka. Wybrać dany fragment i TAK go wpasować. Majstersztyk. A dlaczego utwór z "Spring Break"? Może dlatego, że dopiero jestem po 14. odcinkach. Oczywiście mam już zakupione kolejne i nie omieszkam ich obejrzeć. Ale... bez pośpiechu. :D Sztuką trzeba się przecież delektować, czyż nie? :)

nemet 
Łoś Maggie

Wysłany: 2010-04-08, 21:19   

witaj stef na forum ;)
i zapraszam do witalni ;) http://nx.net.pl/viewtopic.php?t=196

zwrot-nick 
Łoś Marilyn

Wysłany: 2010-04-29, 21:52   

Barbara_Sylwia napisał/a:
Podobała mi się ostatnia scena ze "Slow dance", kiedy dr F. tańczy z Maggie i to hasełko- " ja się nie boje O'connel !! "- a Etta James zaczyna śpiewać "at last"- to nie było wzruszające, ale bardzo sympatyczne...i wszyscy zaczynają tańczyć... oooohhh jakie to było fajne !!!
BOSKA MUZA :D

[ Dodano: 2010-04-29, 23:03 ]
ale moja ulubiona scena to końcowa w 4.16 - Ill Wind, w której Dr F. i Maggie "pod wpływem wiatru" konsumują swoją znajomość, na końcu odcinka rozmawiają o tym w gabinecie Dr F. i w tle słychać Vinx "There I go again" PIĘKNE SŁOWA pięknie pasują do tego co łączy tą dwójkę (czego by o sobie nie mówili). Swoją drogą to jestem chyba nienormalna bo się wzruszam za każdym razem gdy oglądam tą scenę ...

zielony 
Członek Rady

Wysłany: 2010-04-30, 21:15   

zwrot-nick napisał/a:
w której Dr F. i Maggie "pod wpływem wiatru" konsumują swoją znajomość,

oj widać że nowy łoś się nam pojawił ;)

dziewczyno nie wiem co rozumiesz pod zdaniem "konsumuja" ale wiedz że na forum nx nie znaczy to nic innego jak "jedzą, posilają się, spożywają" i już .....

no przynajmniej w odniesienu do ww. pary

:)

zwrot-nick 
Łoś Marilyn

Wysłany: 2010-04-30, 22:35   

chłopaku nie wiem czy to co rozumiem pod zdaniem "konsumują" ma w tym wątku większe znaczenie. Chodziło o opisanie najbardziej wzruszającej sceny z muzyką w tle i to właśnie uczyniłam, a jeśli Szanowny Starszy Kolego dalej będziesz chciał rozwinąć wątek owej "konsumpcji" proponuję założyć nowy temat na forum :D

zielony 
Członek Rady

Wysłany: 2010-05-01, 06:12   

no to proponuję wątek - "najbardziej wzruszające sceny z muzyka w tyle podczas których może dojąć do konsumpcji dowolnego rodzaju posiłku"

czy taki może być ????

fleish 
Łoś Maggie

Wysłany: 2010-05-01, 07:50   

hahaha "Szanowny Starszy Kolego" wymiękłem :D = pełna akceptacja ;)
a mnie z kolei najbardziej wzruszają, wręcz do łez :D , ich piękne słowa jakie padają w barze po owej konsumpcji :D

zwrot-nick 
Łoś Marilyn

Wysłany: 2010-05-01, 11:37   

zielony napisał/a:
no to proponuję wątek - "najbardziej wzruszające sceny z muzyka w tyle podczas których może dojąć do konsumpcji dowolnego rodzaju posiłku"

czy taki może być ????

może być ;)

nemet 
Łoś Maggie

Wysłany: 2010-05-01, 16:55   

zielony! zielony! zielony!
Szanowny Starszy Kolego - zakładaj wątek, pokonsumujemy!!!!! :one:
zwrotka zaakceptowała tytuł, więc - jazda :diabel:

(zaraz mi się oberwie za robienie offtopów :diabel2: )

zielony 
Członek Rady

Wysłany: 2010-05-01, 19:42   

"Szanowny Starszy Kolego" to w zasadzie podpada pod dyskryminację oraz używanie słów powszechnie uważanych za obraźliwe ... no ale , udam że nie słyszałem

zwrot-nick 
Łoś Marilyn

Wysłany: 2010-05-01, 20:48   

mogłam napisać "zielony" albo "Członku Rady" ale to też można uznać za dyskryminację oraz używanie słów powszechnie uważanych za obraźliwe :D

Odpowiedz do tematu