Strona Główna Przystanek Alaska - Northern Exposure
Forum Łosków serialu Przystanek Alaska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: czyzu9
2006-06-20, 19:31
Gadu-Gadu
Autor Wiadomość
chrisstevens 
Członek Rady

Zaproszone osoby: 5
Wysłany: 2006-02-04, 11:17   

Pozwolę sobie na małą dygresję od tematu.
czyzu9 napisał/a:
Średniowiecze się już skączyło!!!!!!

To ciekawe, jak pewne kłamstwa, stworzone wieki temu potrafią się zakorzenić w zbiorowej świadomości. Do dziś np. średniowiecze jest symbolem wieków zacofania, ciemnoty i nietolerancji. A przecież takie pojęcie dostarczone zostało przez historyków renesansowych i oświeceniowych twórców prac historycznych. Byli to często naukowcy o skrajnie antyklerykarnych poglądach. Stworzyli więc obraz średniowiecza, w którym Europa rządzona przez Kościół była kontynentem pełnym nietolerancyjnych, krwiożerczych księży, "płonących stosów" i straszliwej Inkwizycji. :lol: Oczywiście dziś większość historyków już tak nie sądzi, ale co ciekawe, ja ze swojej książki do historii w gimnazjum dowiadywałem się podobnych bredni. Nie wiem, czy było to działanie celowe, czy nie, ale autorzy tegoż podręcznika zapomnieli dodać, iż to nie kościelna Inkwizycja, ale świeckie sądy spalały heretyków i rzekome czarownice na stosie. Co ciekawe nasza współczesna "popularno-gazetowa" wiedza na temat demonicznego Kościoła średniowiecznego pochodzi z wydanej w 1829 roku przez Francuza Ettiene Leona de Lamothe-Lagnon bestsellerowej książki "Histoire de l'Inqisition an France". Pisał on, iż w XIV wieku Inkwizycja miała rzekomo skazywać nawet po 400 kobiet dziennie. Nigdy nie znaleziono źródeł na które się powoływał. Zapomniano też, że był nie historykiem, a pisarzem, żyjącym z sensacyjnych powieści typu "Głowa śmierci" "Klasztor Czarnych Mnichów" itp. Pomijano nieścisłości historyczne, błędy w datowaniu... Idea straszliwych procesów czarownic stała się nośna, a powielana, stała się stereotypem i zakorzeniła w świadomości współczesnych na zawsze. Nieustająco mnożyły się i mnożą teorie o zbiorowej psychozie na podłożu religijnym, seksualnym czy seksistowskim, o tępieniu przez Kościół konkurencyjnej religii, którą miały wyznawać czarownice...
Nie przypomina Wam to czegoś? To przecież zbiór bredni, które powypisywał w "Kodzie Leonarda daVinci" Dan Brown! :/ :039: Powołując się przecież na "definitywnie potwierdzone i wiarygodne" źródła.
Jak też historia lubi się powtarzać. I wielu ludzi ślepo mu wierzy, tak jak kiedyś wierzyli Lamonthe-Lagnownowi. Mam tylko nadzieję, że jego wręcz groteskowe w dążeniu do dyskredytacji katolików, teorie nie trafią do podręczników historii.

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-04, 18:51   

Chris, podziwiam Twoje oczytanie, jak na tak młodego człowieka. Mam jednak pytanie, o którą inkwizycje Ci chodzi?? Czy o Wielką Inkwizycję, tą która została zbudowana przez kościół, czy też o świeckie sądy inkwizycyjne powołane przez Constitutio Criminalis Carolina z 1532 roku? Pamiętać należy, że pierwszy trybunał inkwizycyjny utworzono w Hiszpanii na mocy bulli papieża Szkstusa IV w 1478 r. Na jego czele stanął wielki inkwizytor Tomas de Torquemada. Sędziami trybunałów inkwizycyjnych byli zawsze duchowni! Początkowo zakonnicy dominikańscy, później kler świecki. Także nie mówmy o tym, że czarownicy w Świętej Inkwizycji skazywali ludzie świeccy. Zawsze to byli duchowni.

Co do swobody wypowiedzi... Będę bardzo nieskromną osobą w tym momencie, ale stwierdze, że jestem najbardziej kompetentną osobą w naszym szacownym gronie, aby móc zabrać głos w tej sprawie.
Czesmen w odpowiedzi na Twoje "groźby", że zrobisz porządek na forum i "zwolnisz trochę miejsca" korzystając ze swoich uprawnień moderatora... pozwól że przytoczę CI jeden z kluczowych orzeczeń Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, wydane na podstawie art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, której jesteśmy stroną i która "niestety" (dla Ciebie) nas opbowiązuje:
"Swoboda wypowiedzi jest jedną z głównych podstaw demokratycznego społeczeństwa, warunkiem jego rozwoju i samorealizacji jednostki. Nie może ona ograniczać się do informacji i poglądów, które są odbierane przychylnie albo postrzegane jako nieszkodliwe lub obojętne, lecz odnosi się w równym stopniu do takich, które obrażają, oburzają lub wprowadzają niepokój w państwie lub jakiejś grupie społeczeństwa. Takie są wymagania pluralizmu, tolerancji i otwartości na inne poglądy, bez których demokratyczne społeczeństwo nie istnieje".

W związku z powyższym, w związku z dzisiejszą sytuacja polityczną uważam, że należy stanąć murem za środowiskiem gejowskim. Skoro u władzy są tacy ludzie, którzy twierdzą, że homoseksualizm jest chorobą. Nie różnią się oni dla mnie wiele od faszystów, Młodziez Wszechpolska skandująca, że to choroba, a także niosąca nieraz transparenty "Pedały do gazu!" są dla mnie aktualną wersją nazistów. To drastyczne porównanie, ale Polska jako kraj, który tyle przyżył w czasie II wojny światowej, żeby w takim kraju były takie poglądy... takie hasła... czy niczego się nie nauczyliśmy??
Wiesz Czes... zawiodłam się na Tobie. Mówisz że geje są chorzy, że to wynaturzenie, że mdli Cię na widok dwóch całujacych się mężczyzn. Śmiałeś się nieraz z Vroooma że ma takie a nie inne sąsiedztwo. A mówisz dokładnie tak jak "szacowny" sąsiad kolegi Vroooma. A co powiesz na widok dwóch całujacych się kobiet? :/

Przyznam się, że głosowałam na PiS. Wierzyłam, że mogą coś naprawić, coś zmienić. Teraz widzę, że popełniłam wielki błąd. Modlęsię o rozwiązanie parlamentu bo może inni wyborcy przejżeli na oczy tak jak ja. Nic się nie zmienia, jest gorzej. Nie chcę żyć w IV RP.
Po wydarzeniach związanych z podpisaniem Paktu Stabilizacyjnego, transmisją podpisania vel parafowania w TV Trwam i Radiu Maryja, po wypowiedzi Jarosława aczyńskiego na temat, że dziennikarze którym się nie podobała ta transmisja, którzy protestowali, że Ci dziennikarze powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za swoja niezubordynację. Że są dziennikarze równi i równiejsi... Jako wyborca poczulam się szczerze dotknięta. Nie oglądam TV Trwam nie słucham o. Rydzyka, dlatego jestem wyborcą gorszej kategorii.
Patrze w przyszłość z wielkim niepokojem, ssłucham wiadomości, faktów, wypowiedzi polityków, czyatm Wasze nietolerancyjne (chorobliwe wręcz) wypowiedzi, także tak nieprzychylnie nastawione wypowiedzi ludzi młodych, którzy będą kształtowali przyszłośc i rośnie we mnie niechęć do tego kraju i do mieszkających w nim ludzi.
Tym bardziej sie smuce, że Wy - My miłośnicy Cicely, miasteczka tak wspaniałego, tak tolerancyjnego... mówimy, że homoseksualizm jest chorobą i inne...
Źle się dzieje...

vroooom 
Członek Rady

Wysłany: 2006-02-04, 19:10   

Wyciąg z regulaminu:
15. Admin i modzi maja zawsze racje!!!!
16. Jeśli władza na forum myli się patrz punkt 15

Niniejszym ogłaszam KONIEC DYSKUSJI- jeśli chcecie dyskutować to nie tutaj kochani. I proszę nie pierniczyć mi tu o wolności słowa. To jest forum "Przystanek Alaska".
Dyskusja zaczęła się od tego, że Chris napisał, że nie lubi Rona i Erica. Ma prawo ich nie lubić, a wy musicie to uszanować. Jest przecież wolność słowa :D
Jeśli chcecie udowadniać kto ma racje, to możecie to robić, ale nie tutaj. I tak nikt nikogo do niczego nie przekona. Każdy ma własne poglądy i tyle.
Przepraszam za wyrażenie, ale rzygać się chce.
Po 24 wracam z imprezy i ma tu być porządek :lol:

P.S. Skasuję każdego posta w którym będzie cokolwiek o polityce (no chyba że chcecie pisać o wyborach w Cicely :D )

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-04, 20:24   

Wiesz Vrooom pokazałeś mi już że jesteś p******, teraz to w całej okazałaości potwierdzasz. Skoro jest to temat Gadu Gadu, możemy tutaj mówić o czym nam się podoba. Sam jesteś jednym z pomysłodawców tego tematu. I jeżeli któryś z adminów skasuje tego posta ja wypisuję z takiej społeczności, bo to nie jest społeczność alaskańska, tylko pseudoalaskańska. Wydaje Ci Vrooom że jesteś taki fajny koleś? Że rozwiązujesz problem zakazując o nim rozmawiać? Że ktoś kto ma inne zdanie niż Ty, nie ma prawa bytu i możliwości wyrażania swojej oipnii? Podaj rekę swojemu sąsiadowi.
Ac o do regulaminu. Widać że władza i jej sprawowanie jest zaraźliwe, a ten kto ma władze "zawsze ma rację". Protestuję przeciwko zapisowi pkt 15 i 16 regulaminu. Nie ma ludzi nieomylnych, a ponadto mamy demokrację. Podobno.

czyzu9 
Łoś Holling

Zaproszone osoby: 35
Wysłany: 2006-02-04, 20:46   

1. pkt 15 i 16sty zostaja!!!

