Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Łosków serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: czyzu9
2008-03-25, 17:13
Odcinki do sciagniecia
Autor Wiadomość
chrisstevens 
Członek Rady

Zaproszone osoby: 5
Wysłany: 2008-03-18, 17:46   

zielony napisał/a:
hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
nie wiem jak reszta łosi - ale ja zgłaszam wniosek o usunięcie powyższych postów KIKI
ja też nie jestem święty i nie kupuje zawsze oryginałów ale do kiedy nie było polskiego wydania NX - nie mieliśmy wyboru - tzn. był wybór - mieć pirata lub nie mieć wcale

ale skoro ktoś /amer.com/ już zadał sobie trud wydania i włożył w to kasę to uważam że nie możemy wpierać piractwa na forum

owszem kto chce może sciągać i kopiować / może niejednego nie będzie stać - ale niech to sie dzieje poza forum - a tak to podcinamy sobie gałąźć na której siedzimy - jeśli amercom to zobaczy to jedyne w moim odczuciu co powinien zrobić to wypchać sie na nas i powiedzieć : to w dużej mierze dzięki waszej pomocy wydanie NX ma sens - czy mamy w takim razie zaprzestać wydawania dalszych odcinków bo ktoś z was /wystarczy 1 osoba/ kupuje oryginalny produkt - kopiuje go - i wrzuca linka na forum . ????!!!!! TO NIE FAIR z naszej strony

Sprawa jest bardzo złożona, ale również opowiedziałbym się za zaprzestaniem rozprowadzania DivXów. Ba, posunąłbym się do wyczyszczenia całego topicu z linkami - jakoże serial jest już dostępny w Polsce, nie ma on już racji bytu. Pozwoli to też zastopować napływ "fałszywych" forumowiczów, którzy rejestrują się tylko po to, żeby dostać zabezpieczone linki.
Jako prawdziwi fani Alaski powinniśmy wspierać Amercom. Z drugiej strony doceniam szybkość, z jaką KiKi encoduje DivXy i poświęcenie wolnego czasu dla innych miŁOŚników. zielony rozpoczął ważną dyskusję, zabierzcie głos i Wy, pozostali użytkownicy [a zwłaszcza Rada i czyzu ;) ]

nemet 
Łoś Maggie

Wysłany: 2008-03-18, 19:54   

ja tam popieram dzialania kiki. mozecie mnie wykląć od czci łosia i wiary w cicely, ale dla mnie ponad 5 stow nawet rozlozone na raty to nawet za alaske zdzierstwo.

[ Dodano: 2008-03-18, 19:55 ]
z drugiej strony powinny byc te linki lepiej zabezpieczone przed jednopostowymi uzytkownikami...

chrisstevens 
Członek Rady

Wysłany: 2008-03-18, 20:40   

Cytat:
ja tam popieram dzialania kiki. mozecie mnie wykląć od czci łosia i wiary w cicely, ale dla mnie ponad 5 stow nawet rozlozone na raty to nawet za alaske zdzierstwo.

[ Dodano: 2008-03-18, 19:55 ]
z drugiej strony powinny byc te linki lepiej zabezpieczone przed jednopostowymi uzytkownikami...

Myślę, że nikt nie będzie się porywał na rozwiązanie w jednym temacie problemu tego, czy tak zwane piractwo jest moralnie poprawne czy nie, bo w zasadzie jest to problem nierozwiązywalny przy obecnym stanie prawnym. Kwestią, którą musimy podjąć, nie jest też wyklinanie Ciebie, nemet, czy namawianie Cię do zmiany nastawienia, albo pozbawianie możliwości ściągnięcia linków.
Musimy natomiast rozstrzygnąć, czy rzeczywiście forum nx.net.pl jest miejscem do wymiany linków. Z tego, co wiem linki K_I_K_I można znaleźć również na typowych forach warezowych - np. forum.dvhk.pl
I to tam, moim zdaniem, powinni się obecnie rejestrować czy ubiegać o linki wszyscy nimi zainteresowani. Rola forum Łośków na tym polu skończyła się wraz z wprowadzeniem oryginałów do sprzedaży. Każdy potrzebujący znajdzie te linki na forach specjalnie w tym celu tworzonych, a nasz Łośkowy zakątek internetu uwolni się od użytkowników, którzy piszą jeden post - "Dzięki za linki". Gdyby nie zakamuflowanie wiadomości, nawet tego by nie skrobnęli.

