Przystanek Alaska - Northern Exposure Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Miłośników serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
S01E07
Autor Wiadomość
marmarc
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-01, 21:21   S01E07

Cytat:
Kodiak to najwi?ksza wyspa archipelagu Kodiak, po?o?ona przy po?udniowym wybrze?u ameryka?skiego stanu Alaska, oddzielona od niego cie?nin? Szelikova. Jest drug? (po Hawaii) pod wzgl?dem powierzchni wysp? USA - 8975 km².
Powierzchnia wyspy jest górzysta, du?? jej cz??? pokrywaj? lasy. Jej wybrze?a s? przyjazne statkom, ze wzgl?du na du?? ilo?? zatok wolnych od lodu, dogodnych dla kotwiczenia.
Wi?ksza cz??? wyspy stanowi park narodowy, gdzie chronione s? zw?aszcza endemiczne gatunki: nied?wied? kodiak i krab kodiak.
http://pl.wikipedia.org

My?l?, ?e warto by?oby zastanowi? si? nad tytu?em tego odcinka.

Maurice robi dziwn? rzecz z Chrisem, Zaczyna si? to, gdy siedz? przy dwu ko?cach chyba 7-metrowego sto?u, a fina? ca?ego przedsi?wzi?cia mamy podczas gry w krykieta - na wzmocnienie efektu "nieprzystawalno?ci" ca?ego przedsi?wzi?cia adopcji do warunków lokalnych. Bia?e, nakrochmalone stroje "ojca" i "syna", wydumane zasady gry, pasuj?ce do Alaski jak siod?o do ... ?osia - to si? musia?o sko?czy? katastrof?.
Holling, Ed i Shelly wyruszaj? na dziwn? wypraw?, tzn. dziwnie im ona wychodzi, sceny w lesie s? p?askie jakie?, kiczowate, pe?ne górnolotnych deklaracji. Robi?cy siku Ed robi dziwne miny. Ale w ko?cu spotyka Jessie'go.
Doktor i Meggie prowadz? szko?? rodzenia i rodzi im si? syn.
Wszystkie dziwne i symboliczne sceny przygotowuj? nas na przyj?cie puenty w postaci pierwszego ?niegu. Mamy sta? po?ród drzew i powtarza?: "?nieg, ?nieg pada", jakby?my widzieli go pierwszy raz w ?yciu. Tak trzyma?.

askorek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-27, 22:26   

to mój pierwszy post na forum (mam nadzieje nie ostatni) wi?c si? przywitam: Dzie?dobry! :)

a teraz pytanie: czy kto? ma mo?e polskie napisy do tego odcinka? To jedyny odcinek z pierwszej serii, do którego nie mam tekstu. A mo?e kto? ma napisy na DVD i móg?by zripowa?, a ja bym je do jedynej s?usznej formy txt przekszta?ci? :)

zielony 
Administrator

Wysłany: 2008-10-23, 08:21   

przypominam sobie odcinki ostatnio i zdecydownie ten odcinek nie nale?y do czo?ówki

wg. mnie - odcinek dziwny, sztuczny, zniech?caj?cy do dalszego ogl?dania, a scena w lesie pora?ka.

no ale bywaj? s?absze dniu u ka?dego

za to za rogiem czaja si? "po?egnanie" i jeszcze lepszy "poca?unek" :D

vroooom 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2008-10-23, 20:13   

Siódmy odcinek pierwszego sezonu jest jednym z moich ulubionych. Darz? go wielkim sentymentem. Zaj?cia w szkole rodzenia zbli?y?y Doktorka i Maggie do siebie (niewiele, ale zawsze). Motyw z Chrisem jako "synem" Maurice'a jest pierwszorz?dny. Jest to jeden z odcinków które zapami?ta?em jeszcze z pierwszej emisji w TVP2.
Total organization is necessary.
Every muscle must be tight.
------------------------------------
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpiecze?stwo, tylko szybko??" - JKM

zielony 
Administrator

Wysłany: 2008-10-23, 20:20   

vroooom napisał/a:
Zaj?cia w szkole rodzenia zbli?y?y Doktorka i Maggie do siebie (niewiele, ale zawsze).
a tu sie z tob? zgodz? - zapomia?em a ten w?tek jest faktycznie ?wietny

Odpowiedz do tematu