Przystanek Alaska - Northern Exposure Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Miłośników serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chris o poranku
Autor Wiadomość
Wiesia 
Administrator

Wysłany: 2005-12-11, 20:54   Chris o poranku

Witam, dzis po po?udniu czyta?am Chrisa o poranku (zamiast uczyc sie, ale co tam) i poysla?am, ze moze wymienimy sie m?drymi cytatami z tej ksia?ki, mi np. podoba sie ten:
?yj ka?dyn dniem,tak jakby mia? to by? Twój ostatni.
Ta ksiazka pe?na jest takich wskazówek na ?ycie. Proponuje tu je wypisac.
Pozdrawiam.
PS kto jeszcze nie ma tej ksia?ki, a chce j? mie? niech da mi zna? na gg to wy?le:)

czyzu9 
?o? Holling

Zaproszone osoby: 35
Wysłany: 2005-12-11, 20:59   

A przytocze taki "Czy rozwa?ali?cie pewne sprawy z punktu widzenia prysznicza"

P.S ksiazka jest
:569: tutaj
i
:569: tutaj

Twoje ip :

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-12, 21:52   

ksi??ka zaiste ?wietna, mój cytat:
"Mysl?, ?e gdy jeste? w jakim? miejscu, to musisz tam by?. Bo nie chodzi o to, jak d?ugo tam zostaniesz, ale o to, co robisz b?d?c tam."

:030:

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-12, 22:18   

Kolejny:
"Obecnie wszyscy kochaj? wszystkich. A wi?kszo?? z tych zwi?zków jest dok?adnie porypana. Kiedy tak dobrze nad tym pomy?le?, to mi?o?? jest w ogóle pozbawiona sensu. Najpierw ty depczesz czyje? serce, a potem na TWOIM sercu kto? zostawia ?lady stóp."

[ Dodano: 2005-12-13, 18:36 ]
"Einstein powiedzia?, ?e Bóg nie gra w ko?ci ze ?wiatem. Ale wcale nie jestem pewien , czy tak nie jest. Mo?e nie do ko?ca, ale my?l?, ?e czasami zdrowo nam namiesza na naszym podwórku."

[ Dodano: 2005-12-13, 18:40 ]
W?a?nie przegl?dam ksi??k?, to mi si? baaaardzo podoba:)
:oto moje metafizyczne odkrycie: wierzcie mi, bez kobiety nie jeste?my w stanie doj?? do jakiejkolwiek ?wi?to?ci, uduchowienia czy prawdy...":)

chrisstevens 
Cz?onek Rady

Zaproszone osoby: 5
Wysłany: 2005-12-15, 17:22   

Jako pewnego rodzaju alter-ego Chrisa, musz? zabra? g?os w tej dyskusji :D
Có?, mi podoba si? bardzo nast?puj?ce rozwa?anie Chrisa:
"Zwykle, kiedy pada deszcz ?agodniej?, zwijam si? w k??bek, w?cham meble i poddaj? si? melancholii. A dzisiaj czuj? si? tylko mokry. Co takiego jest w posiadaniu? Dlaczego chcemy posiada? to, co kochamy? Dlaczego wtedy g?upiejemy? Spotyka to wszystkich z nas. Pragniesz czego?, zdobywasz to, a zdobywaj?c - tracisz. Kiedy w ko?cu zdob?dziesz swoj? wymarzon? dziewczyn?, zaraz chcesz co? zmieni? - jej zachowanie, sposób noszenia ubra?, ?ucia gumy... W nied?ugim czasie to, co lubi?e?, to, co zmieni?e? i to, co ci si? w niej nie podoba zamazuje si? jak akwarela w deszczu..."
Wiem, ?e w ksi??ce ta sama audycja jest zapisana inaczej, ale to jest moja wersja - spisywa?em j? na kartce papieru jeszcze, gdy mia?em tylko pi?? trzygodzinnych kaset vhs z Alask?, by?o to moje jedyne ?ród?o ogl?dania serialu. O tym, ?e tvn wyemituje ca?y serial nawet wtedy nie marzy?em... Mimo wszystko pi?kne to by?y czasy, mi?o mi si? wspomina, jak po raz 25 ogl?da?em jeden z tych kilku posiadanych przeze mnie odcinków... :grin:

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-15, 18:42   

Chris widz?, ?e jeste? jeszcze jednym bratem przystankowego Chrisa. To pi?kne co napisa?e?. Mam nadziej?, ?e jeszcze co? nam równie przyjemnego podrzucisz, a mo?e nawet b?dziesz móg? powiedzie? to sam przez radio. ?ycz? Ci tego z ca?ego serca. :574: Fajnie by?o by us?ysze? takie ciep?e s?owa popijaj?c gor?c? herbatk?, gdy za oknem wiatr i deszcz, a wskazówki zegarka coraz bardziej zbli?aj? si? do 8...

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-16, 16:41   

Przegl?dam Chrisa o poranku i...:
"Trudno jest nie popa?? w melancholi? podczas tych trzech miesi?cy, które bezwarunkowo prowadz? nas do najkrótszego dnia w roku. Je?li zima jest snem, wiosna - odrodzeniem, to czym jest lato? Lato jest ?yciem. Wobec tego wygl?da na to, ?e jesie? jest wspomnieniem. To taka pora roku, gdy li?cie lec? z drzew, plony drzemi? w stodo?ach - jeszcze raz Matka - Ziemia zamkn??a swe podwoje. I tak oto nadesz?a pora wspomnie?."

[ Dodano: 2005-12-16, 22:09 ]
WYSTARCZY BY?
My?l?, ?e gdy jeste? w jakim? miejscu, to musisz TAM by?. Bo nie chodzi o to, jak d?ugo tam zostaniesz, ale o to, co robisz b?d?c tam.
A tak?e o to, czy miejsce, w którym by?e?, b?dzie mia?o z tego jaki? po?ytek.

chrisstevens 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2005-12-17, 19:02   

Kolejna dawka moich ulubionych medytacji Chrisa, znów w wersji spisywanej przeze mnie z tvp 2, wi?c mo?e troche niezgodn? z ksi??k? o Chrisie. (PS Nie wiecie mo?e, gdzie w necie mo?na znale?? alaska?sk? ksi??k? kucharsk???? :D Zjad?bym sobie czasem jakie? danie z serialu, by?oby klimatycznie... :lol:)

Po moich ostatnich do?wiadczeniach z utrat? g?osu chcia?bym podzieli? si? z wami kilkoma refleksjami o zdolno?ci mówienia. Je?li, jak mówi? Voltaire, muzyka jest ?cie?k? do serca, to mowa jest drog? do ludzi. Je?li ?yjemy w ciszy, ?yjemy w samotno?ci. Wszyscy nosimy w sercach ból. Ból, mi?o?? i samotno?? tworz? przedziwn? pl?tanin?. Bo ?ycie jest jak kiepski interes - mnóstwo w nim niespodzianek. Niektóre s? mi?e, inne nie. Je?li mnie s?uchasz Maggie, ta piosenka jest dla ciebie.

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-17, 19:39   

to z mojego ulubionego odcinka, który ogl?da?am chyba ze sto razy. :D uwielbiam te s?owa

niestety nie ma chyba takiej kucharskiej ksi??ki, ale mo?e sami b?dziemy wymy?la? przepisy na przystankowe dania :?: na forum gazety by? przepis na sa?atk? ziemniaczan? :)

chrisstevens 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2005-12-17, 19:53   

Ksi??ka taka zosta?a wydana na pewno w USA, nie wiem, czy w Polsce... Mo?e te?, chocia? nic mi o tym nie wiadomo...

[ Dodano: 2005-12-17, 20:03 ]
Tutaj jest link do amazon.com, gdzie zobaczy? mo?ecie ok?adk? do tej ksi??ki:
http://www.amazon.com/gp/...glance&n=283155

likavitos
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-27, 14:15   ...

Ja te? sie do tego dopisuj? :D , mnie sie podoba?y np.te:
"Je?li muzyka jest ?ciezk? do serca, jak to powiedza? Voltaire, to mowa jest drog? do ludzi. ?yj?c w ciszy ?yjesz w samotno?ci."

„ Trudno jest nie popa?? w melancholi? podczas tych
trzech miesi?cy, które bezwarunkowo prowadz? nas do
najkrótszego dnia w roku. Je?li zima jest snem, wiosna –
odrodzeniem, to czym jest lato??? Lato jest ?yciem.
Wobec tego wygl?da na to, ?e jesie? jest wspomnieniem.
To taka pora roku, gdy li?cie lec? z drzew, plony drzemi? w
stodo?ach – jeszcze raz Matka-Ziemia zamkn??a swe podwoje.
I tak oto nadesz?a pora wspomnie?.”

[Sory za d?ugo??]

[ Dodano: 2005-12-27, 14:17 ]
Bym zapomnia?a, jeszcze jeden:

„?urawie maj? w sobie co? tajemniczego.
S? jak wierne i szcz??liwe ikony. Wietnamczycy
Wierz?, ?e ?urawie unosz? dusze ludzkie do nieba.
Kiedy tak na nie patrz?, czuj? si? jeszcze silniej
zwi?zany z ziemi?, jak przysta?o na nieopierzonego
ptaka.”

Wiesia 
Administrator

Wysłany: 2005-12-30, 21:56   

Nasze serca s? bezustannie przepe?nione bólem. mi?o?? ból i piekno wydaj? sie nieroz?aczne, niczym ?adnie zapakowana, ale wyw?ujaca mieszane uczucia paczuszka. Zycie to trudny temat do rozmysla?. Jeden wielki ba?agan. Troche dobrego, troche z?ego...

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-03, 14:07   

piekny cytat, dosta?am sms z tymi s?owami od Kogo? i od tej pory jest to moja ulubiona my?l :)

czyzu9 
?o? Holling

Wysłany: 2006-03-16, 00:31   

Mala aktualizacja pdf'u poprawiono bledy
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Twoje ip :

czesmen 
VIP

Wysłany: 2006-03-16, 00:53   

no to ?ci?gamy :)

lopez5 
VIP

Wysłany: 2006-03-16, 09:51   

ta

katanga
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-16, 11:12   

ok, ?ci?gamy

Cicely
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-16, 12:09   

No to odpowiadam...

nacia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-16, 19:56   

Hmmm :)

Ania 

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-03-18, 12:32   

a mnie zastanawia czemu admin ukrywa wiadomo?ci i tworzy jakie? ograniczenia dla zarejestrowanych/niezarejstrowanych, pisz?cych posty w danym temacie/niepiszcych.

chrisstevens 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2006-04-03, 15:15   Z cyklu chrisstevens poleca :): audycja z odcinka "ONLY

Kolejna dawka wspania?ych audycji Chrisa w moim wykonaniu. Dzisiaj mialem nastrój, do którego zupe?nie pasowa?a medytacja z odcinka 3.2 "Only You". Tym razem jest to wersja zs?uchana z t?umaczenia tvn-owskiego, a nie dwójkowego, ale akurat ta scena by?a przet?umaczona nie?le, wi?c stwierdzi?em, ?e nie ma ró?nicy. Enjoy it! :)

"Wiem, ?e wielu z Was prze?ywa?o to, co ja - gorycz nieodwzajemnionej mi?o?ci. I zadawali?cie sobie pytanie: "Jak to si? sta?o?"... Czy to jej u?miech, to jak zaklada nog? na nog?, a mo?e dojmuj?ca krucho?? jej delikatnych nadgarstków?
Co sprawia ?e mi?o?? rozpala ludzkie serca? To odwieczne pytanie, idealny przedmiot refleksji w t? jasn?, ciep?? noc. Ty, Will, uj??e? to najlepiej:
"Mi?o?? nie okiem, lecz my?l? ocenia
Kupid ma skrzyd?a, jednak bez wejrzenia
maluje si? go"

