Przystanek Alaska - Northern Exposure Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Miłośników serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chris o poranku
Autor Wiadomość
Matej
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-02, 20:57   

Co do tej ksi?zki to jest ona na allegro :)
http://www.allegro.pl/ite...s_chunovic.html

Crow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-04, 19:10   

"To co jest w ?yciu wa?ne, cz?sto wymaga ofiar"

"Marzy?em o tych chrupkach. By?y jak ?wiate?ko na ko?cu tunelu"

"?ycie to jeden wielki, ?mierdz?cy, burcz?cy i niehigieniczny bajzel"

(Nie wiem czy takie cytaty by?y w ksi??ce, ale w serialu na pewno ;-) )

Eilieen
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-06, 16:36   

Na serio jest ?wietna:)

zielony 
Administrator

Wysłany: 2006-09-06, 19:23   

chrisowe pogadanki s? niesamowite.
s?ucham tego i niemog? wyj?? z podziwu.
rewelacja !!!

Wiesia 
Administrator

Wysłany: 2006-09-07, 08:44   

Cytat:
Gdy na horyzoncie pojawia sie Ksi??yc w pe?ni, zawsze i nieodmiennie znajdzuje sie ktos, kto zadzwoni do mnie z zapytaniem: "Chris, co pocz?? z tym s...?" a ja zwykle dpowiadam co? mi?ego, w stylu: "Racja, to cudowna noc na marzenia" lub "Zastanawiam si? co stary Sun Myung Moon teraz porabia?" ale z do?wiadczenia wiedz?c, jak ka?dy z nas przewraca si? bezsilnie z boku na bok, próbuj?c zasn?? w taka w?asnie ksi??ycow? noc, nie b?d? nawet próbowa? wmawia? wam, ze ten ksi??ycowy dra? dzia?a na nasza korzy??. Jest bowiem z niego kawa? figlarza.
W tak zwanym mi?dzyczasie, zanim ten dra? nie wyniesie si? na dobre w inne strony, radz? wam od?o?y? na bok ostre narz?dzia i przytuli? si? do waszych ukochanych, je?eli tylko macie szcz??cie, ze takowych macie przy sobie. Do zobaczenia rano lub w ?wietle ksi??yca - zale?y co pierwsze pojawi sie na horyzoncie.
<Chris o poranku>

Moi drodzy dzi? Ksi??yc jest w pe?ni. Radz? zastosowa? sie do zalece? Chrisa :)

pe?nia.jpg
Plik ściągnięto 4840 raz(y) 9,86 KB

You wonder what has happened to me...

Wiesia 
Administrator

Wysłany: 2006-09-07, 11:12   

W zwi?zku z dzisiejsz? pe?ni? znalaz?am kilka ciekawych wierszy o Ksi??yciu. Pdejrzewam, ze gdyby by?o u nas radio KBHR, teksty te idealnie pasowa?by do pogadanki Chrisa o pe?ni.
Cytat:

Ksi??yc

Plotkowa?y drzewa w borze:
"Pan Ksi??yc jest nie w humorze."
"Pan Ksi??yc mia? jakie? przykro?ci."
"Pan Ksi??yc jest blady ze z?o?ci."
"Pan Ksi??yc ma twarz tak? srog?."
"Pan Ksi??yc dzi? wsta? lew? nog?."
"Pan Ksi??yc jest troch? nie w sosie."
"Pan Ksi??yc dzi? muchy ma w nosie."

Jak tu Ksi??yc si? nie zgniewa:
"Có?, my?licie, g?upie drzewa,
?e ja mam przyjemne ?ycie?
Wy s?o?ce tylko cenicie,
Was tylko s?o?ce zachwyca,
Wy kpicie sobie z Ksi??yca,
A ja wam na to odpowiem -
Uwa?am, ?e jest rzecz? po prostu bezwstydn?
Porównywa? s?o?ce ze mn?,
Bo s?o?ce ?wieci we dnie, gdy i tak jest widno,
A ja w nocy, gdy jest ciemno."

Jan Brzechwa

Cytat:
Sonata ksi??ycowa

O, bia?a pe?nio ksi??ycowej ?aski!
Tajny przyp?ywie wezbranego ducha!
O, nocy czysta! O, gwiazd ?wi?te blaski!
O, duszo! Wieczno?? nas s?ucha!

