Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Łosków serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chris o poranku
Autor Wiadomość
Wiesia 
Administrator

Wysłany: 2005-12-11, 20:54   Chris o poranku

Witam, dzis po południu czytałam Chrisa o poranku (zamiast uczyc sie, ale co tam) i poyslałam, ze moze wymienimy sie mądrymi cytatami z tej ksiażki, mi np. podoba sie ten:
Żyj każdyn dniem,tak jakby miał to być Twój ostatni.
Ta ksiazka pełna jest takich wskazówek na życie. Proponuje tu je wypisac.
Pozdrawiam.
PS kto jeszcze nie ma tej ksiażki, a chce ją mieć niech da mi znać na gg to wyśle:)

czyzu9 
Łoś Holling

Zaproszone osoby: 35
Wysłany: 2005-12-11, 20:59   

A przytocze taki "Czy rozważaliście pewne sprawy z punktu widzenia prysznicza"

P.S ksiazka jest
:569: tutaj
i
:569: tutaj

Twoje ip :

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-12, 21:52   

książka zaiste świetna, mój cytat:
"Myslę, że gdy jesteś w jakimś miejscu, to musisz tam być. Bo nie chodzi o to, jak długo tam zostaniesz, ale o to, co robisz będąc tam."

:030:

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-12, 22:18   

Kolejny:
"Obecnie wszyscy kochają wszystkich. A większość z tych związków jest dokładnie porypana. Kiedy tak dobrze nad tym pomyśleć, to miłość jest w ogóle pozbawiona sensu. Najpierw ty depczesz czyjeś serce, a potem na TWOIM sercu ktoś zostawia ślady stóp."

[ Dodano: 2005-12-13, 18:36 ]
"Einstein powiedział, że Bóg nie gra w kości ze Światem. Ale wcale nie jestem pewien , czy tak nie jest. Może nie do końca, ale myślę, że czasami zdrowo nam namiesza na naszym podwórku."

[ Dodano: 2005-12-13, 18:40 ]
Właśnie przeglądam książkę, to mi się baaaardzo podoba:)
:oto moje metafizyczne odkrycie: wierzcie mi, bez kobiety nie jesteśmy w stanie dojść do jakiejkolwiek świętości, uduchowienia czy prawdy...":)

chrisstevens 
Członek Rady

Zaproszone osoby: 5
Wysłany: 2005-12-15, 17:22   

Jako pewnego rodzaju alter-ego Chrisa, muszę zabrać głos w tej dyskusji :D
Cóż, mi podoba się bardzo następujące rozważanie Chrisa:
"Zwykle, kiedy pada deszcz łagodnieję, zwijam się w kłębek, wącham meble i poddaję się melancholii. A dzisiaj czuję się tylko mokry. Co takiego jest w posiadaniu? Dlaczego chcemy posiadać to, co kochamy? Dlaczego wtedy głupiejemy? Spotyka to wszystkich z nas. Pragniesz czegoś, zdobywasz to, a zdobywając - tracisz. Kiedy w końcu zdobędziesz swoją wymarzoną dziewczynę, zaraz chcesz coś zmienić - jej zachowanie, sposób noszenia ubrań, żucia gumy... W niedługim czasie to, co lubiłeś, to, co zmieniłeś i to, co ci się w niej nie podoba zamazuje się jak akwarela w deszczu..."
Wiem, że w książce ta sama audycja jest zapisana inaczej, ale to jest moja wersja - spisywałem ją na kartce papieru jeszcze, gdy miałem tylko pięć trzygodzinnych kaset vhs z Alaską, było to moje jedyne źródło oglądania serialu. O tym, że tvn wyemituje cały serial nawet wtedy nie marzyłem... Mimo wszystko piękne to były czasy, miło mi się wspomina, jak po raz 25 oglądałem jeden z tych kilku posiadanych przeze mnie odcinków... :grin:

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-15, 18:42   

Chris widzę, że jesteś jeszcze jednym bratem przystankowego Chrisa. To piękne co napisałeś. Mam nadzieję, że jeszcze coś nam równie przyjemnego podrzucisz, a może nawet będziesz mógł powiedzieć to sam przez radio. Życzę Ci tego z całego serca. :574: Fajnie było by usłyszeć takie ciepłe słowa popijając gorącą herbatkę, gdy za oknem wiatr i deszcz, a wskazówki zegarka coraz bardziej zbliżają się do 8...

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-16, 16:41   

Przeglądam Chrisa o poranku i...:
"Trudno jest nie popaść w melancholię podczas tych trzech miesięcy, które bezwarunkowo prowadzą nas do najkrótszego dnia w roku. Jeśli zima jest snem, wiosna - odrodzeniem, to czym jest lato? Lato jest życiem. Wobec tego wygląda na to, że jesień jest wspomnieniem. To taka pora roku, gdy liście lecą z drzew, plony drzemią w stodołach - jeszcze raz Matka - Ziemia zamknęła swe podwoje. I tak oto nadeszła pora wspomnień."

