Przystanek Alaska - Northern Exposure Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Miłośników serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NAPISY
Autor Wiadomość
Klip3r
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-16, 18:01   NAPISY

Witam, jestem nowym uzytkownikiem wiec blagam nie bulwersujcie sie:p mam takie pytanko... czy ktos z Was posiada tekst do wszystkich sezonow ? w sumie chodzi mi bardzo o 3 sezon, bo wlasnie sciagam ale z torrenta a kto by pomyslal ze nie ma napisow do tego serialu !! zassalem juz prawie caly 3 sezon a napisow brak, pomocY :O odcinki nie sa ripowane z polskiej telewizji ;( ... dziekuje

kik2
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-01, 12:16   

Nie chcia?em dublowa? tematów wi?c si? do??cz? do pytania. Czy kto? posiada napisy do NX od serii 3 do ko?ca (pierwsze 2 serie zassalem z mu?a wi?c mam po polsku. Pozosta?e w?a?nie lec? po torrencie. Napisy mog? by? po naszemu lub po angielsku.

chrisstevens 
Cz?onek Rady

Zaproszone osoby: 5
Wysłany: 2006-12-14, 20:45   

Kiedy? przet?umaczy?em dla frajdy s01e04 - je?li kto? jest ch?tny na te napisy, to niech odpowie w tym temacie - wrzuc? do pobieralni.

zielony 
Administrator

Wysłany: 2006-12-14, 20:57   

pro?ba w takim razie do chrisa i pozosta?ych ?osi - jak macie co? ciekawego o lub z NX
to dawajcie do download-u, nie do?? ?e inni mog? skorzysta? to zawsze jak jest w wielu miejscach jest bezpieczniejsze od up?ywu czasu.
pozdrowionka :)

jdud
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-15, 16:00   

Czy mo?na zatem prosi? o jak?? pomoc w zrozumieniu tych fantastycznych dialogów ;-) jakie? lini?tko, jaki? pakiecik na prywatny e-milek, doatkowe info w download? Licz? na jak?? dobr? dusz? - je?li jakowa? ma teraz chwilk? czasu ;-)
Dzi?ki wielki i pozdrawiam.

jurcie56 
?o? Ed

Wysłany: 2007-08-01, 23:37   

Czyli....co?? Na ?adne podpisy nie ma szans???

Dibua
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-15, 13:12   

Na napisy po angielsku od sezonu trzeciego do ko?ca jest jak najwi?ksza szansa, wystarczy poprosi?. W tej chwili zrobione mam do odcinka 03x20 w??cznie. Liczba napisów gotowych sukcesywnie ro?nie.
Zapraszam te? tu, je?li nie chce kto? prosi? :D
Jak na razie na przet?umaczenie tego jestem za cienki, to znaczy nie mam problemów ze zrozumieniem dialogów, ale potrzeba na to ogromn? ilo?? czasu. Trzeba zrobi? dobre t?umaczenie, to znaczy takie, które oprócz poprawno?ci j?zykowej b?dzie si? dobrze wy?wietla? oraz dobrze czyta?. W zwi?zku z czym zapraszam do prac nad t?umaczeniem, mo?e razem uda nam si? co? stworzy?? Chodzi mi zw?aszcza o poezj? tudzie? filozoficzne wywody Chrisa jak i medyczne terminy Fleischmana, które czasem bywaj? trudne.
Na takim "When lilacs last in the door-yard bloom’d" Whitmana siedzia?em pó? dnia :)
dibua

nemet 

Wysłany: 2008-02-15, 16:14   

z medycznymi fragmentami moge sprobowac sie zmierzyc, choc nie gwarantuje sukcesu. jestem biologiem, nie lekarzem ;) jak cos - wrzucaj na pw, albo dawaj pod ogoln? rozwag?, moze komus co? m?drego strzeli do g?owy...

Dibua
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-15, 21:26   

Nie do ko?ca jest tak, jak pisa?em, nie mam kompletnie czasu na t?umaczenie. Zatem super by by?o, gdyby kto? z g?ow? na karku i wolnym czasem wzi?? si? za to - wtedy mo?e co? z tego b?dzie. Warunek: przed t?umaczeniem nale?y wzi?? sobie do serca to o czym mowa w poradnikach dla t?umaczy, których pe?no w necie, t?umaczenie obwarowane jest pewnymi zasadami, bez zachowania których film po prostu ?le si? ogl?da. Sam bawi?em si? kiedy? trzema pierwszymi odcinkami - pchn??y mnie do tego beznadzieje t?umaczenia dost?pne w sieci. Jednak poleg?em z braku czasu. Teraz mam go jeszcze mniej. Jakby kto? mia? ochot? na to wyzwanie to piszcie, ja tylko ostrzegam, ?e to wbrew pozorom trudne zadanie i bardzo czasoch?onne.
dibua

nemet 

Wysłany: 2008-02-15, 23:15   

dobra. to zglaszam sie na ochotnika ale raczej juz do obrobki tekstu niz samego przekladu z jezyka na jezyk, bo az tak mojemu angielskiemu nie ufam. ale pioro mam ponoc lekkie i bawilam sie ciut w felietony, wiec poopracowywac przeklady - czemu nie. czekamy wiec teraz na chetnych do suchego przekladu zdanie po zdaniu ;) moze za 5 lat cos z tego zlozymy ;)

happyman
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-09, 15:55   

Witam,
od?wie?am w?tek. :)
Czy pojawi?y si? w sieci polskie napisy, ewentualnie czy kto? tutaj nad nimi pracuje?
Tak si? sk?ada, ?e mam dok?adn? angielsk? wersj? i aktualnie pracuj? nad ich synchronizacj?, która ju? tak dok?adna nie jest. Poniewa? do?? nie?le w?adam angielskim, to podj??bym si? przet?umaczenia napisów do jednego odcinka - przynajmniej na pocz?tku. :)
Prosz? o propozycje, który to mia?by by? odcinek.
Pozdrawiam.

Kotor 

Wysłany: 2012-05-06, 16:40   

Witajcie!
W?a?nie zaczynam ogl?da? Przystanek Alaska, ale zatrzyma?em si? na 6 odcinku 1 sezonu z powodu braku napisów do tego odcinka. Czy kto? mo?e ma takowe napisy? By?bym niezmiernie wdzi?czny, serial wci?gn?? mnie na tyle, ?e ju? nie mog? wysiedzie? nie mog?c obejrze? nast?pnego odcinka :)

Wiesia 
Administrator

Wysłany: 2012-05-12, 09:50   

Hej. Ja mam odcinki nagrane na plyty w wersji z lektorem. Wydaje mi si?, ?e na stronie serialeonline tez mozna ogladac Przystanek Alaska.

Pozdrawiam,
Wiesia
You wonder what has happened to me...

Kotor 

Wysłany: 2012-05-24, 08:31   

Tylko w?a?nie nie lubi? ogl?da? filmów/seriali z lektorem, ten odcinek 1x06 ju? obejrza?em z lektorem bo nie ma na razie chyba innej opcji. Zacz??em ju? nawet pisa? do niego napisy, ale nie wiem kiedy sko?cz?.

Tylko teraz pojawi? si? drugi problem, wi?kszy. Jestem na 3 sezonie i do odcinków od 4 wzwy? te? nie mog? znale?? napisów :(

Odpowiedz do tematu