Przystanek Alaska - Northern Exposure Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Miłośników serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co ogl?daj? ?osie, kiedy nie ogl?daj? NX?
Autor Wiadomość
Wiesia 
Administrator

Wysłany: 2010-12-18, 16:50   

Wczoraj w akademiku zabrak?o Internetu :D wi?c postanowi?am nadrobi? zaleg?o?ci w filmach. Obejrza?am: Po?egnanie z Afryk?, och Robert Redford
You wonder what has happened to me...

fleish 

Wysłany: 2011-07-11, 20:38   

kiedy? obieca?em i nie da?em rady... pokornie si? kajam i mam nadziej? ?e lepiej p??no ni? wcale ;)
http://www.youtube.com/wa...172521F87174D75

Wiesia 
Administrator

Wysłany: 2012-01-29, 12:14   

Ostatnio na tapecie: Fineasz i Ferb :D oraz Pingwiny z Madagaskaru :D

hihi praca z dzie?mi zobowi?zuje :D

zielony 
Administrator

Wysłany: 2012-01-30, 20:10   

a czy kto? ogl?da? Boardwalk Empire ???????///

czesmen 
VIP

Wysłany: 2012-01-31, 07:52   

Ja ostatnio sp?dzi?em troche czasu w kinie i musze wam polecic Underworld: Przebudzenie 3D. bardzo dobry film, ca?y czas akcja i bardzo fajne efekty specjalne. Oczywiscie dla osób bardziej wrazliwych niepolecam :)
Drugim fajnym filmem by?a 4 czesc Mission: Impossible - Ghost Protocol . Tez akcja konkretna , efekty specjalne na wysokim poziomie i dobra gra Toma. Chodzcie wi?ciej do kina ?osie. :564: :569:

zielony 
Administrator

Wysłany: 2012-01-31, 18:14   

RZE? !!!!!

taki troche dziwny ale w sumie mo?na zobaczy?

pola?skiego

vroooom 
Cz?onek Rady

Wysłany: 2012-01-31, 19:21   

Ja na filmy ? ? i sztuk? z wy?szej pó?ki nie mam ostatnio czasu (a mo?e i ochoty). Natomiast nami?tnie ogl?dam w TV program Fani czterech kó?ek
Total organization is necessary.
Every muscle must be tight.
------------------------------------
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpiecze?stwo, tylko szybko??" - JKM

fleish 

Wysłany: 2012-02-01, 18:35   

zielony napisał/a:
a czy kto? ogl?da? Boardwalk Empire ???????///

1 sezon ogarn??em=niez?y
ale nie a? tak ?eby nie poczeka? a? mi sie drugi zachce ;)

zielony 
Administrator

Wysłany: 2012-02-01, 20:44   

a co? jeszcze z seriali ?

czesmen 
VIP

Wysłany: 2012-02-02, 07:51   

Kto z was by? na Sherlock Holmes: Gra cieni? widzia?em skit tego filmu i zapowiada sie bardzo ciekawie. Co prawda to juz koncówka jego gry wkinach ale wiele osób bardzo sobie ten fikm chwali?o. :diabelek:

fleish 

Wysłany: 2012-02-02, 09:35   

zielony napisał/a:
a co? jeszcze z seriali ?

breaking bad (wypas)
supernatural (1 sezon jest taki bez tego czego? ale dalej jest cymes)
misfits (do?? "egzotyczny" ?e tak powiem)
gra o tron (obowi?zkowo!)
episodes (angielski humor + joey tribiani)
sons of anarchy (ishka powinna znac ;)
hell on wheels (taki westernowy)

enjoy! :)

ps. filary ziemi i borgias te? mi si? podoba?y ale to mi..

czesmen 
VIP

Wysłany: 2012-02-02, 14:23   

fleishka kiedy ty masz czas to wszystko ogladac?:D

fleish 

Wysłany: 2012-02-02, 15:19   

w przerwach mi?dzy meczami :)
ps. z tego co wiem tez kiedy? cierpia?e? na bezsenno?? ;p

czesmen 
VIP

Wysłany: 2012-02-02, 16:42   

tak, na szcze?cie z wiekiem to przechodzi :) alleluja i do przodu drogie ?osie!!!

