Przystanek Alaska - Northern Exposure Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Miłośników serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co ogl?daj? ?osie, kiedy nie ogl?daj? NX?
Autor Wiadomość
Cicely
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-03, 14:14   Co ogl?daj? ?osie, kiedy nie ogl?daj? NX?

Mamy ju? temat ksi??kowy, to mo?e teraz filmowy? Jakie filmy polecicie innym ?osiom, ?eby poczu?y si? jak w Cicely? Dla mnie alaska?ski klimat maj? "Dró?nik" i "Prosta historia".

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-03, 14:24   

Mo?e nie jest to za bardzo "alaska?skie";) ale uwielbiam sag? "Gwiezdne Wojny":) Nie wiem ile razy ju? to ogl?da?am, ale to jest silniejsze ode mnie:]
Bardzo lubi? filmy historyczne. "Elizabeth", "Ja, Klaudiusz". "El?bieta, Królowa Anglii".

Uwielbiam musicale! "Chicago", "Deszczowa piosenka", "Funny Girl", "Hello Dolly!", "Gigi"... Mog?abym wymienia? i wymienia?...:)

Bardzo lubi? filmy Jerzego Stuhra. "Historie mi?osne", "Tydzie? z ?ycia m??czyzny"

Cicely
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-03, 14:42   

Skoro lubisz musicale, to co sadzisz o "Kabarecie"? Bo ja ten film uwielbiam - juz sama nie wiem ile razy go ogladalam. I forma, i tresc sa fantastyczne, wielopoziomowe... Film przez duze F.

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-03, 15:43   

Jak najbardziej, tak! Zreszt? jednym z twórców Kabaretu by? Bob Foss, którego dzieckiem jeste takze Chicago. A wykonanie przez Lise Minelli "Mounsieur", super!;)

nacia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-03, 16:50   

Ja uwielbiam filmy takie jak "Forrest Gump", "Lepiej by? nie mo?e", "To w?a?nie mi?o??", "Billy Elliot", "Pi?kny Umy??" i wiele, wiele innych :grin:

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-03, 17:04   

"Lepiej by? nie mo?e" - Jack Nicolson by? wspania?y. O psinie nie wspominaj?c. Tak to by?, to jest! ?wietny film.

"To w?a?nie mi?o??" te? super. Takie swobodne po??czenie a? tylu w?tków w jednym filmie. Niby nie maj? ze sob? nic wspólnego (chocia? z drugiej a? tak wiele, wszak?e chodzi o Mi?o??!), a stale si? przeplataj?. Bardzo go lubi?!;)

chrisstevens 
Cz?onek Rady

Zaproszone osoby: 5
Wysłany: 2006-01-03, 17:34   

No có?... Bior?c pod uwag?, i? rozwa?am pój?cie na filmówk? i zakopany jestem w gazetach o filmach, to wymienienie moich ulubionych dzie? zaj??o by zbyt du?o czasu :lol:
Odpowiem wi?c ?ci?le na pytanie zawarte w temacie. Jakie filmy sprawiaj?, ?e czuj? si? jak w Cicely?
Przede wszytkim genialne "Zmru? oczy". To najbardziej "alaska?ski" polski film, a dla mnie równie? jedno z najwi?kszych osi?gni?? polskiej kinematografii w ogóle...
W "K-Paxie" te? niekiedy wyczuwa?em nutk? Cicely'a?skiego stosunku do ?ycia (i "przystankowego" realizmu magicznego!), cho? ten doskona?y film jest troch? z innej beczki ni? "PA"...

czesmen 
VIP

Wysłany: 2006-01-03, 17:38   

:569: No to ju? wiem, ?e ten watek zostanie zdominowany przez jednego ?osia
( notabene cz?onka ko?a filmowego). Zatem czekamy Wiesiu na dobre propozycje filmowe :grin:

vroooom 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2006-01-03, 21:13   

A teraz ja:
Czas Apokalipsy
2001: Odyseja Kosmiczna (w duecie z ksi??k?)- Kubrick
Oczy Szeroko Zamkni?te - znów Kubrick
Z?y porucznik (czy kto? to ogl?da??)
Pluton
Trainspotting
?owca Jeleni
Monty Python (wszystko)
Polskie klasyczne komedie
G?upie komedie (Naga Bro? itd itp)
Powa?ne fimy czyli:
"Bu?garski po?cikk"
"Sum tak zwany olimpijczyk"
mo?e sobie jeszcze co? jeszcze przypomn? i dam zna?

scarlettkapusta 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2006-01-03, 22:06   

a ja uwielbiam almodovara...
a tak z zupelnie innej beczki - filmy akcji... ale psychologiczne :) leon zawodowiec np :)

fifth_avenue
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-03, 22:24   

ogladam co si? tylko da z tomem Hanksem !!!! :grin:

Ania 

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-01-04, 16:48   

przyznaj? si? do wybredno?ci w tym temacie:) Przepadam za Kie?lowskim (przede wszystkim Niebieski), dalej Amelia, Godziny, Dziewczyna z per??

vroooom 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2006-01-04, 17:31   

Zapomnia?em o Bondach! Bond to podstawa.