nemet 
Łoś Maggie

Wysłany: 2008-03-18, 20:47   

chrisstevens napisał/a:
Rola forum Łośków na tym polu skończyła się
hehe, ależ to górnolotnie brzmi ;) :D :P

chrisstevens 
Członek Rady

Wysłany: 2008-03-18, 20:54   

nemet napisał/a:
hehe, ależ to górnolotnie brzmi ;) :D :P

Ironia uzasadniona, ale nie wnosi nic do dyskursu. :P Pomijając niechlubny patetyzm moich wypowiedzi, co sądzisz o argumentach? :D

nemet 
Łoś Maggie

Wysłany: 2008-03-18, 21:39   

nalezaloby sie zastanowic na ile linki przyciagaja jednopostowcow a na ile sa zacheta i droga do wiekszego udzialu w zyciu forum - niejako reklamą...

chrisstevens 
Członek Rady

Wysłany: 2008-03-18, 21:42   

Wobec tego sprawdźmy, choćby jutro, ile osób, które pierwszy post napisały w temacie "Odcinki do ściągnięcia" przekroczyło 30 postów na forum. :) Przeczuwam, że będą to jednostki...

chrisstevens 
Członek Rady

Wysłany: 2008-03-18, 21:49   

Nie czekałem do jutra w sumie. Na 5 stronach zawierających podziękowania doliczyłem się 2 (słownie: dwóch) osób, które po podziękowaniu za linki przekroczyłyby ten minimalny pułap 30 postów. Mało kto też napisał więcej niż 10...

zielony 
Członek Rady

Wysłany: 2008-03-18, 21:51   

mimo wszystko podtrzymuje swoje zdanie że nie tędy droga

a co do ceny jeszcze raz - chris to pisał - to jest 10 zł na DWA tygodnie !!!!

jestem ciekaw ile z was przez dwa tygodnie wydaje na różne niepotrzebne rzeczy
już nie wspomne o paczce papierosów / sam nie palę i mam nadziej że jak najmniej z was pali / ale to jest ok. 7 zł - mam znajomych którzy wypalają od 0,5 do 2 (!!!!) paczek DZIENNIE - to średnio 100 zł !!! przez dwa tygodnie

a zresztą zróbcie sobie skarbonkę /sam mam i to działa :) / i codziennie do niej 70 gr wrzucajcie - i już

nemet 
Łoś Maggie

Wysłany: 2008-03-18, 22:06   

nie pale, a 10 zl to dwutygodniowka mojego dwulatka :P

vroooom 
Członek Rady

Wysłany: 2008-03-18, 23:30   

Można kupić legalną Alaskę=nie umieszczamy linków do NX na forum.
I tyle z mojej strony. Piractwa nie popieram.
Total organization is necessary.
Every muscle must be tight.
------------------------------------
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość" - JKM

nemet 
Łoś Maggie

Wysłany: 2008-03-19, 00:34   

ale opierasz posiadanie alaski na dvd? po kosztach osiągalnych dla każdego?

vroooom 
Członek Rady

Wysłany: 2008-03-19, 00:39   

A co to znaczy "koszty osiągalne dla każdego"? W sytuacji, kiedy możemy kupić legalnie dvd z serialem, umieszczanie na naszym forum linków do nx jest strzelaniem sobie samobója.

nemet 
Łoś Maggie

Wysłany: 2008-03-19, 00:41   

vroooom napisał/a:
jest strzelaniem sobie samobója.
w jakim sensie? że przestaną wydawac w polowie? bo kazdy napisze u nas jednego posta i sobie sciągnie?

vroooom 
Członek Rady

Wysłany: 2008-03-19, 00:44   

W takim sensie że my jako "Forum Łośków serialu Przystanek Alaska" będziemy popierać ( czy może akceptować) piractwo.

nemet 
Łoś Maggie

Wysłany: 2008-03-19, 00:46   

ej vróm, nie bądź aż tak politycznie poprawny. to ja wnoszę o odpowiedni wpis o niepopieraniu w widocznym miejscu :P

[ Dodano: 2008-03-19, 00:47 ]
bo mi nie chodzi o popieranie czy niepopieranie, ale o jak najszerszy dostęp do takiego dobra jakim jest nx :P

vroooom 
Członek Rady

Wysłany: 2008-03-19, 00:50   

Tak, jestem w tej sytuacji politycznie poprawny. Nie będę popierał i akceptował piractwa. Piractwo niszczy twórców, artystów, muzyków, filmowców.

nemet 
Łoś Maggie

Wysłany: 2008-03-19, 00:52   

to niech sobie beda niezniszczalni i niedostępni :P

fleish 
Łoś Maggie

Wysłany: 2008-03-19, 08:49   

hmmm moje zdanie jest takie że linki z forum powinny zniknąć i żeby z reguły nie kopiować... ;) rozumiem że skompletowanie może trochę potrwać i że krew nie woda ale chyba i satysfakcja będzie wieksza niż z posiadania piratów..
jeżeli chodzi o kaske to wybaczcie... dycha na 2 tygodnie to zdecydowanie za mało żeby miał to być dla mnie argument, a jak będzie duży odzew to może podobną akcję zrobią i dla naszych dzieci :)
ps. zielony, Ty kasy palaczom nie musisz liczyć...

zielony 
Członek Rady

Wysłany: 2008-03-19, 08:52   

fleish napisał/a:
a jak będzie duży odzew to może podobną akcję zrobią i dla naszych dzieci :) ...
?????????????????????
fleish napisał/a:
ps. zielony, Ty kasy palaczom nie musisz liczyć...
:D :D :D

fleish 
Łoś Maggie

Wysłany: 2008-03-19, 08:54   

zielony napisał/a:
fleish napisał/a:
a jak będzie duży odzew to może podobną akcję zrobią i dla naszych dzieci ...
?????????????????????

jak firma na tym zarobi to czemu ma tej akcji nie powtórzyć ?:)
Ostatnio zmieniony przez fleish 2008-03-19, 08:54, w całości zmieniany 1 raz  

nemet 
Łoś Maggie

Wysłany: 2008-03-19, 13:20   

w związku z zaistniałą sytuacją i ryzykiem, ze przez nasze forum moze upaść nie tylko uniersal ale i amerkom wnioskuję co następuje:
ukryć linki do grupy łosi, tak aby nie były widoczne z zewnatrz ani przez niezarejestrowanych ani przez jednopostowców.

zielony 
Członek Rady

Wysłany: 2008-03-19, 13:26   

bardzo dyplomatycznie nemet :)

ale i tak upieram sie przy swoim :)

MaLema
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-19, 20:00   

swietna sprawa znow poczuc sie jak mieszkaniec alaski

czesmen 
VIP

Wysłany: 2008-03-20, 09:04   

No nic widzę że trzeba zabrać głos w tej sprawie i wspomóc Nemet.
Zielony twoje argumenty są mało trafione. Bo przecież zadajmy sobie pytanie? Nie popierasz akcji wrzucania serialu na forum warezowskie i podawania linków na forum nx a przecież taka sytuacja mam miejsce od początku istnienia forum. Przecież ja sam ( a nawet vroom wrzucaliśmy odcinki na rapidshare i wysyłaliśmy linki na forum i podobnie zrobiło mnóstwo innych osób- wystarczy przejrzeć tematy na forum. I tu jest moje pierwsze pytanie do ciebie ? I gdzie wtedy zielony byłeś? Dlaczego nie protestowałeś przeciwko piractwu??? Po drugie Zielony ty samym w tym piractwie uczestniczysz , sam je propagujesz. Bo jak inaczej nazwać akcję wysyłkowa w której ty sam wysłałeś serial do kilku osób? Przecież to jest zwykłe piractwo !!! My całą tą akcje robiliśmy nielegalnie i wiedzieliśmy o tym ale działaliśmy w dobrym celu i nie zarobkowo. I co na to kolego powiesz? Dlaczego wtedy nie martwiłeś się o wytwórnie filmową z USA która oferowała komplet Alaski na necie za ok. 500 zł ??? Dlaczego wtedy nie protestowałeś? Przecież te same argumenty można było wtedy wyciągnąć, że okradamy firmę która ma straty. A przecież z naszej akcji skorzystało ponad 200 osób. Tylko w samej Polsce ( a ile jeszcze osób nie wie o naszym forum?). Po trzecie zielony przyznaj się czy ty posiadasz wszystkie legalne programy komputerowe, czy ty posiadasz wszystkie filmy i muzykę w oryginale? Przecież to też okradanie wytwórni i artystów??? Więc zielony stosujmy taką samą miarę do wszystkich.
Ja jestem pełen podziwu dla osoby która poświęciła swój czas i wrzuciła te odcinki tak szybko na serwer do ściągania. Zajmuje to trochę czasu , no ale czego się nie robi dla ukochanego serialu. Poza tym zobacz zielony ze nie każdego stać na wyłożenie 500 zł na serial. Ja się przyznaje że odkąd posiadam Internet nie kupiłem żadnej płyty ani filmu ani programu oryginalnego tylko ściągam sobie z sieci. I nie kupie dopóki te płyty nie będą w rozsądnych cena a nie złodziejskich.
Według mnie zamieszczając te linki na forum nikt żadnego wykroczenie nie popełnił bo przecież te odcinki nie są na naszym serwerze? Tylko jest informacja o nich. To podobny sposób działania jak setki czy tysiące forów warezowych z których często korzystam.
Zatem moje zdanie jest takie. Linki muszą zostać, trzeba wrzucać kolejne odcinki ( bo wciąż wiele osób pisze do mnie z prośba o serial) a kto nie chce popierać piractwa to nie musi na te linki patrzyć i z nich ściągać tylko niech nagina do sklepu i kupuje oryginała.
Zielony 1 : 0 dla mnie :P

[ Dodano: 2008-03-20, 09:16 ]
p.S. zobaczmy na temat „Odcinki do ściągnięcia” – 174 posty, 25885 wyświetleń tematu, czyli jeden z najczęściej odwiedzanych tematów na forum :P

zielony 
Członek Rady

Wysłany: 2008-03-20, 09:26   

czesmen napisał/a:
Nie popierasz akcji wrzucania serialu na forum warezowskie i podawania linków na forum nx a przecież taka sytuacja mam miejsce od początku istnienia forum. ale wtedy nie było ŻADNEGO OFICJALNEGO WYDANIA NX - a to chyba jest różnica Przecież ja sam ( a nawet vroom wrzucaliśmy odcinki na rapidshare i wysyłaliśmy linki na forum i podobnie zrobiło mnóstwo innych osób- wystarczy przejrzeć tematy na forum. I tu jest moje pierwsze pytanie do ciebie ? I gdzie wtedy zielony byłeś? Dlaczego nie protestowałeś przeciwko piractwu??? JAK WYŻEJ Po drugie Zielony ty samym w tym piractwie uczestniczysz , sam je propagujesz. Bo jak inaczej nazwać akcję wysyłkowa w której ty sam wysłałeś serial do kilku osób? Przecież to jest zwykłe piractwo !!! ZGADZAM SIE My całą tą akcje robiliśmy nielegalnie i wiedzieliśmy o tym ale działaliśmy w dobrym celu i nie zarobkowo. I co na to kolego powiesz? Dlaczego wtedy nie martwiłeś się o wytwórnie filmową z USA która oferowała komplet Alaski na necie za ok. 500 zł ??? Dlaczego wtedy nie protestowałeś? Przecież te same argumenty można było wtedy wyciągnąć, że okradamy firmę która ma straty. nie protestowałem i nie martwiłem sie o wydawcę ponieważ skoro wydawca nie raczy zrobić polskiej wersji / w 40 milionowym kraju/ a robi na rynki językowe społeczności dużżżo mniej licznych - to nie wiedzę problemu - sam sie o to prosi A przecież z naszej akcji skorzystało ponad 200 osób. Tylko w samej Polsce ( a ile jeszcze osób nie wie o naszym forum?). Po trzecie zielony przyznaj się czy ty posiadasz wszystkie legalne programy komputerowe, wszystkie legalne czy ty posiadasz wszystkie filmy i muzykę w oryginale? Przecież to też okradanie wytwórni i artystów??? Więc zielony stosujmy taką samą miarę do wszystkich. może to faktycznie wygląda dziwnie że stosuje dwie miary ale my jesteśmy FANAMI przystanku i to forum / film na połączyło - jesteśmy niejako przedstawicielami NX
Ja jestem pełen podziwu dla osoby która poświęciła swój czas i wrzuciła te odcinki tak szybko na serwer do ściągania. Zajmuje to trochę czasu , no ale czego się nie robi dla ukochanego serialu. Poza tym zobacz zielony ze nie każdego stać na wyłożenie 500 zł na serial. Ja się przyznaje że odkąd posiadam Internet nie kupiłem żadnej płyty ani filmu ani programu oryginalnego tylko ściągam sobie z sieci. I nie kupie dopóki te płyty nie będą w rozsądnych cena a nie złodziejskich. tu dalej przesadzasz 500 zł przez 2 lata - już liczyłem ile to wychodzi 0,70 dziennie - 5 zł tygodniowo - / a jeszcze jedno ... czy jest taka kwota którą by zaproponował wydawca która by spowodowała że kupiłbyś oryginał - WĄTPIE !!! - gdyby to było 5 zł to i tak byś powiedział ze to dużo /jestem tego pewien/ - a już tak całkiem od strony wydawcy patrząc - pracuje w branży poligraficznej i wiem ile to wszystko kosztuje - druk, skład, tłoczenie płytki/ Według mnie zamieszczając te linki na forum nikt żadnego wykroczenie nie popełnił bo przecież te odcinki nie są na naszym serwerze? to nie jest tłumaczenie Tylko jest informacja o nich. To podobny sposób działania jak setki czy tysiące forów warezowych z których często korzystam.
Zatem moje zdanie jest takie. Linki muszą zostać, trzeba wrzucać kolejne odcinki ( bo wciąż wiele osób pisze do mnie z prośba o serial) a kto nie chce popierać piractwa to nie musi na te linki patrzyć i z nich ściągać tylko niech nagina do sklepu i kupuje oryginała.
Zielony 1 : 0 dla mnie :P