Patrz? na bladej nocy srebrny kwiat,
Na nieb mistyczna, ksi??ycow? ró??,
Która rozkwita w zenitu lazurze,
B?ogie siwe ?wiat?o zilewaj?c na ?wiat
I bior?c bezmiar w wszechmocne w?adanie
Czarodziejskiego spoikoju...
Patrz? w b??kitów bezdenne otch?anie.
Dr??ce iskrami rzadkiego gwiazd roju,
Co l?ni? jak marze? klejnoty zakl?te
l chocia? czuwam. i sen mnie nie mami,
Jest mi, jak gdybym mia? oczy zamkni?te
I widzia? wszystko w ?nie pod powiekami... (...)

Leopold Staff

Wiesia 
Administrator

Wysłany: 2006-09-07, 21:07   

Eh pe?nia i za?mienie ksi??yca....co za noc...

Eilieen
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-13, 12:54   

Co do Chrisa o Poranku, to mówi? on kiedy? (nie wiem czy w ksi??ce te? to jest) o ?wiadomym ?nieniu. Tak si? z?o?y?o, ?e rozmawia?am o tym z kumpelami w szkole i jedna poda?a mi link to stronki z ?wiczeniami, które pomagaj? wywo?ywa? ?wiadome sny:)
oniryzm, czyli sztuka ?wiadomego ?nienia
Mo?e niektórzy z Was ju? czytali o tym, a mo?e jednak nie ;)

zielony 
Administrator

Wysłany: 2006-09-13, 13:29   

"[quote="Eilieen"]Co do Chrisa o Poranku, to mówi? on kiedy? (nie wiem czy w ksi??ce te? to jest) o ?wiadomym ?nieniu. "
.
.
.
ja np. ca?y czas ?ni? - o maggie :)

vroooom 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2006-09-13, 13:31   

Motyla noga, ostatnio jak gra?em w Might & Magic 6, to potem w nocy ?ni?y mi si? smoki.
Total organization is necessary.
Every muscle must be tight.
------------------------------------
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpiecze?stwo, tylko szybko??" - JKM

Eilieen
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-13, 13:43   

Dzi? mi sie du?o rzeczy ?ni?o,ale ju? zapomnia?am co :) .Zielony, a co "Twoja prawdziwa Maggie" na to, ?e ?nisz o innej?? ;)

zielony 
Administrator

Wysłany: 2006-09-13, 17:12   

Eilieen napisał/a:
Dzi? mi sie du?o rzeczy ?ni?o,ale ju? zapomnia?am co :) .Zielony, a co "Twoja prawdziwa Maggie" na to, ?e ?nisz o innej?? ;)

o jakiej innej ???, jest tylko g:> jedna jedyna maggie !!!! g:D>

nacia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-13, 21:27   

No, widz? ,?e kolejna ciekawa debatka si? rozwin??a :D Je?li o mnie chodzi to cz?sto miewam takie ?wiadome sny...po prostu mysl? o czym?( a w zasadzie o kim? :) ) i mi si? ?ni. Oczywi?cie nie zawsze, ale cz?sto...wystarczaj?co cz?sto ;)

Eilieen
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-14, 17:18   

nacia, a mo?esz je kontrolowa??? :) ja na razie mam tylko takie momenty na jawie jakby to by? sen i wtedy wed?ug której? tam techniki, powinno si? wykonywa? prosty test czy to sen czy jednak nie ;)

nacia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-14, 20:30   

Eilieen napisał/a:
nacia, a mo?esz je kontrolowa??? :) ja na razie mam tylko takie momenty na jawie jakby to by? sen i wtedy wed?ug której? tam techniki, powinno si? wykonywa? prosty test czy to sen czy jednak nie ;)

Czasem si? zdarza, ?e mog?...a wtedy robi? najcz??ciej rzeczy, których nigdy bym nie zrobi?a na jawie :) Po prostu wiem, ?e to sen i ,?e nast?pnego dnia nie b?dzie ?adnych konsekwencji...

a co do snów na jawie to te? je miewam, szczególnie w szkole na jaki? nudnych lekcjach :D No i zamiast si? skupi? odp?ywam do krainy marze?...a to wiele wyja?nia :D