[w tym momencie wchodzi wspania?a piosenka Billie Holiday "Let's dream in the moonlight" i klimat jest ju? zupe?nie niesamowity]

s dream in the moonlight.jpg
Jedno z najlepszych alaska?skich zako?cze? - fina? odcinka "Only You" (s3e02)
Plik ściągnięto 86 raz(y) 62,46 KB

Ostatnio zmieniony przez chrisstevens 2006-04-03, 15:18, w całości zmieniany 1 raz  

likavitos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-04-03, 19:31   Re: Z cyklu chrisstevens poleca :): audycja z odcinka "

Musisz stworzy? swoj? rubryk? w gazecie, od takim tytu?em jak tytu? ( patrz tytu? XP)

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-11, 19:12   

.½.

Raq_20
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-17, 18:57   

Hej mam nadzieje ze ta ukryta wersja "Chrisa o Poranku" ma mo?liwo?? drukowania bo chc? ja zabrac na studia i tam sobie poczyta? a tam nie mam komputera. Uff A tak wogóle to witam wszytskich forumowiczów w?asnie do??czy? do was kolejny fan serialu:)

A jednak link ten juz nie dzia?a:( Mam pro?be móg? by ktos wys?a? jeszcze raz ksi??k?, tylko z mo?liwo?cia wydrukowania z pdf'u
Ostatnio zmieniony przez Raq_20 2006-06-17, 19:01, w całości zmieniany 1 raz  

bart1awo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-23, 07:47   

Ja tez bym poprosil ta poprawiona ksiazke na adres bart1awo@ToTrzebaUsunac.op.pl .
I mam pytanko jeszcze: w tej ksiazce ktora dostepna byla wczesniej na rapidzie, brakuje jednej strony (chyba 21 - to tak z pamieci), a zamiast tego chyba 20-sta jest dwa razy po kolei. czy w tej poprawionej nie ma juz tego bledu i wszystko jest tak jak powinno ?

czyzu9 
?o? Holling

Wysłany: 2006-06-23, 08:29   

Link zostal zakutalizowany !! i wszystko tym razem jest oki

Twoje ip :

bart1awo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-23, 12:22   

Dzieki !
Czyzu9, czy jest taka mozliwosc, zebys zrobil liste poprawek do tej kisiazki, ewentualnie podal numery stron, na ktorych bylo cos poprawiane (bo to chyba Ty robiles poprawki?) ? Bo wydrukowalem ta ksiazke z poprzedniej wersji pdfa, i o ile to mozliwe, chcialbym uniknac powtornego drukowania calosci.

czyzu9 
?o? Holling

Wysłany: 2006-06-23, 12:27   

bart1awo, Takei rzeczy pisze sie na pw!!!
Poprawki
usunieto powtarzajaca sie strone 3 i doszla brakujaca strona 20 dodtatkowe doszly puste strony(zeby byl ten sam uklad co w orginale )

Twoje ip :

bart1awo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-23, 12:39   

Dziekuje za wyjasnienia odnosnie pdf-a.
A jesli chodzi o to PW: nie zebym chcial sie klocic, ale nie rozumiem dlaczego tak uwazasz - przeciez Twoja odpowiedz na moja prosbe moze byc interesujaca rowniez dla innych osob przegladajacych temat, nie uwazasz ?
Ostatnio zmieniony przez bart1awo 2006-06-23, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  

Raq_20
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-26, 15:49   

Hej wielkie dzi?ki za aktualizacj?m, juz sie nie mog? doczek?? momentu kiedy zaczn? czyta? ksi??k?
P.S Do czyzu 9 zapozna?em sie z regulaminem i napewno pb?d? przestrzega?:)

Odpowiedz do tematu