Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Łosków serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: vroooom
2007-01-27, 21:55
1.1

Ile punktów dajesz odcinkowi 1.1?
10
50%
 50%  [ 4 ]
9
25%
 25%  [ 2 ]
8
12%
 12%  [ 1 ]
7
12%
 12%  [ 1 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 8
Wszystkich Głosów: 8

Autor Wiadomość
vroooom 
Członek Rady

Wysłany: 2007-01-20, 20:28   1.1

Zaczynamy drugą edycję rankingu odcinków. Co tydzień będą odbywały się równolegle 4 głosowania. Zasady są proste- dajemy od 1 do 10 punktów. Odcinek z najwyższą średnią wygrywa. Średnią liczymy z dokładnością do 0,001
Odcinek 1.1 - Pilot
Total organization is necessary.
Every muscle must be tight.
------------------------------------
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość" - JKM

czesmen 
VIP

Wysłany: 2007-01-21, 00:09   

Nie no vroom jeżeli już robisz ten ranking to przyłóż sie do tego. Daj chociaż nazwe odcinka i opis ze strony chrisa. Mi nic nie mówi że głosujemy na 1.4 czy 1.3 . Bez jaj,jak ma byc taka lipa to ja dziękuje :560:

vroooom 
Członek Rady

Wysłany: 2007-01-21, 00:44   

Opisy będą jak mi się zachce. Na razie są po angielsku. Jak ktoś nie umie- DO SZKOŁY!

czesmen 
VIP

Wysłany: 2007-01-21, 10:04   

To poczekajcie na mnie bo musze iść do szkoły :P

zielony 
Członek Rady

Wysłany: 2007-01-21, 13:18   

7
doktorek rozpoczyna zesłanie ;)

czesmen 
VIP

Wysłany: 2007-01-21, 14:19   

Młody lekarz, Joel Fleischman (Rob Morrow), wyjeżdża z Nowego Jorku, aby podjąć pierwszą pracę w małym miasteczku na Alasce. Musi odpracować pożyczkę, którą zaciągnął na ukończenie studiów. Dla nowojorczyka, uwielbiającego wygodne życie i grę w golfa, dzika przyroda odległej północy jest przerażająca. Joel chce wrócić do Nowego Jorku. Niestety, jeżeli zerwie umowę, trafi do więzienia. Serial Przystanek Alaska otrzymał wszystkie najbardziej prestiżowe wyróżnienia przewidziane dla widowisk telewizyjnych. Miasteczka Cicely podobno znajduje się na Alasce, ale na próżno możemy go szukać na najdokładniejszych mapach, bowiem jest to miejsce fikcyjne. Naprawdę jednak istnieje Alaska i jej wspaniała, nieujarzmiona przez człowieka przyroda oraz nadzwyczajni ludzie, którzy to nieprzyjazne człowiekowi miejsce wybrali sobie jako siedlisko. Trzeba również pamiętać, że na Alasce od stuleci pojawiali się też przesiedleńcy, których los rzucił tam wbrew ich woli. Wiele pomysłów filmowych i telewizyjnych pojawia się za sprawą przypadku, tak było z serialem Przystanek Alaska. Producenci i pomysłodawcy serii, Joshua Brand i John Falsey, mieli przyjaciela lekarza, który wyjechał do pracy na prowincji i dzielił się z nimi swoimi doświadczeniami. Ponadto twórców zainspirował cykl artykułów o studentach medycyny, którzy w poszukiwaniu środków na bardzo kosztowną naukę, zawierali umowy z lokalnymi władzami na prowincji lub z burmistrzami ubogich dzielnic w miastach. Ci zgadzali się finansować im naukę, pod warunkiem, że później sponsorowany student podejmował pracę właśnie u nich. Jak już wspomnieliśmy, miasteczko o nazwie Cicely nie istnieje, a te piękne miejsca, które możemy podziwiać w serialu to okolice dwóch miast Redmond i Roslyn położonych blisko Seattle. Dla potrzeb serialu powstała na Alasce lokalna agencja aktorska, która zatrudniała amatorów z tamtych stron. To oni sprawili, że serial Przystanek Alaska zyskał tak ciepły, rodzinny i niepowtarzalny klimat.

