Przystanek Alaska - Northern Exposure Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Miłośników serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ci?cie!! ?le ?lewszystko ?le!!! ;)
Autor Wiadomość
nemet 

Wysłany: 2008-02-24, 13:08   ci?cie!! ?le ?lewszystko ?le!!! ;)

s? tematy o ulubionych i nielubianych odcinkach. jet temat o ulubionych momentach. a ja proponuje troche krytycyzmu dla tworców :P
to jest miejsce na wpadki re?yserskie, kamerowe i sceny, które nazym zdaniem powinny wygl?da? inaczej.
na sam pocz?tek proponuje kwiatuszek z odcinka 2/I - kris nadaje audycje a w szybie odbija sie... kamerzysta. czy to tylko moje wra?enie? ;)

Evi83
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-01, 13:51   

s.4 e. 16: Fleischman wr?cza Maggie przed Przychodni? pozew, k?óc? si?, Maggie odchodzi, a Joel wchodzi do ?rodka. Kiedy zamykaj? si? za nim drzwi w szybach odbija si? ca?a ekipa!

nemet 

Wysłany: 2008-03-20, 13:15   

odcinki 3.15 i 3.16 s? przestawione. w 3.15 chris obcina w?osy na wybory, w 3.16 znow ma dlugie, od 3.17 juz krotkie

[ Dodano: 2008-03-22, 00:13 ]
w 3.18 matka shelly ta?cz?c ma to w?o?ony do spodni sweter to na wierzch :D to wpadka sekretarza planu - hehe nie zapisal :)

[ Dodano: 2008-05-09, 22:57 ]
ogólnie ca?a pi?ta seia to jeden wielki bajzel - zima, lato, wiosna od czasu do czasu, to snieg to jego brak... i na poczatku serii to chris z t? okropn? brod?:P ... to wreszcie bez...

[ Dodano: 2008-05-10, 23:36 ]
5.25 - WTOPA MERYTORYCZNA NA CA?EGO
grupa krwi AB Rh- faktycznie jest bardzo rzadka, ale nie dziedziczy sie jej po jednym rodzicu - podstawy genetyki z zakresu szkoly ?redniej... rozpisac krzyzowke? Ed majac AB moze miec matke z grup? zarowno AB jak i A lub B z tym samym prawdopodobie?stwem... jedynie 0 u rodzicow wykluczone...
Ostatnio zmieniony przez nemet 2008-03-22, 00:13, w całości zmieniany 1 raz  

Luv
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-08, 17:17   

Ogl?da?am ostatnio 8 odcinek 4 sezonu - "Thanksgiving" (wersja TVN). I prawd? mówi?c, to co w pewnym momencie us?ysza?am, zmrozi?o mnie do tego stopnia, ?e niemal go wy??czy?am.
O có? chodzi? Otó? w pewnym momencie Dr Fleischman (rozmawiaj?c bodaj z Marilyn), obrzucony pomidorami, oburzony form? obchodzenia przez Indian ?wi?ta dzi?kczynienia, rzuca s?owa (tu cytat z pami?ci, wi?c wybaczcie, ?e nie dos?owny):
"W czasie II wojny ?wiatowej, Polacy ?ydów wyrzynali, gwa?cili, zabijali w obozach koncentracyjnych".

Odcinek obejrza?am w towarzystwie g??bokiej niech?ci, a g??boki niesmak wobec twórców serialu pozosta?. Na dobre, niestety :(

marmarc
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-08, 22:20   

tekst Joela o shoah sprawdz? jak najszybciej - mam nadziej?, ?e to jakie? nieporozumienie przy t?umaczeniu.
Natomiast dzi? natkn??em si? w jakkolwiek jednym z naj?wietniejszych odcinków pt. "Aurora Borealis" na inny b??d merytoryczny w ustach doktora. Joel podsumowuje opis Adama przedstawiony mu przez Eda, mówi?c, ?e Ed opisuje Frankenstein'a - klasyczny b??d cz?sto wyst?puj?cy - otó? Frankenstein to nie by?o z?o?one z ludzkich cia? monstrum, ale cz?owiek - lekarz medycyny, który je zrobi? i o?ywi?. No chyba ?e dr Joel ma na my?li tytu? filmu...

ishka83 

Wysłany: 2008-06-08, 22:25   

tam s? kozacy. the cossacks. a? specjalnie kilka razy przewin??am ten fragment. co Ty masz za t?umaczenie?
mo?esz zapomnie? o niesmaku!
Ishka :D

PS oczywi?cie to by?o do Luv :)
Ostatnio zmieniony przez ishka83 2008-06-08, 22:26, w całości zmieniany 1 raz  

Luv
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-08, 23:51   

Uff, dzi?ki to? mnie troch? uspokoi?a :) Oczywi?cie zdaj? sobie spraw? kim byli Kozacy, nie trzeba mnie a? tak naprowadza? ;)
T?umaczenie (i lektora) mam takie, jakie zrobiono dla TVN'u (jak zreszt? napisa?am), a to ?e jest bardzo kiepskie, to zupe?nie inna sprawa - ?rednio w co drugim odcinku, gdy tylko uda si? us?ysze? cz??? orygina?u, otwieram oczy ze zdziwieniem i zastanawiam si? kto im to t?umaczy?. I dlaczego w?a?nie on/a.
Obejrz? sobie jeszcze raz, by zasn?? bez niesmaku :)

Stay tuned.

edit:
Sprawdzi?am i zwracam twórcom honor. Teraz zaczynam si? zastanawia?, dlaczego 3 osoby ogl?daj?ce ten odcinek równocze?nie, us?ysza?y to samo. Chyba padli?my ofiar? zbiorowych halucynacji, albo có?... No, w sumie to trze?wi tak do ko?ca nie byli?my (przyznaj? si? bez bicia) o.O

P.S. Naprawd? dzi?ki, od razu mi lepiej, hehe
Ostatnio zmieniony przez Luv 2008-06-09, 00:04, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu