Przystanek Alaska - Northern Exposure Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Miłośników serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co ogl?daj? ?osie, kiedy nie ogl?daj? NX?
Autor Wiadomość
bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-22, 10:25   

ooo tez uwielbiam Spirited Away i Wielki B??kit i Mi?dzy S?owami!!!!! Marchewko, ju? Ci? lubie :diabel2: :diabel2: pozdro ;)

scarlettkapusta 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2006-02-22, 22:29   

hmm a nie wiem czy pisalam juz o filmach wojennych? bo jak nie... to wlasnie pisze :) uwielbiam je :) tylko niestety wiekszosc z nich jest amerykanskich, w ktorych ci wlasnie amerykanie ratuja swiat :/

likavitos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-25, 20:16   

bonka napisał/a:
Jako wielbicielka musicali czekam z utesknieniem na premiere na Canal + "Upiora w operze". Wspaniala muzyka Andrew Lloyd Webbera. Jezeli chodzi o muzyke to goraco polecam, o samym filmie narazie sie nie wypowiadam, ale mam nadzieje, ze sie nie zawiode:)

Ogl?da?am go 3 razy i mówi? ci, ?e jest ?wietny :) Po za tym bardzo podoba? mi si? film 'Amelia'. Naprawd? dobry ;)

Ania 

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-02-25, 20:41   

Dla "Upiora w operze" z?ama?am swoj? zasad? nie chodzenia 2 razy na ten sam film.

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-01, 15:36   

"Sin City" po prostu powali?o mnie na kolana, jako wielbicielka komiksów spad?am z wra?enia z krzes?a, bardzo wyrazisty, na pewno obejrz? jeszcze raz.

nacia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-01, 19:52   

Mi te? si? podoba?o "Sin City" :)

ki
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-02, 07:56   

a ja bardzo lubi? Almodovara

[ Dodano: 2006-03-02, 07:58 ]
i wszystkie jego filmy, bez wyj?tków. facet jest nieziemski i ma zajebisty dystans.

argas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-03, 00:56   

Sin City - mega film, bardzo fajnie zrobiony.
Ostatnio ogl?da?em Hostel oraz Lord of War. Na tym pierwszym bardzo si? zawiod?em, liczy?em na co? wi?cej, zw?aszcza, ?e film pochodzi z wytwórni Quentina Tarantino. Za co do drugiego filmu - polecam, zrobi? na mnie wra?enie i umocni? mnie tylko w przekonaniu, ?e Ziemia sucks ;)

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-03, 20:27   

A ja zaraz smigam ogladac na HBO "Rzym". Przeczytalam, ze serial zostal zainspirowany przez inny serial - "Ja, Klaudiusz". Troche to sie nie trzyma jak dla mnie kupy... bo gdyby powiedzieli, ze zainspirowala ich ksiazka Roberta Gravesa o tym samym tytule to rozumiem, ponadto "Rzym" ma opowiadac o innym okresie niz "Klaudiusz". Tutaj mamy Juliusza Cezara, a tam zaczelismy od rzadow Oktawiana, no ale czy Amerykanie tak naprawde znaja historie?
W kazdym razie obejze dzisiaj dwa pierwsze odcinki i chetnie zdam Wam relacje.
Jezeli ktos nie widzial Klaudiusza to bardzo polecam, bo serial, chociaz moze troche w teatralnym stylu jest zrobiony genialnie!! Derek Jacobi w roli tytulowej. Cudo!!
No i polecam tez ksiazke. Nie wiem czy juz o niej pisalam, jak nie to pewnie po prostu wylecialo mi z glowy. Trudno spamietac wszystkie ksiazki jakie sie przeczytalo w zyciu:) chociaz ta przeczytalam juz chyba 3 razy. Niemniej takze szczerze polecam!!