zielony 
Członek Rady

Wysłany: 2007-01-21, 14:29   

aleś czes zaszalał - ładnie to napisane

czesmen 
VIP

Wysłany: 2007-01-21, 14:46   

zielonka opisy odcinków pochodzą ze strony naszego chrisa http://www.chris.friko.pl/

zielony 
Członek Rady

Wysłany: 2007-01-21, 15:00   

chriss działaj dalej bo jak się skończą twoje opisy to będzie bida !!!
czes nie wymyśli tak poetycich opisów , a vrooom ..... szkoda gadać

nacia
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-21, 16:39   

No, widzę że znowu się kłucicie...nie dobrze :/ Ja w każdym razie dałam 8 bo mam słabość do tego odcinka ;) Wiem, że nie jest on może najlepszy, ale Fleischman biegnący przez całe miasto w przepoconej koszulce to mój faworyt :D

ishka83 
Łoś Holling

Wysłany: 2007-01-21, 21:45   

10. za jedna tylko scene, kiedy to Joel na kiju od golfa wynosi szczura a nastepnie zauwaza ogrom piekna przyrody i mowi "oh my god". oooooooh my god, jak bardzo chcialabym znalezc sie w takim miejscu i po wyjsciu z drewnianego domku zostac porazona ogromem Alaski. albo Syberii...
Ishka :D

fleish 
Łoś Maggie

Wysłany: 2007-01-22, 07:47   

9- dla mnie pilot był jak porażenie piorunem, nigdy wcześniej (i nigdy później:) żaden serial nie wywarł na mnie takiego wrażenia... i to od pierwszego momentu, pamietam że gadałem o nim cały czas i nakłaniałem wszystkich dookoła żeby też go oglądali... a ze nie dycha, cóż... dychę otrzyma "sianko" :D

chrisstevens 
Członek Rady

Zaproszone osoby: 5
Wysłany: 2007-01-22, 20:03   

9 - przepiękny odcinek, doktrorek lecący z domku do pracy, pierwsze zetknięcie z całym klimatem Alaski i pierwszy mooseburger :) Nie podobało mi się tylko, że w pierwszym odcinku Ed był raczej miłośnikiem muzyki a nie filmów :/
a moją stronkę będę uaktualniał podczas ferii zimowych czyli od początku lutego :) Aha, no i te opisy nie są moje, to są opisy z tvn 7 :D Ale ja też będę robił swoje dla 3 i 4 sezonu. Jeśli chodzi o podawanie opisów tutaj, to można też dać link do mojej stronki do danego odcinka - każdy odcinek ma własny link. Wtedy ludzie będą mogli zobaczyć i opis i zdjęcia :)

vroooom 
Członek Rady

Wysłany: 2007-01-22, 20:11   

No i git- o to chodziło. Co ty na to CZES?

A co do głosowania- są odcinki do których podchodzę bezkrytycznie. To jest jeden z tych odcinków. Odcinek który widziałem jako dzieciak podczas pierwszej emisji w tvp2. Odcinek którego nigdy nie zapomnę. Odcinek który śmieszy mnie do łez. 10 punktów!

czesmen 
VIP

Wysłany: 2007-01-22, 22:39   

dla mnie moze byc :) ale i tak nie bede głosował bo cięzko mi tak róznicować odcinki

Andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-23, 10:54   

Kiedy pojawił się serial w tvp2, ja byłem dopiero po ślubie, po przeprowadzce z mojego rodzinnego miasta na wieś i jakoś bardzo identyfikowałem się z Joelem - nowe otoczenie, ludzie, wyzwania. I ten pierwszy odcinek bardzo utkwił mi w pamięci...10 punktów. Eh...

Ania 
Łoś Holling

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2007-01-24, 12:22   

Powiem krótko i treściwie.
Jeden z tych kilku bezkonkurencyjnych odcinków.

vroooom 
Członek Rady

Wysłany: 2007-01-27, 21:54   

73/8=9,125

chrisstevens 
Członek Rady

Zaproszone osoby: 5
Wysłany: 2007-02-05, 16:01   

Będę się teraz starał w miarę możliwości dodawać filmiki z każdego odcinka. Na początek - Pilot.

EDIT: Umieszczam to również tutaj, jako że jest to pierwszy odcinek całego serialu w ogóle:
[ZWIASTUN PIERWSZYCH 3. SEZONÓW]

Ostatnio zmieniony przez chrisstevens 2007-02-06, 17:14, w całości zmieniany 4 razy  

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi