Przystanek Alaska - Northern Exposure Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Miłośników serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: czyzu9
2008-03-25, 17:13
Odcinki do sciagniecia
Autor Wiadomość
chrisstevens 
Cz?onek Rady

Zaproszone osoby: 5
Wysłany: 2008-03-18, 17:46   

zielony napisał/a:
hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
nie wiem jak reszta ?osi - ale ja zg?aszam wniosek o usuni?cie powy?szych postów KIKI
ja te? nie jestem ?wi?ty i nie kupuje zawsze orygina?ów ale do kiedy nie by?o polskiego wydania NX - nie mieli?my wyboru - tzn. by? wybór - mie? pirata lub nie mie? wcale

ale skoro kto? /amer.com/ ju? zada? sobie trud wydania i w?o?y? w to kas? to uwa?am ?e nie mo?emy wpiera? piractwa na forum

owszem kto chce mo?e sci?ga? i kopiowa? / mo?e niejednego nie b?dzie sta? - ale niech to sie dzieje poza forum - a tak to podcinamy sobie ga???? na której siedzimy - je?li amercom to zobaczy to jedyne w moim odczuciu co powinien zrobi? to wypcha? sie na nas i powiedzie? : to w du?ej mierze dzi?ki waszej pomocy wydanie NX ma sens - czy mamy w takim razie zaprzesta? wydawania dalszych odcinków bo kto? z was /wystarczy 1 osoba/ kupuje oryginalny produkt - kopiuje go - i wrzuca linka na forum . ????!!!!! TO NIE FAIR z naszej strony

Sprawa jest bardzo z?o?ona, ale równie? opowiedzia?bym si? za zaprzestaniem rozprowadzania DivXów. Ba, posun??bym si? do wyczyszczenia ca?ego topicu z linkami - jako?e serial jest ju? dost?pny w Polsce, nie ma on ju? racji bytu. Pozwoli to te? zastopowa? nap?yw "fa?szywych" forumowiczów, którzy rejestruj? si? tylko po to, ?eby dosta? zabezpieczone linki.
Jako prawdziwi fani Alaski powinni?my wspiera? Amercom. Z drugiej strony doceniam szybko??, z jak? KiKi encoduje DivXy i po?wi?cenie wolnego czasu dla innych mi?O?ników. zielony rozpocz?? wa?n? dyskusj?, zabierzcie g?os i Wy, pozostali u?ytkownicy [a zw?aszcza Rada i czyzu ;) ]

nemet 

Wysłany: 2008-03-18, 19:54   

ja tam popieram dzialania kiki. mozecie mnie wykl?? od czci ?osia i wiary w cicely, ale dla mnie ponad 5 stow nawet rozlozone na raty to nawet za alaske zdzierstwo.

[ Dodano: 2008-03-18, 19:55 ]
z drugiej strony powinny byc te linki lepiej zabezpieczone przed jednopostowymi uzytkownikami...

chrisstevens 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2008-03-18, 20:40   

Cytat:
ja tam popieram dzialania kiki. mozecie mnie wykl?? od czci ?osia i wiary w cicely, ale dla mnie ponad 5 stow nawet rozlozone na raty to nawet za alaske zdzierstwo.

[ Dodano: 2008-03-18, 19:55 ]
z drugiej strony powinny byc te linki lepiej zabezpieczone przed jednopostowymi uzytkownikami...

My?l?, ?e nikt nie b?dzie si? porywa? na rozwi?zanie w jednym temacie problemu tego, czy tak zwane piractwo jest moralnie poprawne czy nie, bo w zasadzie jest to problem nierozwi?zywalny przy obecnym stanie prawnym. Kwesti?, któr? musimy podj??, nie jest te? wyklinanie Ciebie, nemet, czy namawianie Ci? do zmiany nastawienia, albo pozbawianie mo?liwo?ci ?ci?gni?cia linków.
Musimy natomiast rozstrzygn??, czy rzeczywi?cie forum nx.net.pl jest miejscem do wymiany linków. Z tego, co wiem linki K_I_K_I mo?na znale?? równie? na typowych forach warezowych - np. forum.dvhk.pl
I to tam, moim zdaniem, powinni si? obecnie rejestrowa? czy ubiega? o linki wszyscy nimi zainteresowani. Rola forum ?o?ków na tym polu sko?czy?a si? wraz z wprowadzeniem orygina?ów do sprzeda?y. Ka?dy potrzebuj?cy znajdzie te linki na forach specjalnie w tym celu tworzonych, a nasz ?o?kowy zak?tek internetu uwolni si? od u?ytkowników, którzy pisz? jeden post - "Dzi?ki za linki". Gdyby nie zakamuflowanie wiadomo?ci, nawet tego by nie skrobn?li.

nemet 

Wysłany: 2008-03-18, 20:47   

chrisstevens napisał/a:
Rola forum ?o?ków na tym polu sko?czy?a si?
hehe, ale? to górnolotnie brzmi ;) :D :P

chrisstevens 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2008-03-18, 20:54   

nemet napisał/a:
hehe, ale? to górnolotnie brzmi ;) :D :P

Ironia uzasadniona, ale nie wnosi nic do dyskursu. :P Pomijaj?c niechlubny patetyzm moich wypowiedzi, co s?dzisz o argumentach? :D

nemet 

Wysłany: 2008-03-18, 21:39   

nalezaloby sie zastanowic na ile linki przyciagaja jednopostowcow a na ile sa zacheta i droga do wiekszego udzialu w zyciu forum - niejako reklam?...

chrisstevens 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2008-03-18, 21:42   

Wobec tego sprawd?my, cho?by jutro, ile osób, które pierwszy post napisa?y w temacie "Odcinki do ?ci?gni?cia" przekroczy?o 30 postów na forum. :) Przeczuwam, ?e b?d? to jednostki...

chrisstevens 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2008-03-18, 21:49   

Nie czeka?em do jutra w sumie. Na 5 stronach zawieraj?cych podzi?kowania doliczy?em si? 2 (s?ownie: dwóch) osób, które po podzi?kowaniu za linki przekroczy?yby ten minimalny pu?ap 30 postów. Ma?o kto te? napisa? wi?cej ni? 10...

zielony 
Administrator

Wysłany: 2008-03-18, 21:51   

mimo wszystko podtrzymuje swoje zdanie ?e nie t?dy droga

a co do ceny jeszcze raz - chris to pisa? - to jest 10 z? na DWA tygodnie !!!!

jestem ciekaw ile z was przez dwa tygodnie wydaje na ró?ne niepotrzebne rzeczy
ju? nie wspomne o paczce papierosów / sam nie pal? i mam nadziej ?e jak najmniej z was pali / ale to jest ok. 7 z? - mam znajomych którzy wypalaj? od 0,5 do 2 (!!!!) paczek DZIENNIE - to ?rednio 100 z? !!! przez dwa tygodnie

a zreszt? zróbcie sobie skarbonk? /sam mam i to dzia?a :) / i codziennie do niej 70 gr wrzucajcie - i ju?

nemet 

Wysłany: 2008-03-18, 22:06   

nie pale, a 10 zl to dwutygodniowka mojego dwulatka :P

vroooom 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2008-03-18, 23:30   

Mo?na kupi? legaln? Alask?=nie umieszczamy linków do NX na forum.
I tyle z mojej strony. Piractwa nie popieram.
Total organization is necessary.
Every muscle must be tight.
------------------------------------
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpiecze?stwo, tylko szybko??" - JKM

nemet 

Wysłany: 2008-03-19, 00:34   

ale opierasz posiadanie alaski na dvd? po kosztach osi?galnych dla ka?dego?

vroooom 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2008-03-19, 00:39   

A co to znaczy "koszty osi?galne dla ka?dego"? W sytuacji, kiedy mo?emy kupi? legalnie dvd z serialem, umieszczanie na naszym forum linków do nx jest strzelaniem sobie samobója.

nemet 

Wysłany: 2008-03-19, 00:41   

vroooom napisał/a:
jest strzelaniem sobie samobója.
w jakim sensie? ?e przestan? wydawac w polowie? bo kazdy napisze u nas jednego posta i sobie sci?gnie?

vroooom 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2008-03-19, 00:44   

W takim sensie ?e my jako "Forum ?o?ków serialu Przystanek Alaska" b?dziemy popiera? ( czy mo?e akceptowa?) piractwo.

nemet 

Wysłany: 2008-03-19, 00:46   

ej vróm, nie b?d? a? tak politycznie poprawny. to ja wnosz? o odpowiedni wpis o niepopieraniu w widocznym miejscu :P

[ Dodano: 2008-03-19, 00:47 ]
bo mi nie chodzi o popieranie czy niepopieranie, ale o jak najszerszy dost?p do takiego dobra jakim jest nx :P

vroooom 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2008-03-19, 00:50   

Tak, jestem w tej sytuacji politycznie poprawny. Nie b?d? popiera? i akceptowa? piractwa. Piractwo niszczy twórców, artystów, muzyków, filmowców.

nemet 

Wysłany: 2008-03-19, 00:52   

to niech sobie beda niezniszczalni i niedost?pni :P

fleish 

Wysłany: 2008-03-19, 08:49   

hmmm moje zdanie jest takie ?e linki z forum powinny znikn?? i ?eby z regu?y nie kopiowa?... ;) rozumiem ?e skompletowanie mo?e troch? potrwa? i ?e krew nie woda ale chyba i satysfakcja b?dzie wieksza ni? z posiadania piratów..
je?eli chodzi o kaske to wybaczcie... dycha na 2 tygodnie to zdecydowanie za ma?o ?eby mia? to by? dla mnie argument, a jak b?dzie du?y odzew to mo?e podobn? akcj? zrobi? i dla naszych dzieci :)
ps. zielony, Ty kasy palaczom nie musisz liczy?...

zielony 
Administrator

Wysłany: 2008-03-19, 08:52   

fleish napisał/a:
a jak b?dzie du?y odzew to mo?e podobn? akcj? zrobi? i dla naszych dzieci :) ...
?????????????????????
fleish napisał/a:
ps. zielony, Ty kasy palaczom nie musisz liczy?...
:D :D :D

fleish 

Wysłany: 2008-03-19, 08:54   

zielony napisał/a:
fleish napisa?/a:
a jak b?dzie du?y odzew to mo?e podobn? akcj? zrobi? i dla naszych dzieci ...
?????????????????????

jak firma na tym zarobi to czemu ma tej akcji nie powtórzy? ?:)
Ostatnio zmieniony przez fleish 2008-03-19, 08:54, w całości zmieniany 1 raz  

nemet 

Wysłany: 2008-03-19, 13:20   

w zwi?zku z zaistnia?? sytuacj? i ryzykiem, ze przez nasze forum moze upa?? nie tylko uniersal ale i amerkom wnioskuj? co nast?puje:
ukry? linki do grupy ?osi, tak aby nie by?y widoczne z zewnatrz ani przez niezarejestrowanych ani przez jednopostowców.

zielony 
Administrator

Wysłany: 2008-03-19, 13:26   

bardzo dyplomatycznie nemet :)

ale i tak upieram sie przy swoim :)

MaLema
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-19, 20:00   

swietna sprawa znow poczuc sie jak mieszkaniec alaski

czesmen 
VIP

Wysłany: 2008-03-20, 09:04   

No nic widz? ?e trzeba zabra? g?os w tej sprawie i wspomóc Nemet.
Zielony twoje argumenty s? ma?o trafione. Bo przecie? zadajmy sobie pytanie? Nie popierasz akcji wrzucania serialu na forum warezowskie i podawania linków na forum nx a przecie? taka sytuacja mam miejsce od pocz?tku istnienia forum. Przecie? ja sam ( a nawet vroom wrzucali?my odcinki na rapidshare i wysy?ali?my linki na forum i podobnie zrobi?o mnóstwo innych osób- wystarczy przejrze? tematy na forum. I tu jest moje pierwsze pytanie do ciebie ? I gdzie wtedy zielony by?e?? Dlaczego nie protestowa?e? przeciwko piractwu??? Po drugie Zielony ty samym w tym piractwie uczestniczysz , sam je propagujesz. Bo jak inaczej nazwa? akcj? wysy?kowa w której ty sam wys?a?e? serial do kilku osób? Przecie? to jest zwyk?e piractwo !!! My ca?? t? akcje robili?my nielegalnie i wiedzieli?my o tym ale dzia?ali?my w dobrym celu i nie zarobkowo. I co na to kolego powiesz? Dlaczego wtedy nie martwi?e? si? o wytwórnie filmow? z USA która oferowa?a komplet Alaski na necie za ok. 500 z? ??? Dlaczego wtedy nie protestowa?e?? Przecie? te same argumenty mo?na by?o wtedy wyci?gn??, ?e okradamy firm? która ma straty. A przecie? z naszej akcji skorzysta?o ponad 200 osób. Tylko w samej Polsce ( a ile jeszcze osób nie wie o naszym forum?). Po trzecie zielony przyznaj si? czy ty posiadasz wszystkie legalne programy komputerowe, czy ty posiadasz wszystkie filmy i muzyk? w oryginale? Przecie? to te? okradanie wytwórni i artystów??? Wi?c zielony stosujmy tak? sam? miar? do wszystkich.
Ja jestem pe?en podziwu dla osoby która po?wi?ci?a swój czas i wrzuci?a te odcinki tak szybko na serwer do ?ci?gania. Zajmuje to troch? czasu , no ale czego si? nie robi dla ukochanego serialu. Poza tym zobacz zielony ze nie ka?dego sta? na wy?o?enie 500 z? na serial. Ja si? przyznaje ?e odk?d posiadam Internet nie kupi?em ?adnej p?yty ani filmu ani programu oryginalnego tylko ?ci?gam sobie z sieci. I nie kupie dopóki te p?yty nie b?d? w rozs?dnych cena a nie z?odziejskich.
Wed?ug mnie zamieszczaj?c te linki na forum nikt ?adnego wykroczenie nie pope?ni? bo przecie? te odcinki nie s? na naszym serwerze? Tylko jest informacja o nich. To podobny sposób dzia?ania jak setki czy tysi?ce forów warezowych z których cz?sto korzystam.
Zatem moje zdanie jest takie. Linki musz? zosta?, trzeba wrzuca? kolejne odcinki ( bo wci?? wiele osób pisze do mnie z pro?ba o serial) a kto nie chce popiera? piractwa to nie musi na te linki patrzy? i z nich ?ci?ga? tylko niech nagina do sklepu i kupuje orygina?a.
Zielony 1 : 0 dla mnie :P

[ Dodano: 2008-03-20, 09:16 ]
p.S. zobaczmy na temat „Odcinki do ?ci?gni?cia” – 174 posty, 25885 wy?wietle? tematu, czyli jeden z najcz??ciej odwiedzanych tematów na forum :P

zielony 
Administrator

Wysłany: 2008-03-20, 09:26   

czesmen napisał/a:
Nie popierasz akcji wrzucania serialu na forum warezowskie i podawania linków na forum nx a przecie? taka sytuacja mam miejsce od pocz?tku istnienia forum. ale wtedy nie by?o ?ADNEGO OFICJALNEGO WYDANIA NX - a to chyba jest ró?nica Przecie? ja sam ( a nawet vroom wrzucali?my odcinki na rapidshare i wysy?ali?my linki na forum i podobnie zrobi?o mnóstwo innych osób- wystarczy przejrze? tematy na forum. I tu jest moje pierwsze pytanie do ciebie ? I gdzie wtedy zielony by?e?? Dlaczego nie protestowa?e? przeciwko piractwu??? JAK WY?EJ Po drugie Zielony ty samym w tym piractwie uczestniczysz , sam je propagujesz. Bo jak inaczej nazwa? akcj? wysy?kowa w której ty sam wys?a?e? serial do kilku osób? Przecie? to jest zwyk?e piractwo !!! ZGADZAM SIE My ca?? t? akcje robili?my nielegalnie i wiedzieli?my o tym ale dzia?ali?my w dobrym celu i nie zarobkowo. I co na to kolego powiesz? Dlaczego wtedy nie martwi?e? si? o wytwórnie filmow? z USA która oferowa?a komplet Alaski na necie za ok. 500 z? ??? Dlaczego wtedy nie protestowa?e?? Przecie? te same argumenty mo?na by?o wtedy wyci?gn??, ?e okradamy firm? która ma straty. nie protestowa?em i nie martwi?em sie o wydawc? poniewa? skoro wydawca nie raczy zrobi? polskiej wersji / w 40 milionowym kraju/ a robi na rynki j?zykowe spo?eczno?ci du???o mniej licznych - to nie wiedz? problemu - sam sie o to prosi A przecie? z naszej akcji skorzysta?o ponad 200 osób. Tylko w samej Polsce ( a ile jeszcze osób nie wie o naszym forum?). Po trzecie zielony przyznaj si? czy ty posiadasz wszystkie legalne programy komputerowe, wszystkie legalne czy ty posiadasz wszystkie filmy i muzyk? w oryginale? Przecie? to te? okradanie wytwórni i artystów??? Wi?c zielony stosujmy tak? sam? miar? do wszystkich. mo?e to faktycznie wygl?da dziwnie ?e stosuje dwie miary ale my jeste?my FANAMI przystanku i to forum / film na po??czy?o - jeste?my niejako przedstawicielami NX
Ja jestem pe?en podziwu dla osoby która po?wi?ci?a swój czas i wrzuci?a te odcinki tak szybko na serwer do ?ci?gania. Zajmuje to troch? czasu , no ale czego si? nie robi dla ukochanego serialu. Poza tym zobacz zielony ze nie ka?dego sta? na wy?o?enie 500 z? na serial. Ja si? przyznaje ?e odk?d posiadam Internet nie kupi?em ?adnej p?yty ani filmu ani programu oryginalnego tylko ?ci?gam sobie z sieci. I nie kupie dopóki te p?yty nie b?d? w rozs?dnych cena a nie z?odziejskich. tu dalej przesadzasz 500 z? przez 2 lata - ju? liczy?em ile to wychodzi 0,70 dziennie - 5 z? tygodniowo - / a jeszcze jedno ... czy jest taka kwota któr? by zaproponowa? wydawca która by spowodowa?a ?e kupi?by? orygina? - W?TPIE !!! - gdyby to by?o 5 z? to i tak by? powiedzia? ze to du?o /jestem tego pewien/ - a ju? tak ca?kiem od strony wydawcy patrz?c - pracuje w bran?y poligraficznej i wiem ile to wszystko kosztuje - druk, sk?ad, t?oczenie p?ytki/ Wed?ug mnie zamieszczaj?c te linki na forum nikt ?adnego wykroczenie nie pope?ni? bo przecie? te odcinki nie s? na naszym serwerze? to nie jest t?umaczenie Tylko jest informacja o nich. To podobny sposób dzia?ania jak setki czy tysi?ce forów warezowych z których cz?sto korzystam.
Zatem moje zdanie jest takie. Linki musz? zosta?, trzeba wrzuca? kolejne odcinki ( bo wci?? wiele osób pisze do mnie z pro?ba o serial) a kto nie chce popiera? piractwa to nie musi na te linki patrzy? i z nich ?ci?ga? tylko niech nagina do sklepu i kupuje orygina?a.
Zielony 1 : 0 dla mnie :P

[ Dodano: 2008-03-20, 09:29 ]
[quote="czesmen]
[ Dodano: 2008-03-20, 09:16 ]
p.S. zobaczmy na temat „Odcinki do ?ci?gni?cia” – 174 posty, 25885 wy?wietle? tematu, czyli jeden z najcz??ciej odwiedzanych tematów na forum :P [/quote]

no i nie dziwie si? - ca?y czas kr?cimy sie wokó? tego ?e NIE BY?O dotychczas ?ADNEGO wydania na Polsk?

czesmen 
VIP

Wysłany: 2008-03-20, 09:41   

Zielonka . jak nie by?o oficjalnego wydawnictwa- zobacz na chrisa- zamówi? sobie ch?opak z ameryki orgina?a - czyli mozna wko?cu jest globalizm i interet.
PS2. Piszesz o cenie, wiesz mo?na by to równie dobrze przeliczy? na godziny i wysz?o by 0.07 grosza - tylko powiedz pani w prenumeracie ze bedziesz placi?c po .70 gr codziennie ;) Dla mnie cena za serila w normie to góra 200 z? :570:

zielony 
Administrator

Wysłany: 2008-03-20, 09:51   

taaa- ale jeszcze trzeba biegle ?miga? po hameryka?sku

da?y? 200 z? jednorazowo ???????

a 10 z? co dwa tyg. nie ???? eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :036:

nemet 

Wysłany: 2008-03-20, 10:19   

tak, 200 zl jednorazowo za nx bym dala. w stanach kosztuje on ponizej 200$ co w tamtejsych realiach byloby mniej wiecej (mniej niz wiecej nawet) porownywalnie z ta polska 200. :027: np matka na wychowawczym dostaje 448zl. :546: wiec 500 nawet na raty to malo? :P na polskie warunki to baaaaaaaaaaardzo duzo jakkolwiek by nie argumentowac. i nie pisz mi tu ze wieeeeelu ma duuuuuzo wiecej, nx to nie serial wy??cznie dla finansjery.

[ Dodano: 2008-03-20, 10:27 ]
juz nie pytam ile wynosi teraz stypendium studenta dziennego panstwowej uczelni.

fleish 

Wysłany: 2008-03-20, 10:43   

argumenty z kas? sa niedorzeczne i kropka!
to nie hipisi robili serial i raczej oczekiwali za to pieniedzy...
jak my?licie: wi?cej osób zapozna sie z serialem poprzez forum czy poprzez akcje amercomu?
zreszt? niewa?ne
mo?e pójdziemy my na kompromis?
proponuj? przynajmniej na czas trwania sprzeda?y zdja? linki- oprócz pilota :D
pilot niech zostanie jako zach?ta :) no i dlatego ?e jest cool :D
za? kopiowanie dla niemaj?tnych albo dla gor?cych g?ów niech zale?y od ka?dego indywidualnie
co Wy na to?

Odpowiedz do tematu