Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Łosków serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
odkrycie stulecia
Autor Wiadomość
ishka83 
Łoś Holling

Wysłany: 2010-11-02, 16:35   odkrycie stulecia

Ponieważ ostatnio spędziłam tydzień w kraju, gdzie używa się jednego kranu do ciepłej i osobnego do zimnej (podpowiem - kraj europejski, mgła, mżawka, herbata) i miałam ostrą (jak zawsze, gdy tam goszczę) polewkę z tego faktu, że jedna ręka się gotuje, a druga zamarza, doszłam do pewnego odkrycia. W gabinecie Flajszmana też są dwa krany! Wczoraj właczyłam sobie relaksacyjnie (powrót do pracy po 2tyg urlopie boli) odcinek z sezonu 4 "Thanksgiving" i zbaraniałam, zdębiałam i uchachałam się po pachy z uciechy! W życiu wcześniej nie zwróciłam na to uwagi! Czy w Stanach też kiedyś był ten idiotyzm z dwoma kranami popularny? No bo skądś się to wzięło przecież! Niby była kolonia, ale wydawało mi się, że tam zarzucili ten absurdalny zwyczaj utrudniania sobie życia!
Jakieś ktoś ma na ten temat przemyślenia? Informacje? Mile widziane, proszę w sobie nie dusić.
Ishka

hightower 
Łoś Ed

Wysłany: 2010-11-06, 13:50   

Dwa krany wymiataja Ishka, nieraz trzeba robic niezla gimnastyke aby sie nie poparzyc i jakos umyc rece. Swego czasu pytalem znajomego Brytyjczyka czemu sluza owe dwa kurki, czy nie prosciej zrobic tak jak u nas gdzie mamy przyjemnosc miksowania wody juz w rurach razem i nie musimy parzyc sobie rak i uslyszalem ze chodzi ponoc o oszczednosc na ogrzewaniu wody, ale o jaka oszczednosc chodzi to juz nie bardzo rozumiem. Zreszta Anglicy to zawsze maja cos na odwrot, jak nie jezdza po lewej stronie, to herbaty bez mleka sie nie napija i jeszcze te 2 kurki w lazience :)

PS. To kiedy robimy jakis zlocik w Irlandii, no kiedy??? :))

elwmat
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-06, 19:32   

A w Irlandii jak jest? Są też takie dziwne rzeczy, jak u sąsiadów? :P

Wiesia 
Administrator

Wysłany: 2010-11-07, 10:41   

ja do Irlandii to zawsze mogę jechać :D
heh mieszka tam 5 facetów, których uwielbiam: Hightower i 4 panów z U2 :D
You wonder what has happened to me...

Radziu8209 
Łoś Walt

Wysłany: 2010-11-07, 19:04   

Ale okazuje się że i anglicy się z naś śmieją - z półeczki w muszli klozetowej - no po co załatwiać swoje potrzeby na jakąś półeczkę żeby potem i tak wszystko spłukać - to po co żeby sobie pooglądać :D no i coś w tym jest

nemet 
Łoś Maggie

Wysłany: 2010-11-10, 23:00   

ongiś w centrum pewnego znanego miasta (zielony, zgadnij gdzie :D ) w bloku u mojego dziadzia tez tak było - w łazience nad umywalką 2 krany...

elwmat
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-11, 11:11   

Radziu8209: Ale różnica polega na tym, że półeczki są passe od wielu lat i coraz rzadziej ich uświadczysz, a 2 krany jak były, tak są i obawiam się, że będą... :556:
Ostatnio zmieniony przez elwmat 2010-11-11, 11:12, w całości zmieniany 1 raz  

manuela 
Łoś Walt

Wysłany: 2012-04-04, 18:14   

półeczki są coraz częsciej zalecane, przynajmniej przez zwolenników świadomości tego co się z ciałem dzieje :> gdybym wymieniała kibelek to szukałabym półeczki :D

fleish 
Łoś Maggie

Wysłany: 2012-04-05, 10:30   

heheh dopiero tą pólkę zauważyłem..
ej no niech się smieją, wprawdzie teraz mam bez półki ale kiedyś tez się przyjemnie "siedziało" :) poza tym co mówi manuela nie trzeba było pamiętac o tym zeby papier rzucac do wody żeby nie chlapało odłamkami więc wychodzi na to że wersja z pólka jest bardziej higieniczna :) .. a i czasami warto rzucic okiem czy sie jakiegos rekordu nie pobiło:D

Odpowiedz do tematu