Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Łosków serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Reinkarnacja
Autor Wiadomość
manuela 
Łoś Walt

Wysłany: 2012-04-12, 20:16   Reinkarnacja

jak by nie było Alaska porusza wiele filozoficznych tematów, również ten :)
co prawda nieco przegięli z tym psem, bo to raczej by podchodziło pod opętanie niż wcielenie Ricka (pies musiałby się narodzić po śmierci Ricka a ten jest dość wyrośniętym okazem ;) )

akurat dzisiejszy onet pisze o reinkarnacji, jako ciekawostkę przytoczę wstęp:
Cytat:
Podczas pięciu pierwszych wieków istnienia Kościoła istnienie reinkarnacji było niezaprzeczalne i fundamentalne. Dopiero po V Soborze idea ta została uznana za herezję.
http://strefatajemnic.onet.pl/ezoteryka/tajemnice-reinkarnacji,1,5080188,artykul.html

a Wy co myslicie? - wierzenie jedno z wielu, czy może uznajecie je za fakt? jesli o mnie chodzi wersja Koscioła nigdy do mnie nie przemawiała a opcja reinkarnacji owszem - czuję że tak własnie jest :)
a moze macie jakieś wspomnienia poprzednich wcieleń? lub opowieści dzieci? takie maluchy opowiadają rózne zaskakujące historie.

fleish 
Łoś Maggie

Wysłany: 2012-04-12, 22:51   

hmm wspomnienia? coś dzisiaj mi się wydaje że możliwe że byłem leniwcem..

manuela 
Łoś Walt

Wysłany: 2012-04-13, 13:33   

hehe ;) a tak serio poza spontanicznymi wspomnieniami u dzieci (dorośli mają syndrom wyparcia :D ) czy w snach, są też te "odzyskiwane" róznymi metodami pracy z podświadomością. i jedna taka wizja mi się przydarzyła. z tym, że w to nalezy wchodzić wyłącznie świadomie (wykluczone są sytuacje chorób psychicznych, większych problemów psychologicznych, brania lekow), bo niesie to ze sobą konsekwencje. nie bez powodu tracimy pamięć tego wszystkiego co kiedys przeżylismy - byłby to zbyt duży ładunek emocji, często traum a nawet jesli pozytywnych doświadczeń, to zbyt mocno by nas to trzymało w przeszłości. tymczasem chodzi o to, by tu i teraz żyć, rozwijać się bez świadomego obciążenia przeszłością.
w dzieciństwie miałam powtarzający się sen, w którym przezywałam swoją śmierć jako mężczyzna. wtedy tego nie rozumiałam, bałam się tego bólu, który czułam bardzo realnie i w koncu się "wyłączyło".

Wiesia 
Administrator

Wysłany: 2012-04-13, 14:26   

u jeśli w snach się objawiają wspomnienia, to wiodłam niezwykle ciekawe życia :D
You wonder what has happened to me...

manuela 
Łoś Walt

Wysłany: 2012-04-13, 15:16   

myslę, że czasem w snach wiedziemy, jak to napisałaś w wątku ze snami, alternatywne zycie :) jak ktoś oglądał film "Mr Somebody", to tam właśnie taki motyw jest poruszony :) w życiu dokonujemy wyborów i one determinują kolejne etapy życia. a może reszta opcji też się realizuje w równoległych życiach - kto wie.. :583:

co do regresji to myslę, że kiedy potrzebujemy zaczerpnąć w przeszłosci, to podświadomość nas dopuszcza do niej drogą najbardziej bezpieczną, np. przez sny. takie moje obserwacje. mogą się takie obrazy pod wpływem silnych emocji też pojawić, kiedy np. zetkniemy się z kimś, z kim w przeszłości doświadczylismy mocnych przeżyć. stąd poczucie, że kogos znamy od wieków chociaż poznalismy przed chwilą, albo odraza nieuzasadniona do kogoś, kto w tym życiu nic na nie zawinił a może wręcz własnie próbuje odrobić karmę w stosunku do nas.

Odpowiedz do tematu