Eilieen
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-14, 21:12   

A ja jeszcze nie mia?am tej przyjemno?ci, ?eby kontrolowa? sny. Za to bardzo czesto nie weim czy jeszcze ?ni? czy ju? sie obudzi?am :)

Salva
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-15, 04:00   

Hm, kontrolowa? sny? Ciekawe, ale jeszcze nigdy mi si? to nie przytrafi?o.

likavitos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-22, 18:00   

O jak ja bym chcia?a kontrolowa? sny :D ale obawiam si? ?e nigdy mi si? to nie przytrafi :P ale nadzieja jest ;)

Eilieen
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-22, 19:59   

Jakby si? zastanowi?, to kontrolowanie snów nie ma sensu. Je?li przyjmiemy fakt, ?e sny s? pocztówkami z pod?wiadomo?ci to, dzi?ki nim dowiadujemy si? czasem wa?ych rzeczy o sobie i swoich uczuciach.
Ja w to wierz?, bo mam taki bardzo widoczny przyk?ad :) a mianowicie chodzi o ch?opaka. Krótko si? znali?my, ale prawie od pocz?tku byli?my "par?". Za jakie? par? dni, mo?e tydzie?, zacz??am mie? dziwne i g?upie sny- tak mi si? wtedy wydawa?o. A mianowicie ?ni?o mi si?, ?e spotykam si? z innymi ch?opakami, ca?uj? si? z nimi a wiem, ?e ju? kogo? mam. I tak by?o co noc... A? dosz?am do wniosku, ?e prawd? jest to, ?e to nie by? ten ch?opak i nie?wiadomie np. na ulicy te? rozgl?da?am si? za innymi. Ju? nic takiego mi si? nie ?ni?o, ani razu :D

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-22, 20:10   

ja to nazywam swoim wlasnym okre?leniem /ale nie zdradze jakim, bo to takie moje w?asne, nieliczni tylko wiedza o co chodzi :) / ten stan w którym kontroluje sie sen - w zasadzie pó?sen, to jedno z najbardziej niesamowitych odczuc, to moment w którym zasypiasz lub powoli sie budzisz, a swiadomo?c dopiero zaczyna dzia?ac, je?eli o mnie chodzi to uwielbiam przekraczanie tej w?a?nie granicy... :diabel2:

Eilieen
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-23, 10:38   

Kurcze, dzi? mia?am taki dziwny, a nawet g?upi sen :) Najpierw sz?am z przystamku do domu i widzia?am Eda w sukience i gada?am z nim, a potem sni? mi si? Joel w, hmm... dziwnej sytuacji :D i jak si? obudzi?am to si? zastanawia?am czemu to by? on a nie Chris ;) Nie wiem czy te senne fantacje mia?y jakie? g??bsze przes?anie, ale chyba jednak nie :D

likavitos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-23, 10:55   

Ed w sukience to na pewno przes?anie :D
Mi si? kiedy? ?ni?o apropos NX ?e ja, joel, ed, maggi itd. zje?d?ali?my z takich d?ugich zje?d?alni z wod? ale w zimowych kurtkach :D haha xP

Eilieen
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-23, 11:00   

Haha, musia?o to by? zabawne ;)

likavitos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-23, 11:01   

To by?o tragicznie zabawne :D

nacia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-24, 12:51   

Hmmm, a mi si? kiedy? ?ni?o, ?e by?am ?on? doktora Fleischmana i mieli?my pi?cioro dzieci :D

likavitos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-24, 19:02   

O kurcze..pi?cioro :D

Eilieen
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-25, 17:17   

Haha nacia, fajnie :one: , ale ja nawet z doktorkiem nie chcia?abym mie? pi?cioro :okulary2: Nic tylko urwanie g?owy :)
Pisa?am wczoraj tego posta, ale mi nie wys?a?o wi? pisze jeszcze raz :P
?ni?o, mi sie co? strasznie dziwnego...Mam ostatnio sny o Alasce rodem z Alaski :030: Tym razem by?am Lar? Croft i skaka?am na linie po swoim balkonie, a? tu nagle przyszli jacy? ludzie po artefakt, który ostatnio znalaz?am. W?ród nich by? MIKE MONROE... :one: Dalsza cz??? snu wygl?da? podobnie jak sen z Joelem, ale nie b?d? pisa? jak, mo?na si? domy?li?... :P HAHA, :)