zielony 
Administrator

Wysłany: 2012-02-02, 21:24   

nooo niez?a lista - popróbuje

ishka83 

Wysłany: 2012-02-06, 13:20   

californication :D

zielony 
Administrator

Wysłany: 2012-02-07, 17:01   

ishka83 napisał/a:
californication :D

o fuj ishka - to seksistowskie wypociny ??!!!!!!

ale wiem - duchowny ;) a raczej duchovny bo jeszcze mnie o obraze uczu? kto? niezorientowany pos?dzi ;)

ja mam tak samo z natasch? :D

ishka83 

Wysłany: 2012-02-08, 09:40   

oczywi?cie! californication jest bezb??dne i wcale nie chodzi mi o duchovnego :P
sons of anarchy zas?uguje na oskara, w szczególno?ci za muzyk?! a Gemm? gra tam ta sama kobita co gra?a w bundym.
lie to me (wchodzi w?a?nie w naszym tv pt. magia k?amstwa)
castle (ale tak dwa pierwsze sezony)
nip/tuck (bez skazy) - pierwsze sezony s? ?wietne, potem ju? si? robi z tego moda na sukces

Wiesia 
Administrator

Wysłany: 2012-02-08, 13:17   

Mnie nieustannie bawi? ch?opcy z THE BIG BANG THEORY, kojarz? mi si? ze znajomymi ze studiów :D

Po kilku odcinkach BROADWALK EMPIRE, obawiam si?, ?e w?tki gangsterskie za bardzo przechodz? w romansid?a. Oby to min??o, bo mi si? odechce ogl?da?.

A, no i jeszcze :D FINEASZ i FERB - rewelacyjna kreskówka :D

zielony 
Administrator

Wysłany: 2012-02-08, 21:40   

a gdzie jest pepe ????

manuela 

Wysłany: 2012-03-31, 22:16   

oj, poza klimatami alaska?skimi lubi? te? insze psychologiczno-filozoficzne tematy w filmach :) ale niektóre nie s? wcale alaska?skie, wi?c nie spe?ni? za?o?enia pierwszego posta. filmy lubi? ogl?da?, chocia? z róznych powodów ma?o ich ogl?da?am i ogl?dam. ciagle mam niedosyt. a jednym z powodów jest brak filmów, które by mnie wcisn??y w fotel i trzyma?y z otwartymi ustami przenosz?c w inny wymiar :) wtedy zwykle szukam ciekawych dokumentów, magazynów bo i to lubi?.

zaczynaj?c wi?c od klimatów sielskich, to mo?e banalnie, ale seria ".. nad Rozlewiskiem" mnie fajnie wycisza, zwalnia mi czas, daje cudne widoki i przepi?kn? energi? Ma?gorzaty Braunek :) chyba jej mocna strona duchowa mnie przyci?ga taka si?a spokoju, ?yciowa m?dro?? (zreszt? prowadzi ciekawe warsztaty)

klimaty sielsko-ba?niowo-ludowe - re-we-la-cyj-ny >> Kolski <<
zachwyca mnie jego pogl?d ?wiata, poziom abstrakcji, symbolika przenoszona tak wprost - 1:1 :D ?ycie pokazane w tych obrazach (to okre?lenie trafniej oddaje sedno ni? film) jest proste, ale nie banalne. to genialne po??czenie mistycyzmu z dojeniem krów, zakodowanymi w nas tradycjami, wierzeniami, sfer? duchow?, religijn? i wyobra?ni?, z ciekawymi bohaterami a wszystko osadzone na ?onie natury, w ciszy, wsród pól, na polnych drogach i wiejskich chatach :) ach, i jeszcze Franciszek Pieczka, za którego serdecznie Kolskiemu dzi?kuj? :) no dobrze, ale kilka tytu?ów wymieni?:

Jasminum
Ja?cio Wodnik (ciekawa metoda na skuteczno?? stara? o dzidziusia ;))
Cudowne miejsce
Grajacy z talerza
Historia kina w Popielawach

to tylko kilka, odkrywam te filmy, smakuj? je, delektuj? si? nimi spokojnie, powoli, s? jeszcze takie, których wcale nie tkn??am :) ubolewam tylko, ?e tak trudno je zobaczy?..