[ Dodano: 2008-03-20, 09:29 ]
[quote="czesmen]
[ Dodano: 2008-03-20, 09:16 ]
p.S. zobaczmy na temat „Odcinki do ściągnięcia” – 174 posty, 25885 wyświetleń tematu, czyli jeden z najczęściej odwiedzanych tematów na forum :P [/quote]

no i nie dziwie się - cały czas kręcimy sie wokół tego że NIE BYŁO dotychczas ŻADNEGO wydania na Polskę

czesmen 
VIP

Wysłany: 2008-03-20, 09:41   

Zielonka . jak nie było oficjalnego wydawnictwa- zobacz na chrisa- zamówił sobie chłopak z ameryki orginała - czyli mozna wkońcu jest globalizm i interet.
PS2. Piszesz o cenie, wiesz można by to równie dobrze przeliczyć na godziny i wyszło by 0.07 grosza - tylko powiedz pani w prenumeracie ze bedziesz placiłc po .70 gr codziennie ;) Dla mnie cena za serila w normie to góra 200 zł :570:

zielony 
Członek Rady

Wysłany: 2008-03-20, 09:51   

taaa- ale jeszcze trzeba biegle śmigać po hamerykańsku

dałyś 200 zł jednorazowo ???????

a 10 zł co dwa tyg. nie ???? eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :036:

nemet 
Łoś Maggie

Wysłany: 2008-03-20, 10:19   

tak, 200 zl jednorazowo za nx bym dala. w stanach kosztuje on ponizej 200$ co w tamtejsych realiach byloby mniej wiecej (mniej niz wiecej nawet) porownywalnie z ta polska 200. :027: np matka na wychowawczym dostaje 448zl. :546: wiec 500 nawet na raty to malo? :P na polskie warunki to baaaaaaaaaaardzo duzo jakkolwiek by nie argumentowac. i nie pisz mi tu ze wieeeeelu ma duuuuuzo wiecej, nx to nie serial wyłącznie dla finansjery.

[ Dodano: 2008-03-20, 10:27 ]
juz nie pytam ile wynosi teraz stypendium studenta dziennego panstwowej uczelni.

fleish 
Łoś Maggie

Wysłany: 2008-03-20, 10:43   

argumenty z kasą sa niedorzeczne i kropka!
to nie hipisi robili serial i raczej oczekiwali za to pieniedzy...
jak myślicie: więcej osób zapozna sie z serialem poprzez forum czy poprzez akcje amercomu?
zresztą nieważne
może pójdziemy my na kompromis?
proponuję przynajmniej na czas trwania sprzedaży zdjać linki- oprócz pilota :D
pilot niech zostanie jako zachęta :) no i dlatego że jest cool :D
zaś kopiowanie dla niemajętnych albo dla gorących głów niech zależy od każdego indywidualnie
co Wy na to?

Odpowiedz do tematu