?abka 

Wysłany: 2006-09-29, 12:37   

co do kontrolowania snów to powiemwamze ja bym nie chialabo to troche dziwnie!!Wole k?a?? siespa? nie?wiadomatego co przyniesie mi sen!!cho? czasemjest tak ze je?li sie czym? denerwójeto potemmi sie to ?niprzezkilka nocy!!Ostatnionicmi sienie ?ni alejestem pe?na wiary i nadzieji ze moze dzi? w nocy cos niespodziwanego i cos romantycznego, albo cos o czym nigdybym nie pomysla?a gdyby nietenw?snie sen!!Tak pozatym to kocham spa? i do pó?na gni? w ?ó?ku!!Lubie te? w zimow?noc przytuli? sie domojej pluszowej ?abki i zasn??, niecirpliwie czekaj?cna sen!!

chrisstevens 
Cz?onek Rady

Zaproszone osoby: 5
Wysłany: 2006-09-29, 23:43   

?wiadomy sen (ang. Lucid Dreaming lub jako akronim LD), zwany te? jasnym snem, jest to stan podobny do zwyk?ego snu, jednak osoba ?ni?ca zachowuje pe?n? ?wiadomo?? i w ten sposób mo?e kontrolowa? swoje sny. Cz?sto mylony z OOBE

Uzyskanie ?wiadomo?ci we ?nie pozwala kontrolowa? bieg wydarze?. Mo?e to s?u?y? do przerwania powtarzaj?cych si? koszmarów sennych lub zwyk?ej rozrywce - w takim kontrolowanym ?nie mo?na odwiedzi? dalekie miejsce, spotka? kogo? czy sprawdzi? si? w sytuacji trudnej do uzyskania w rzeczywisto?ci - ?piew przed du?? publiczno?ci?, skok ze spadochronem (lub nawet bez), nurkowanie, czy (dosy? popularne) przygody seksualne.

Spontaniczne i chwilowe uzyskanie stanu ?wiadomego snu mo?e nast?pi? bez szczególnego wysi?ku, jest jednak zjawiskiem stosunkowo rzadkim. Spontaniczny ?wiadomy sen zdarza si? dzieciom, sprzyja mu te? popo?udniowa drzemka i wczesne po?o?enie si? spa? wieczorem. Czasem samo czytanie czy rozmowa o tym zjawisku indukuje ?wiadomy sen. Wiele technik medytacyjnych k?ad?cy nacisk na rozwój wewn?trzny wspomina o mo?liwo?ci utrzymania ?wiadomo?ci tak?e we ?nie.

Zazwyczaj o ?wiadomych snach rozmawia si? w kontek?cie wywo?anej celowo ?wiadomo?ci. Dzi?ki specjalnym technikom osoba w pewnym momencie snu orientuje si?, ?e otaczaj?ca rzeczywisto?? jest wyimaginowana. Towarzyszy temu zazwyczaj niezwyk?y szok (niegro?ny), który zazwyczaj prowadzi do przebudzenia si?, lub fa?szywej pobudki.

Zagadnienie ?wiadomego snu poruszone by?o tak?e w kinematografii: Otwórz oczy (i ameryka?ski remake Vanilla Sky), Waking Life, jednak w filmach tych ma on nieco inne znaczenie, ni? tradycyjnie rozumiany ?wiadomy sen.

Techniki wprowadzania si? w stan ?wiadomego snu i inne szczegó?y .tutaj.
Od siebie dodam, ?e ?waidome sny to fajna sprawa, ale do tej pory u mnie nadal s? one walk? z przebudzeniem - walcz?, ?eby si? nie wybudzi?, a przez to mniej skupiam si? na fabule i kreowaniu swego sennego ?wiata. Ale jak dojd? do wprawy, to zamiast walczy? z budzeniem si?, b?d? sobie robi? wycieczki do Cicely i przebywa? ze spo?eczno?ci? miasteczka... :D

Ostatnio zmieniony przez chrisstevens 2006-09-29, 23:47, w całości zmieniany 2 razy  

Ania 

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-09-30, 14:38   

?wiadomie czy nie wola?abym, ?eby nic mi si? nie ?ni?o.

Odpowiedz do tematu