Przystanek Alaska - Northern Exposure Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Miłośników serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawdziwy ostatni odcinek
Autor Wiadomość
scarlettkapusta 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2006-08-21, 20:13   

dzi????ki...
ehh tak to ju? jest, jak cz?owiek sko?czy te 19 lat, zaczyna si? sypa? i ?mierdzi starymi lud?mi... nic tylko k?a?? si? do trumny i tetrycze? ;D

edit by czyzu9
chyba powli odbiegacie od sensu tego tematu
Ostatnio zmieniony przez czyzu9 2006-08-21, 22:44, w całości zmieniany 1 raz  

likavitos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-19, 18:18   

a jaki to w?a?ciwie temat?

A ju? wiem! Prawdziwy ostatni odcinek. a niewa?ne xD

Dr.Joel
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-04, 17:37   

Prawdziwy koniec wygladac powinien tak
1) Joel wrocil do Maggie i wzieli slub !!!
2) Moris rownierz poslubil Barbare!
3) Ed wkoncu zostal tym szamanam!!
4) Co do Hollinga to chyba mial to co chcial ,Chris rownierz nie narzekal , Walt jak widzieliscie przeprowadzil sie do Ruth-Anne :030:

Strzy? 

Wysłany: 2008-05-03, 19:41   

Daria napisał/a:

A W?a?ciwie jak to by?o z jego [Joela] odej?ciem (...)?

"Northern Exposure" wystartowa? jako serial o do?? niskim bud?ecie, natomiast gdy okaza?o si?, ?e zyska? do?? spor? popularno?? - bud?et poszed? w gór?. Natomiast ga?e aktorów wzrasta?y znacznie wolniej... Rob Morrow zacz?? si? w?cieka?, bo w ko?cu gra? g?ówn? rol? w popularnym serialu, a zarabia? tyle, co jego kolega, graj?cy w podobnie popularnym serialu (o zbli?onym bud?ecie) rol? mocno drugoplanow?. On i jego agent zacz?li naciska? producentów, ?eby p?acili nieco wi?cej, ci si? opierali, w rezultacie Morrow kilka razy omal nie odszed? z serialu (st?d nagle deus ex machina wyskoczy? Mike Monroe). A? w ko?cu odszed? ostatecznie i nieodwo?alnie...

Co do ostatniego odcinka Alaski, kiedy? ze znajomym po paru piwach (mieli?my ma?y "lost weekend") stworzyli?my w?asn? wersj? zako?czenia serialu, nawet zacz?li?my jaki? scenariusz skroba?, niestety potem wytrze?wieli?my :zdziw: i ?wiat nie pozna? naszych m?drych wymys?ów :)

nemet 

Wysłany: 2008-05-05, 12:23   

no i z powodu kosztów nagly spadek ilosci piosenek w ostatniej serii...

Strzy? 

Wysłany: 2008-05-05, 14:18   

A, to swoj? drog? :) te? zwróci?em na to uwag?.

Z tego co pami?tam z "naszej" (mojej i kolegi A.R.) wersji zako?czenia Alaski, to: Joel rozsta? si? ze ?wiatem w nag?y i nietypowy sposób (zdaje si?, ?e ostateczn? wersj? by?o, ?e "zgubiony" przez wojskowy my?liwiec pocisk powietrze-ziemia spad? na jego samochód); Chris, coraz bardziej zaprzyja?niaj?cy si? z pann? O'Connell, o ma?y w?os unikn?? nag?ej i nietypowej ?mierci (?aden z nas nie pami?ta, co to mia?o by?...) i postanowi? d?u?ej nie kusi? losu :) Ed zacz?? kr?ci? pó?profesjonalnie filmy (wygra? jaki? konkurs dla filmowców-amatorów), Maurice i Barbara spodziewali si? potomka, natomiast w Cicely zamieszka?a tajemnicza d?ugow?osa brunetka o imieniu Patricia, która do?? szybko zaprzyja?ni?a si? z Maggie. Z czasem okaza?o si?, ?e bynajmniej na przyja?ni si? nie sko?czy?o...

To tyle, co uda?o nam si? z koleg? przez niedziel? sobie przypomnie? z naszych pomys?ów :)

Ania 

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2008-05-05, 16:12   

To alternatywne zako?czenie brzmi troch? nieprawdopodonie.
Ale mo?e nie powinnam si? dziwi?.

Strzy? 

Wysłany: 2008-05-05, 22:16   

A tak na serio, ma kto? informacje jak mia?y wygl?da? odcinki po "The Quest" ?

Wszystko si? rozsypa?o, po odej?ciu Morrowa (zd??y? jeszcze nakr?ci? troch? scen do kolejnych odcinków). Nie da?o si? uci?? serialu na "Quest" (kontrakt z Universalem opiewa? na tyle i tyle odcinków i uci?cie serialu oznacza?oby jego z?amanie, a to oznacza spor? strat? finansow?...), najpierw mia? go zast?pi? Paul Provenza (co t?umaczono... zmian? fryzury), znów: nakr?cono x metrów ta?my i - kto? stwierdzi? ?e taka podmiana to jednak tzw. przewa? :) st?d nagle, praktycznie na planie przepisywano scenariusze, pojawi? si? nowy doktor z ma??onk? (?eby wyja?ni? sk?d wzi?? si? Provenza), dokr?cono troch? nowych scen i uzupe?niono to kawa?kami tego co nakr?cono w mi?dzyczasie - st?d chaos i niespójno?? w odcinkach po "The Quest"; co wa?niejsze - bez Fleischmana ca?y serial zacz?? si? rozsypywa?, nowy doktorek to jednak cie? Joela, tylko cie?...