pozostaj?c jeszcze na chwil? w tej ba?niowej przestrzeni mo?na si? natkn?? na ciekawy film Magia uczu?. jest to opowie?? odbywaj?ca si? w dwóch ?wiatach, ale jak one si? przeplataj?, jak bohaterowie odnajduj? si? w obu historiach a i technicznie jak te obrazy przechodz? - to potrafi przytrzyma?. jest to takie kino familijne, spokojnie z dzie?mi mozna si??? i w sobie dziecko te? obudzi?, chocia? to nie kreskówka. polecam, a skoro ju? tak wyci?gam przy okazji aktorów, to i tu zachwyci?a mnie ta ma?a dziewczynka, któr? na szcz??cie nie wt?oczono w sztywne ramy uj?? i sztucznych zachowa?.

a teraz ma?y skr?t w ?cie?k? "refleksja nad nasz? cywilizacj?" z cyklu "?miech przez ?zy". no, mo?e nie ?e do ?ez, ale do refleksji na pewno >> Zielona Pi?no?? << zmusza. to jest taka opowie?c z przymru?eniem oka o tym do jakich absurdów doszli?my jako cywilizacja, o tym, ?e zatracili?my samych siebie do tego stopnia, ?e wcale tego nie dostrzegamy, o tym, ?e uwa?amy, ?e osi?gn??i?my Bóg wie jaki post?p a tymczasem jeste?my bardzo prymitywni :D opowie?? okiem innej cywilizacji, która ?yje bardzo prosto a jednocze?nie zachowuj?c równowag? mi?dzy intelektem, inteligencj? emocjonaln? i inteligencj? duchow?. aha, gdyby kto? by? ciekaw, to mo?e znale?? w sieci, baaardzo polecam.

jak ju? zahaczyli?my o wymiar komediowy, to podpowiem 2 nasze kabaretowe "produkcje" :D z nutk? absurdu, parodii, humoru na fajnym poziomie co obsada z?o?ona z przedstawicieli kabaretów sprzed lat nastu gwarantuje: >> Ba?? o ludziach st?d << oraz
>> Robin Hood - czwarta strza?a <<

co do absurdu i komiksu w wersji fabularnej - nasza rodowa >> Wojna polsko-ruska << jest filmem wartym obejrzenia. a jak "?adnie" (wiem, to s?owo nie przystaje do tego filmu :D ) pokazuje nasze go?e doopy :D nasz? ma?ostkowo??, popier&#%@enie, warstw? mu?u pod dnem i maturzystk?, któr? w tym popapranym ?wiecie ratuje fantastyczna wyobra?nia :) smaczki w scenkach ?wietne. ?cie?ka z barszczu, wyst?p And?eli na kanapie do którego Silny "robi" ?wiat?o i te powiewaj?ce firany... :D "error, error, has?o nieprawid?owe"... Ala i jej kole?... motyw z Dniem Bez Ruska. film jest odjechany w kosmos, cho? ma te? m?cz?ce momenty.

to teraz w nieco mocniejsze ?cie?ki. przy czym mocniejsze emocjonalnie, filozoficznie, psychologicznie.

Eskapada opis z filmweb: "Drogi pi?ciu szkolnych kolegów, którzy mieszkali i wychowywali si? w niewielkim miasteczku nad oceanem, po uko?czeniu nauki si? rozesz?y. Spotykaj? si? po siedmiu latach, w przykrych okoliczno?ciach. Choremu na raka Bobowi pozosta?o niewiele ?ycia. Wbrew zaleceniom lekarzy przyjaciele zabieraj? go w ostatni?, szalon? podró?." - pamietam jak ten film lata temu mnie wzruszy?, zamierzam go odwierzy?, podobnie jak:

Wbrew regu?om - wejscie w doros?e ?ycie, które stawia przed konkretnymi wyborami i si? nie cacka.