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-04, 17:34   

ja kocham "wielki b??kit", "przyczajony tygrys, ukryty smok", "hero", "leon zawodowiec", "arizona dream" to moje ulubione i wogole najlepsze jakie ogladalam + przystanek oczywiscie :D :D :D

czyzu9 
?o? Holling

Zaproszone osoby: 35
Wysłany: 2006-01-04, 20:44   

Gwiezdne wojny ale przedewszystkim I saga, Leon zawodowiec, Wielki Bl?kit, Czas Apokalispy, TopGun, 4 pokoje, 1900-cz?owiek legenda, Janosik :D oraz filmy z Nicolson'em i Shturem( starym i mlodym), itd

Twoje ip :

likavitos
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-05, 20:49   

Oczywi?cie NX, ale oprócz tego to oczywi?cie 'Efekt Motyla' i 'Mi?dzy S?owami'

Ania 

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-01-05, 21:43   

ja tymczasem chcia?am wyrazi? swój zachwyt filmem "Kontrolerzy"

scarlettkapusta 

Wysłany: 2006-01-07, 14:56   

ja jeszcze, jak na porzadna obywatelke przystalo, ogladam 'wiadomosci' :D w koncu zdaje wos na maturze ;) :D

lopez5 
VIP

Wysłany: 2006-01-07, 16:21   

Ogl?dacie serial "pogromcy mitów" na discovery ??? W zabawny sposób ,ale powa?nymi do?wiadczeniami obalaj? (lub potwierdzaj?) mity ,takie jak np: czy cola ma w?a?ciwo?ci ,które sie jej przypisuje,czy silikonowy biust mo?e wybuchn?? w samolocie , czy rzucon? kart? do gry mo?na zabi? , czy podskok w spadaj?cej windzie mo?e uratowa? ?ycie ,czy kanapka spada zawsze mas?em na pod?oge itp.
Moim ulubionym bohterem jest BASTER-mówi mniej ni? Marilyn. Polecam.

vroooom 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2006-01-07, 19:26   

Pogromców mitów swego czasu ogl?da?em, ale teraz ju? nie mam czasu na telewizj?.
Co najwy?ej Motorvision i Top Gear na TVN Turbo.

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-07, 19:46   

Jakos nie trafia do mnie ten program. Czasami zajrz?, ale rzadko. Zreszt? teraz nie b?d? mia?a ju? czasu na takie przyjemno?ci jak ogl?danie tv. Mo?e czasem do kina, czasem jaki? odcinek NX, albo co? naprawd? wyj?tkowego w tv.
Niestety telewizja nie jest skoro do raczenia nas - telewidzów wyj?tkowymi rzeczami.
Chocia? dzisiaj mi?? rzecz znalaz?am. Koncert "Zielono mi" z Opola.

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-09, 19:01   

ja te? nie ogl?dam tv, bo nie mam czasu, czasami jak zapodadz? jaki? spoko film to wtedy, kino odpada bo w moim mie?cie nie ma kina, tak wi?c zostaje tylko komputer i filmy na dvd :)

Wiesia 
Administrator

Wysłany: 2006-01-14, 09:49   

czesmen napisał/a:
:569: No to ju? wiem, ?e ten watek zostanie zdominowany przez jednego ?osia
( notabene cz?onka ko?a filmowego). Zatem czekamy Wiesiu na dobre propozycje filmowe :grin:

Przepraszam ostatnie wydarzenia w moim ?yciu troche odciagn??y mnie od komputera i oczywiscie od forum. Teraz jednak znalaz?am troche czasu. Co do filmów, które chcia?abym wam poleci? to:
"Kroniki portowe"- maja taki klimat jak NX, ma?a miescinka, surowy klimat i troche magii.
"K-PAX" - zarówno film jak i ksi?zke, ten film pozwala inaczej spojrze? na ludzi, spojrze? z perspektywy Prota mieszka?ca K-PAX.
"Czekolada" - mi?utki film dla wszyskich, zabawny, tajemniczy, o tym jak jedna osoba moze zmienic ca?e miasto.
"Przekr?t" - co? dla ch?opców, dziewczynkom moze troche nie podobac sie postac kreowana przez Brada Pitta (nie jest tu lalusiowatym bobaskiem), polecam zabawny, niespodziewane zwoty akcji.
"28 dni po?niej" - kolejny film z cyklu: zastanówny sie nad swoimi czynami; polecam;)
"Eksperyment" - niemiecka produkcja warta obajrzenia, kolejny ciezki film o ludzkiej psychice.
"Memento" - mo?e zainteresuje was, ze film ten zaczyna sie na ko?cu, a ka?da kolejna scena ko?czy sie pocz?tkiem poprzedniej (wiem ciezko to zrozumiec, heh trzeba obejrzec)
"Kolory raju" - przepiekny film z Iranu (pare razy emitowany przez tvp), wzruszajaca, prosta opowie??
"Million Dollar Hotel" - czy kocha? wolno tylko "normalnym" ludziom?? czy Ci "nienormalni" nie potrafi? po?wieci? wsystkiego dla mi?osci??, poza tym w?tkiem, w?tek kryminalny, no i do tego muzyka U2 ;)
na razie to tyle, heh, ale dopiero zaczynam si? rozkreca?, szczerze polecam Wam te filmy :568: , nie s? to proste filmy, które moza obajrze? sobie ot tak no z 2 wyj?tkami :grin: ), mimo to wydaje mi sie, ze nieraz warto obejrze? co? m?drego, ambitnego, co pozwoli zastanowi? sie nad tym kim jestesmy i jacy jeste?my...

lopez5 
VIP

Wysłany: 2006-01-14, 10:25   

A seriale: Alternatywy 4 ,Zmiennicy , Daleko od szosy , Dom - lubicie ?

Wiesia 
Administrator

Wysłany: 2006-01-14, 10:57   

Lubie Zmienników i Daleko od szosy, pozosta?e jakos nie przemawiaja do mnie.

czesmen 
VIP

Wysłany: 2006-01-16, 00:23   

Ostatnio pomimo braku wolnego czasu obejza?em dwa filmy które mna wstrz?sne?y. Pierwszy to "Memento" a drógi "Kiedy nadchodzi noc". Je?eli lubicie ostr? jazd? bez trzymanki :kosci: to koniecznie trzeba to zobaczy?. :diabelek:

nacia
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-16, 13:38   

Ja ostatnio obejrza?am film pt "Spanglish"( polskie t?umaczenie to "Trudne s?ówka") i jestem nim zupe?nie oczarowana... Nie rozumiem tylko czemu nie zauwa?y?am ?e lecia? w kinie( a mo?e nie lecia?..)Fabu?a wydaje si? bardzo prosta, z pozoru nic si? nie dzieje, ale tak naprawd? dziej? si? bardzo du?o. Film wyre?yserowa? James L. Brooks( ten od "Lepiej By? nie mo?e")a gra tam m.in Adam Sandler( pierwszy ambitny film jaki z nim widzia?am) i Tea Leoni. Naprawd? polecam!!!!

bjork
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-19, 19:13   

z okazji tego, ?e klimat sprzyja ogl?daniu filmów, za oknem zima i baaardzo mro?no (obecnie mój termometr wskazuje -20), wi?c ja od?wie?? sobie jeden z moich ulubionych czyli prze?liczn? "Ameli?" /po obejrzeniu od razu robi si? cieplej :) /

scarlettkapusta 

Wysłany: 2006-01-27, 22:44   

oo tak, "czekolada" jest boska!!! i wcale nie tylko dlatego, ze gra w niej johnny deep ;)

Ed_Chigliak
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-07, 22:01   

Moje TOP 10 to:
1."Dzie? ?wira"Marka Koterskiego-po ka?dym kolejnym obejrzeniu coraz mniej mi do ?miechu
2."Buntownik z wyboru" i zawarta w nim "super filozofia", która wcale nie jest taka super.
3."Fight Club" - 'I say let me never be complet, I say may I never be content"
4."Closer" - Natalie Portman: 'why love isn't enough!?' ta scena mnie rozbraja.
5."Forrest Gump" - 'ALABAMA!!!'
6."Bez Przebaczenia" - 'Zabijam wszystko co si? rusza i nie spie***a na drzewo'
7."Cast Away" - 'I'm sorry Mr.Willson, I'm sorry!!!' , 'Who knows what tide could bring?'
8."Skazani na Shawshank" - 'Chocia? to niezbyt skomplikowane. Rzecz zawsze sprowadza si? do dwóch mo?liwo?ci. Zacz?? ?y? lub zacz?? umiera?...'
9."Ta?cz?cy z Wilkami" - '?akantanka'+'two sox'+'standing with the fist'
10. na koniec ?eby nie zanudza? króciutki filmik o mi?o?ci Kie?lowskiego czyli Dekalog VI (chyba, bo nigdy nie by?em dobry z recytacji przykaza?, nie wspominaj?c o ich zachowywaniu ;) )

P.S. wbrew pozorom nie lubi? Woody Allena :lol:

Odpowiedz do tematu