[ Dodano: 2005-12-16, 22:09 ]
WYSTARCZY BYĆ
Myślę, że gdy jesteś w jakimś miejscu, to musisz TAM być. Bo nie chodzi o to, jak długo tam zostaniesz, ale o to, co robisz będąc tam.
A także o to, czy miejsce, w którym byłeś, będzie miało z tego jakiś pożytek.

chrisstevens 
Członek Rady

Wysłany: 2005-12-17, 19:02   

Kolejna dawka moich ulubionych medytacji Chrisa, znów w wersji spisywanej przeze mnie z tvp 2, więc może troche niezgodną z książką o Chrisie. (PS Nie wiecie może, gdzie w necie można znaleźć alaskańską książkę kucharską??? :D Zjadłbym sobie czasem jakieś danie z serialu, byłoby klimatycznie... :lol:)

Po moich ostatnich doświadczeniach z utratą głosu chciałbym podzielić się z wami kilkoma refleksjami o zdolności mówienia. Jeśli, jak mówił Voltaire, muzyka jest ścieżką do serca, to mowa jest drogą do ludzi. Jeśli żyjemy w ciszy, żyjemy w samotności. Wszyscy nosimy w sercach ból. Ból, miłość i samotność tworzą przedziwną plątaninę. Bo życie jest jak kiepski interes - mnóstwo w nim niespodzianek. Niektóre są miłe, inne nie. Jeśli mnie słuchasz Maggie, ta piosenka jest dla ciebie.

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-17, 19:39   

to z mojego ulubionego odcinka, który oglądałam chyba ze sto razy. :D uwielbiam te słowa

niestety nie ma chyba takiej kucharskiej książki, ale może sami będziemy wymyślać przepisy na przystankowe dania :?: na forum gazety był przepis na sałatkę ziemniaczaną :)

chrisstevens 
Członek Rady

Wysłany: 2005-12-17, 19:53   

Książka taka została wydana na pewno w USA, nie wiem, czy w Polsce... Może też, chociaż nic mi o tym nie wiadomo...

[ Dodano: 2005-12-17, 20:03 ]
Tutaj jest link do amazon.com, gdzie zobaczyć możecie okładkę do tej książki:
http://www.amazon.com/gp/...glance&n=283155

likavitos
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-27, 14:15   ...

Ja też sie do tego dopisuję :D , mnie sie podobały np.te:
"Jeśli muzyka jest ściezką do serca, jak to powiedzał Voltaire, to mowa jest drogą do ludzi. Żyjąc w ciszy żyjesz w samotności."

„ Trudno jest nie popaść w melancholię podczas tych
trzech miesięcy, które bezwarunkowo prowadzą nas do
najkrótszego dnia w roku. Jeśli zima jest snem, wiosna –
odrodzeniem, to czym jest lato??? Lato jest życiem.
Wobec tego wygląda na to, że jesień jest wspomnieniem.
To taka pora roku, gdy liście lecą z drzew, plony drzemią w
stodołach – jeszcze raz Matka-Ziemia zamknęła swe podwoje.
I tak oto nadeszła pora wspomnień.”

[Sory za długość]

[ Dodano: 2005-12-27, 14:17 ]
Bym zapomniała, jeszcze jeden:

„Żurawie mają w sobie coś tajemniczego.
Są jak wierne i szczęśliwe ikony. Wietnamczycy
Wierzą, że żurawie unoszą dusze ludzkie do nieba.
Kiedy tak na nie patrzę, czuję się jeszcze silniej
związany z ziemią, jak przystało na nieopierzonego
ptaka.”

Wiesia 
Administrator

Wysłany: 2005-12-30, 21:56   

Nasze serca są bezustannie przepełnione bólem. miłość ból i piekno wydają sie nierozłaczne, niczym ładnie zapakowana, ale wywłujaca mieszane uczucia paczuszka. Zycie to trudny temat do rozmyslań. Jeden wielki bałagan. Troche dobrego, troche złego...

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-03, 14:07   

piekny cytat, dostałam sms z tymi słowami od Kogoś i od tej pory jest to moja ulubiona myśl :)

czyzu9 
Łoś Holling

Wysłany: 2006-03-16, 00:31   

Mala aktualizacja pdf'u poprawiono bledy
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Twoje ip :

czesmen 
VIP

Wysłany: 2006-03-16, 00:53   

no to ściągamy :)

lopez5 
VIP

Wysłany: 2006-03-16, 09:51   

ta

katanga
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-16, 11:12   

ok, ściągamy

Cicely
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-16, 12:09   

No to odpowiadam...

nacia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-16, 19:56   

Hmmm :)

Ania 
Łoś Holling

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-03-18, 12:32   

a mnie zastanawia czemu admin ukrywa wiadomości i tworzy jakieś ograniczenia dla zarejestrowanych/niezarejstrowanych, piszących posty w danym temacie/niepiszcych.