Pukaj?c do nieba bram - muzyk? kojarzymy wszyscy :) a film - co mamy do stracenia w obliczu ?miertelnej choroby i wizji sal szpitalnych? nic :) no to jazda odkrywa? ?wiat, smakowa? jego uroki! :D ten film i >> Bandyt? << ??czy ten sam aktor Til Schweiger a z Eskapad? motyw ?miertelnej choroby i spe?niania marze?.

refleksja nad nasz? cywilizacj? ju? by?a w wersji komediowej a skoro zaprowadzi?am nad urwisko pt. dramat psychologiczny, to dla mnie granic? wstrz?su wyznacza tu >> ?ycie za ?ycie << mocniejszych w?tków bym nie da?a rady obejrze?, wi?c po nie nie si?gam. film podejmuje tragiczn? walk? o zniesienie kary ?mierci. a co mo?e przekona? w?adze do zmiany decyzji? japo?ska metoda

Alaska inaczej? prosz? bardzo: >> Wszystko za ?ycie << - równie? psychologiczny i trzymaj?cy w napi?ciu film o wejsciu w doros?e ?ycie, o podejmowaniu decyzji z ca?ym "dobrodziejstwem" natury.

W?drówka, odosobnienie, tym razem w kontek?cie postapokaliptycznym >> Droga << i w podobnych klimatach >> Ksi?ga ocalenia << - oba filmy podejmuj? trudny temat, trudn? wizj? i analiz? ludzko?ci w cz?owieku.

to chyba jak na pocz?tek wystarczy :P

ps. aha, wspomnia?am ?e lubi? dokument. no to pere?ka na koniec - mix wszystkiego co powy?ej :D >> Pekin. Z?ota 83 <<
Ostatnio zmieniony przez manuela 2012-03-31, 22:23, w całości zmieniany 2 razy  

zielony 
Administrator

Wysłany: 2012-04-01, 21:00   

???ooooo kobieto - oby twoja wytrwa?o?? przy pisaniu postów nie zgin??a /póki my ?yjemy/ :d

manuela 

Wysłany: 2012-04-01, 21:54   

istnieje takie ryzyko, bowiem sporo czasu sp?dzam przy kompie z racji pracy a resetuj? umys? pisz?c i czytaj?c ulubionego foruma, teraz i ten jest zagro?ony ;)

zielony 
Administrator

Wysłany: 2012-04-12, 20:22   

ka?dy tak mia? na pocz?tku dlatego ?ycz? wytrwa?o?ci ... :D

manuela 

Wysłany: 2012-04-12, 20:33   

;)
a tymczasem dzis wieczór (21:40) tvp2 serwuje "Rewers" :)
obsada:
Agata Buzek, Krystyna Janda, Anna Polony, Marcin Doroci?ski, Adam Woronowicz), Bronis?aw Wroc?awski), ?ukasz Konopka.

Wiesia 
Administrator

Wysłany: 2012-04-13, 15:33   

A my wczoraj obejrzeli?my zesz?oroczny film Nietykalni.
Gor?co polecam!!

W kinie ostatnio widzia?am Igrzyska ?mierci.
Ca?kiem ca?kiem :D

manuela 

Wysłany: 2012-08-01, 08:53   

proste i mocne a najwa?niejsze, ?e skuteczne:
>> Peaceful Warrior | Si?a Spokoju <<
- fragment, który u mnie robi ciary

ps. "ca?e ?ycie to trenuj?..." jeeeee :D

czesmen 
VIP

Wysłany: 2012-08-15, 09:34   

Nie pamietam czy nie poleca?em wam tego filmu ale naprawde warto go zobaczy? po raz kolejny. Fantastyczny film o mi?osci i cudowna nieziemska Uma Thurman. ?wietne to jest - polecam :one:

http://www.filmweb.pl/Serce.Nie.Sluga

Wiesia 
Administrator

Wysłany: 2012-08-20, 17:22   

Co nie ogl?daj? ?osie, gdy nie ogl?daj? NX? Wszystkie cz??ci Obcego :D

nemet 

Wysłany: 2012-09-02, 00:24   

od po?owy pa?dziernika przynajmniej niektóre ?osie b?d? ogl?dac "Misja: Afgnistan" ...wypatruj?c ?oszatka ;)

Odpowiedz do tematu