Niestety jak na razie nie uda?o mi si? natrafi? na jakie? wiarygodne ?ród?o informacji, podaj?ce co dok?adnie twórcy NX planowali po The Quest :( tak wi?c jak mia? wygl?da? prawdziwy ostatni odcinek - tego chyba nikt si? ju? nie dowie :(

[ Dodano: 2008-05-13, 15:32 ]
Pod sob? ale co tam ;)

PRAWDZIWYM ostatnim odcinkiem by?oby dla mnie "Tranquility Base" - ale z Joelem wracaj?cym w ramiona (i nie tylko) Maggie...
Ostatnio zmieniony przez Strzy? 2008-05-05, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  

Sajmon 

Wysłany: 2010-02-26, 18:13   

Chocia? to tylko gdybanie to wydaje mi si? ?e scenarzy?ci mimo znacznych zmian wymuszonych odej?ciem Roba Morrow'a pozostawili pierwotny pomys? na zako?czenie serialu.Przypuszczam, ze gdyby Morrow zosta? to on zamiast Chrisa wyl?dowa? by w ramionach Maggi,ale to tylko domniemania.

zielony 
Administrator

Wysłany: 2010-03-01, 09:20   

co wy tak z tymi ramionami maggie ??????

jakie? obsesje chyba macie

w ramionach maggie jest nieustajaco zielony i niech tak zostanie

Sajmon 

Wysłany: 2010-03-01, 16:40   

Farciarz z ciebie.Moje gratulacje! :)

nemet 

Wysłany: 2010-03-01, 17:00   

zielony napisał/a:

w ramionach maggie jest nieustajaco zielony i niech tak zostanie
ale daj dziewczynie te? czasem odpocz?c :okulary2:

Pjord Knudsen
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-12, 07:51   

Pozwol? sobie odkopa? stary temat i wyrazi? swoje zdanie. My?l?, ?e ciekawie by?oby, gdyby twórcy serialu wpadli na pomys? "dokr?cenia" jednego, ostatniego odcinka "NX po latach". Z tego co wiem, to z obsady nie ?yje tylko Peg Phillips. Mo?na by ?adnie wyprostowa? ten bajzel, który powsta? po "Quest" - wskakujemy w ?ycie miasteczka po, powiedzmy, pi?tnastu latach. Joel nie móg? odnale?? si? w NY, Maggie u?mierci?a Chrisa (w ko?cu i tak mia? umrze? w wieku oko?o 40 lat) itd...
Joel ewidentnie oswaja? si? z Alask? i zapuszcza? tam korzenie. W odcinku o mamucie rozmawia z Maggie i mówi "sta?em si? jednym z was". Jego rozwa?ania na ten temat s? widoczne w odcinku (nie pami?tam którym), w którym siedzi z Waltem na ?aweczce, skubi? s?onecznik i dyskutuj? o obuwiu na zim?. Ewidentnie scenariusz prowadzony by? w tym kierunku i mam wra?enie, ?e O TYM mia? by? serial. O doktorku-mieszczuchu, który pocz?tkowo nie mog?c odnale?? si? "na zes?aniu", staje si? cz?onkiem spo?eczno?ci Cicely i rozpoczyna nowe ?ycie. To co dzia?o si? po "Quest" nie trzyma si? kupy i ja tych odcinków nie ogl?dam.

justjust 

Wysłany: 2012-09-25, 12:26   

hmmmmm. jestem w?a?nie po "The Quest", ogl?dam na DVD kiedy mog?. oczywi?cie jestem wkurzona zako?czeniem serialu (musia?am sobie obejrze? na YT :D ) ale z drugiej strony zobaczcie: takie zako?czenie daje sporo mo?liwo?ci. ka?dy mo?e sobie "dopisa?" happy end, a para Maggie-Chris nie jest wcale taka oczywista. oczywi?cie tak mocno sobie wbi?am do g?owy ?wietny "The Better End", ?e to uznaj? za oficjalny koniec.
no. pierwszy post napisany, witajcie ?osie! ;)

nemet 

Wysłany: 2012-09-27, 19:28   

justjust napisał/a:
no. pierwszy post napisany, witajcie ?osie!
witaj witaj :one:

justjust 

Wysłany: 2012-09-27, 20:46   

no to jeszcze podziel? si? wiedz? z fanami NX, ?e Robowi ostatni odcinek odpowiada?, jak powiedzia? w jakim? wywiadzie:
Cytat:
I felt so grateful for those last eight shows, I believe it was, when I went up river and then went to the mythical New York. And sometimes the corollaries between my work on that show and this show are just extraordinary. So many corollaries on that show. I moved from New York to Seattle, totally out of my world, to go do this show, where at my worst moments I felt like an indentured slave and at my best moments felt obviously lucky. The last shot of Northern Exposure I filmed was in New York harbor. It was bringing me home. It was so Odysseyan I couldn't believe it.

Czyli to dla niego te? by? powrót do domu. Zabawne :030:

Odpowiedz do tematu