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-04, 01:02   

W?a?nie przed minut? sko?czylam ogl?da? "Hotel Rwanda" ju? nie chodzi o to, czym film dobry czy kiepski tylko o histori? o której opowiada. Po obejrzeniu ma si? spot?gowane poczucie przera?enia, strachu i bezsilno?ci. W tym momencie dziekuj? Bogu, ?e mieszkam w takim kraju w jakim mieszkam.
Ostatnio zmieniony przez bjork 2006-03-04, 01:03, w całości zmieniany 1 raz  

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-04, 10:47   

A ja jestem baaaardzo rozczarowana po "Rzymie". Nie wiem jak ktokolwiek mogl porownac ten serial do "Ja, Klaudiusz"??!! W ogole sie nie umywa. Nawet nie obejrzalam do konca. Jezeli ktos nie zna historii to nie bedzie mial pojecia o co tak naprawde chodzi w tym filmie. Moze i wyglada calkiem realistycznie, troche kasy jednak w niego wsadziali, byly to jednak zle wydane pieniadze. Obsada nie wiadomo skad, i beznadziejnie dobrana.
Wole starego, dobrego Klaudiusza, w teatralnym stylu, ale dzieki temu wspaniale oddajacemu charaktery glownych bohaterow. Tutaj nie wiadomo nic. Nie polecam. Ale za to jeszcze raz zachacam do przeczytania/obejzenia Klaudiusz "jakaly i kuternogi". Czolem Loski!

nacia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-05, 18:46   

Ja równie? widzia?am "Rzym" ,ale te? nie dotrwa?am do ko?ca :D To wszystko jest jakie? nieprzekonuj?ce, jedyne co tu w ogóle wida? to te efekty specjalne... S?abe...
Ostatnio zmieniony przez nacia 2006-03-05, 18:46, w całości zmieniany 1 raz  

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-06, 16:49   

jeszcze 2 h i bedzie mój... chodzi o "tajemnica brokeback mountain" moje pytanko: czy kto? ogl?da? i jak sie podoba?o? strasznie jestem ciekawa, co to za twór i czy warto by?o czeka? 2 dni :D oceny krytyków raczej na plus, natomiast uzytkownicy ró?nych forum wypisuja w wi?kszo?ci opinie negatywne, no ale obejrze sie ustosunkuje ;)
o prosze ju? nawet 1h 23 minuty oby tak do samego ko?ca...., pozdro :diabel2:

chrisstevens 
Cz?onek Rady

Zaproszone osoby: 5
Wysłany: 2006-03-07, 20:27   

Oscary... By?y... I mam mieszane uczucia.
Ciesz? si?, ?e ostatecznie nie wygra?a "tajemnica brokeback montain" ani "good night, and good luck". I to jest na plus. :D
Wida? natomiast, ?e kino zaczyna coraz bardziej zajmowa? polityk? i przeró?ni, zazwyczaj lewaccy, aktywi?ci robi? propagandowe dzie?a o nik?ej warto?ci artystycznej, które s? wyró?niane przez Hollywood ze wzgl?du na przes?anie. I, jak ?wietnie powiedzia? John Voight, "kino próbuje nada? terroryzmowi ludzk? twarz. A z?o trzeba nazywa? z?em". I to jest na du?y minus :(
Szkoda, ?e statuetki nie dosta? Joaqin Phoenix. Bardzo lubi? tego aktora i my?l?, ?e mu si? nale?a?a. ?a?uj? te?, ?e nagrody Akademii nie otrzymali te? twórcy "Opowie?ci z Narnii" ( dostali statuetk? za charakteryzacj?, ale... co to za kategoria.). Có?, jak wida?, chrze?cija?skie t?o tego widowiskowego filmu by?o nie do prze?kni?cia dla jurorów, którzy wcze?niej obsypali nagrodami bardzo podobnego stylistycznie "W?adc? Pier?cieni" (Pete Jackson jest super! Mimo ostatniej pomy?ki, jak? by? King Kong)

Ostatnio zmieniony przez chrisstevens 2006-03-08, 16:21, w całości zmieniany 2 razy  

vroooom 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2006-03-07, 20:33   

Dzi? ?o?ki ogl?daj? meczyk Barca-Chelsea
Total organization is necessary.
Every muscle must be tight.
------------------------------------
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpiecze?stwo, tylko szybko??" - JKM

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-07, 21:56   

Oscary?! A co to wogóle znaczy? Nad?ci bogacze przyznaj? nagrody kolejnym nad?tym bogaczom, a reszta ?wiat si? ekscytuje... Nie przemawiaj? do mnie takie imprezy, ani ameryka?skie oscary ani polskie z?ote kaczki, or?y, victory czy inna zwierzyna. Przede wszytkim to nie pasuje mi oprawa tego marnego przedstawienia - wszyscy bardziej podjarani strojem, fryzur?, zachowaniem tego czy owej ni? samym filmem. I jaki to ma wp?yw na sam film, na jego artyzm? Wp?yw to i owszem ma, na ogl?dalno??, zgodnie z zasadami reklamy: im g?o?niej krzyczymy tym wi?cej sie o nas dowie i tym wi?cej przyjdzie zobaczy?.
Co do tego w jakim kierunku pod??a kino.... Wszystko zale?y o jakim kinie mówimy, bo kino z okolic oscarów ma jeden powszechnie znany cel: kasa, a co za tym idzie sprzyjanie gustom masowego odbiorcy, cho? nale?y przyzna?, ?e czasem trafi si? co? warto?ciowego, ale nie ukrywajmy, nie jest to kino wybitnie trudne czy wyszukane, raczej ka?dy mo?e mniej wi?cej zakuma? o co chodzi?o.
A o "Tajemnicy Brokeback Mountain" mog? wypowiedzie? si? jak najbardziej pozytywnie. Ani troche mnie nie zbulwersowa?a, ani nie zaszokowa?a, melodramat dosy? wzruszaj?cy i z ?adnymi zdj?ciami. Warto obejrze? ku refleksji, ale jakiego? radykalny przewrotu ?wiatopogl?dowego raczej nie przewiduje (na pewno nie w Polandzie).
Ostatnio zmieniony przez bjork 2006-03-07, 22:05, w całości zmieniany 2 razy  

Aurora Borealis
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-10, 17:16   

bjork napisał/a:
Oscary?! A co to wogóle znaczy? Nad?ci bogacze przyznaj? nagrody kolejnym nad?tym bogaczom, a reszta ?wiat si? ekscytuje... Nie przemawiaj? do mnie takie imprezy, ani ameryka?skie oscary ani polskie z?ote kaczki, or?y, victory czy inna zwierzyna. Przede wszytkim to nie pasuje mi oprawa tego marnego przedstawienia - wszyscy bardziej podjarani strojem, fryzur?, zachowaniem tego czy owej ni? samym filmem. I jaki to ma wp?yw na sam film, na jego artyzm? Wp?yw to i owszem ma, na ogl?dalno??, zgodnie z zasadami reklamy: im g?o?niej krzyczymy tym wi?cej sie o nas dowie i tym wi?cej przyjdzie zobaczy?.

W pe?ni zgadzam sie z Twoj? wypowiedz?, przera?a mnie to, ze na prawde dobre filmy nie s? w ?aden sposób nagradzane lub reklamowane, to strasze. Zazwyczaj najlepszym filmem roku zaostaje komercyjna produkcja pod publiczno??, np. Tytanic. Jeszcze gorszy jest fakt, ze te ciekawe, ambitne produkcje nie zawsze trafiaja do polskich kin, czasem zwyczajnie nikt nie chce wy?o?yc kasy na ich dystrybucje...
Chcia?am wam równie? powiedzie? o akcji w Multikinach, co miesiac sa organizowane maratony kina europejskiego, co miesiac inny kraj, to ciekawa akcja, bo przeciez teraz ak ?adko trafiaja do naszych kin Europejskie produkcje, polecam wam te maratony, warto sie na nie wybrac...

P.S. To nie reklama Multikina, to tylko propozycja na ciekawe sp?dzenie wieczoru.

katanga
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-16, 11:55   

a propos filmów:
polecam szwedzki : TYLKO RAZEM re?.Lukas Moodysson

chrisstevens 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2006-03-22, 16:32   

czesmen napisał/a:
Obejrza?em w?a?nie film z Johnem Corbete (Chrisem Stevensem) Pt. „ Bigger than the sky” czyli „Ponad Niebem” z 205 roku , w którym nasz alaska?ski bohater wciela si? w role Michael Degan/Christian.
Fabu?a filmu którego akcja toczy si? teatrze dotyczy jednak innego bohatera tego filmu .A mianowicie ?ycie Petera - porzuconego przez dziewczyn? - traci sens. Zrozpaczony postanawia uda? si? na przes?uchanie do sztuki Cyrano de Bergerac w lokalnym teatrze, licz?c na ma?? rol?. Pomimo, ?e nie ma ?adnego do?wiadczenia jako aktor - dostaje g?ówn? rol?, która zmienia ca?kowicie jego ?ycie. Jaki by? przebieg filmu – oce?cie sami. Nie b?d? wam psu? przyjemno?? obejrzenia tej tragi-komedii.
Powiem tylko ?e film warty obejrzenia

Dodam ?e dzi? o 21 film ten mo?na b?dzie obej?e? na HBO

Polecam gorrrr?co. ?wietny filmik! Ma bardzo dobr? obsad?, poza Johnem gra tam te? Sean Astin (pami?tacie go zapewne z roli Sama we "W?adcy Pier?cieni").
"Bigger than the sky" niby jest oparty na klasycznym schemacie holywoodzkiej produkcji, ale w ci?gu seansu wszystkie te schematy obala. Ma specyficzny, troszk? odrealniony nastrój, tworzony te? przez wy?mienit? muzyk? (ma kto? mo?e linki do piosenek z tego filmu? :D ). Zostawia kilka w?tków nierozwi?zanych (dziewczyna z baru, pojawiaj?ca si? potem na widowni teatru), co daje pole do wyobra?ni dla widza po obejrzeniu filmu... No i to piórko (troch? jak z "Forresta Gumpa" :)) Je?li jeszcze nie widzieli?cie "Bigger Than The Sky", to szybko nadróbcie te zaleg?o?ci! I podzielcie si? wra?eniami na forum! :)
PS Dzi?kuj? Czesmenowi jescze raz za filmik!!! Dzi?ki!!!

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-23, 09:59   

Mo?e wi?c warto po?wi?ci? troch? czasu i zaj?? si? tym filmem?

nacia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-23, 22:59   

Ja te? widzia?am ten film( chyba ju? gdzie? o tym wspomnia?am :) ) i podoba? mi si? ,ale wcale nie uwa?am ?eby by? jaki? nadzwyczajny...Wed?ug mnie momentami by? przynudny, przyd?ugi i ogólnie ca?a fabu?a nie by?a jako? specjalnie zadziwiaj?ca ani zachwycaj?ca...Noi John niestety nie ma g?ównej roli :/ Ale oczywi?cie rozumiem ,?e ka?dy mo?e mie? inne zdanie. A jeszcze co do Johna Corbetta to widzia?am z nim ostatnio inny film( nie mog?am si? powstrzyma? i nie wyporzyczy? go:) ) Nazywa si? "Zabójcza blondynka" i jak si? mo?na domy?li? nie jest zbyt ambitny :D Ale momentami jest tak g?upi ,?e a? ?mieszny... Ale my?l? ,?e w sumie te 2 godziny( mo?e mniej) nie b?d? straconymi i zagwarantuj? dobr? rozrywk?... A na koniec dodam jeszcze ,?e tam te? gra Sam z "W?adcy Pier?cieni" :D Dobra to koniec monologu, prosz? mi go wybaczy?...

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-25, 14:15   

dzisiaj o 20:45 w Polsacie niez?y film z super muzyk? "Ostatni Mohikanin" - kto b?dzie ogl?da??

likavitos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-25, 18:15   

Ja oczywi?cie :)

Wiesia 
Administrator

Wysłany: 2006-03-26, 11:17   

Ja nawet czyta?am Ostatniego Mohikanina;)

Ania 

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-03-26, 18:38   

Ostatnio obejrza?am sobie "Wyznania gejszy", które zrobi?y na mnie do?? pozytywne wra?enie.

chrisstevens 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2006-03-27, 15:51   

W pi?tek obejrza?em "Buntownika z wyboru" Gusa van Santa z Mattem Damonem, Robinem Williamsem i Benem Affleckiem. Ten film ma chyba z 6 lat, ale nadal jest ?wie?y. Ogl?da?o mi si? go fajnie, chocia? po "Pi?knym umy?le" ju? trudno zrobi? jaki? oryginalny film o genialnych matematykach. :)
---------------------------------
W sobot? natomiast zafundowa?em sobie co? l?ejszego. Brat wypo?yczy? "Pacyfikatora" z Vinem Dieselem. Fajny, lekki filmik, chocia? do bólu schematyczny. Ale na sobotni wieczór mo?e by?, zw?aszcza, ?e Vin ciekawie wygl?da w ekwipunku babysitter :D

likavitos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-27, 19:30   

Niedawno widzia?am 25. godzin?, naprawd? ?wietny film :)

nacia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-28, 19:10   

Ja te? to widzia?am :)

likavitos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-03-29, 11:00   

Hehe, wiem :)

scarlettkapusta 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2006-03-30, 22:16   

a ja na sobote mam zaplanowany seansik z "pi??" i "pi?? 2" :) opowiem wam potem :)

Odpowiedz do tematu