chrisstevens 
Członek Rady

Wysłany: 2006-04-03, 14:15   Z cyklu chrisstevens poleca :): audycja z odcinka "ONLY

Kolejna dawka wspaniałych audycji Chrisa w moim wykonaniu. Dzisiaj mialem nastrój, do którego zupełnie pasowała medytacja z odcinka 3.2 "Only You". Tym razem jest to wersja zsłuchana z tłumaczenia tvn-owskiego, a nie dwójkowego, ale akurat ta scena była przetłumaczona nieźle, więc stwierdziłem, że nie ma różnicy. Enjoy it! :)

"Wiem, że wielu z Was przeżywało to, co ja - gorycz nieodwzajemnionej miłości. I zadawaliście sobie pytanie: "Jak to się stało?"... Czy to jej uśmiech, to jak zaklada nogę na nogę, a może dojmująca kruchość jej delikatnych nadgarstków?
Co sprawia że miłość rozpala ludzkie serca? To odwieczne pytanie, idealny przedmiot refleksji w tę jasną, ciepłą noc. Ty, Will, ująłeś to najlepiej:
"Miłość nie okiem, lecz myślą ocenia
Kupid ma skrzydła, jednak bez wejrzenia
maluje się go"

[w tym momencie wchodzi wspaniała piosenka Billie Holiday "Let's dream in the moonlight" i klimat jest już zupełnie niesamowity]

s dream in the moonlight.jpg
Jedno z najlepszych alaskańskich zakończeń - finał odcinka "Only You" (s3e02)
Plik ściągnięto 86 raz(y) 62,46 KB

Ostatnio zmieniony przez chrisstevens 2006-04-03, 14:18, w całości zmieniany 1 raz  

likavitos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-03, 18:31   Re: Z cyklu chrisstevens poleca :): audycja z odcinka "

Musisz stworzyć swoją rubrykę w gazecie, od takim tytułem jak tytuł ( patrz tytuł XP)

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-11, 18:12   

.½.

Raq_20
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-17, 17:57   

Hej mam nadzieje ze ta ukryta wersja "Chrisa o Poranku" ma możliwość drukowania bo chcę ja zabrac na studia i tam sobie poczytać a tam nie mam komputera. Uff A tak wogóle to witam wszytskich forumowiczów własnie dołączył do was kolejny fan serialu:)

A jednak link ten juz nie działa:( Mam prośbe mógł by ktos wysłać jeszcze raz książkę, tylko z możliwościa wydrukowania z pdf'u
Ostatnio zmieniony przez Raq_20 2006-06-17, 18:01, w całości zmieniany 1 raz  

bart1awo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-23, 06:47   

Ja tez bym poprosil ta poprawiona ksiazke na adres bart1awo@ToTrzebaUsunac.op.pl .
I mam pytanko jeszcze: w tej ksiazce ktora dostepna byla wczesniej na rapidzie, brakuje jednej strony (chyba 21 - to tak z pamieci), a zamiast tego chyba 20-sta jest dwa razy po kolei. czy w tej poprawionej nie ma juz tego bledu i wszystko jest tak jak powinno ?

czyzu9 
Łoś Holling

Wysłany: 2006-06-23, 07:29   

Link zostal zakutalizowany !! i wszystko tym razem jest oki

Twoje ip :

bart1awo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-23, 11:22   

Dzieki !
Czyzu9, czy jest taka mozliwosc, zebys zrobil liste poprawek do tej kisiazki, ewentualnie podal numery stron, na ktorych bylo cos poprawiane (bo to chyba Ty robiles poprawki?) ? Bo wydrukowalem ta ksiazke z poprzedniej wersji pdfa, i o ile to mozliwe, chcialbym uniknac powtornego drukowania calosci.

czyzu9 
Łoś Holling

Wysłany: 2006-06-23, 11:27   

bart1awo, Takei rzeczy pisze sie na pw!!!
Poprawki
usunieto powtarzajaca sie strone 3 i doszla brakujaca strona 20 dodtatkowe doszly puste strony(zeby byl ten sam uklad co w orginale )

Twoje ip :

bart1awo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-23, 11:39   

Dziekuje za wyjasnienia odnosnie pdf-a.
A jesli chodzi o to PW: nie zebym chcial sie klocic, ale nie rozumiem dlaczego tak uwazasz - przeciez Twoja odpowiedz na moja prosbe moze byc interesujaca rowniez dla innych osob przegladajacych temat, nie uwazasz ?
Ostatnio zmieniony przez bart1awo 2006-06-23, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  

Raq_20
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-26, 14:49   

Hej wielkie dzięki za aktualizacjęm, juz sie nie mogę doczekąć momentu kiedy zacznę czytać książkę
P.S Do czyzu 9 zapoznałem sie z regulaminem i napewno pbędę przestrzegał:)

Odpowiedz do tematu