2. Nikt nie będzie kasował postów jeżeli nie łamią regulaminu!!!

3. Przypominam ze na Alasce wszyscy rozmawiali na różne tematy, ale potrafili się zachować!!!

4. Jeżeli dalsza cześć tej dyskusji będzie dalej tak nerwowa to temat zostanie zamknięty!!!

5. Regulamin punkt 7. Kłótnie, użytkownicy forum powinni załatwiać na privie. GG, mail, wszędzie tylko nie na forum

Twoje ip :

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-04, 21:19   

Chyba reszta forumowiczów także powinna wiedzieć z kim ma do czynienia.

lopez5 
VIP

Wysłany: 2006-02-04, 21:59   

Bonka zdanie:"Wiesz Czes... ............ Śmiałeś się nieraz z Vroooma że ma takie a nie inne sąsiedztwo. A mówisz dokładnie tak jak "szacowny" sąsiad kolegi Vroooma. " - to ewidentna próba skłócenia Vrooma z Czesem z twojej strony. Co chcesz przez to osiągnąć?
A tak na marginesie uważam homoseksualistów za zboczeńców i nie toleruje również o.Rydzyka.

ulcio 

Wysłany: 2006-02-04, 22:05   

Kilka słów od Ulcia

Jestem zdziwiona i rozczarowana. Nie ma już miejsc na ziemi gdzie nie poruszane by były tematy powodujące kłótnie i bezsensowne spory. Myślałam , że Tu jest inaczej , że Alaskowe Forum to magiczne i piękne miejsce do którego chce się przychodzić.

Może nie byłam stałym bywalcem forum (z powody ogromnej ilości pracy i nauki ) i nie udzielałąm się w wielu kwestiach ale teraz wiem ze czar prysnął i zostało tylko gorzkie rozczarowanie.

Andrzej
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-04, 22:45   

czyzu9 napisał/a:
Przypomniam Ci ze jest wolnośc słowa każdy ma prawo napisać to co mu sie podoba. To że masz władze większą od innych to nie oznacza ze możesz kasowac posty które są odmniene poglądowo od Twoich. I puki ja mam najwiekszą władze na tym forum to nie pozwole na cenzure poglądową!!!!

Popieram

Bonka:
Popieram Cię w obronie prawa do swobodnej wypowiedzi na tym forum.
Mam nadzieję, że mimo niedojrzałej postawy moderatorów, forum przetrwa.
Podzielam Twój niepokój, lecz myślę, że nie ma powodu, aby obrażać się na kraj i ludzi.
W tym kraju mieszkają przecież także tacy ludzie jak Ty.
Ze zmianami w świadomości społecznej jest tak, jak przy wychowywaniu dzieci.
Jedną rozmową czy nakazem niczego nie można osiągnąć. Najlepiej działa przykład i konsekwencja w promowaniu pewnych postaw i zachowań. Inaczej mówiąc "róbmy swoje".
Moderatorom polecam lekturę „Czarnej księgi cenzury”. Oczywiście nie po to, aby brać przykład. Radziłbym umiar w korzystaniu z uprawnień.

czyzu9 
Łoś Holling

Wysłany: 2006-02-04, 22:47   

ulcio napisał/a:
Jestem zdziwiona i rozczarowana.

ulcio napisał/a:
Myślałam , że Tu jest inaczej , że Alaskowe Forum to magiczne i piękne miejsce do którego chce się przychodzić.

ulcio napisał/a:
ale teraz wiem ze czar prysnął i zostało tylko gorzkie rozczarowanie.

Ta dyskusja pokazała ze nie potrafimy ze sobą rozmawiać, że jesteśmy jak Joel i Maggy i skaczemy sobie do oczu!!
Ale mam nadzieje ze wszyscy się głęboko zastanowią nad tym co jeszcze napiszą, w końcu chcemy być jedna wielką rodziną NX i nauczymy się rozmawiać między sobą i się nawzajem szanować.
W końcu Maggy i Joel zawsze się godzili :564:

---------------------------
P.S
Do tego forum podchodzę dość emocjonalnie.
Dlaczego???
Po go stworzyłem, ale teraz nasuwa mi się pytanie – czy nie poniosłem klęski przykład ostanie posty!!!
Przecież gdyby nie było tego forum nie nastąpiłoby taka ostra wymiana zdań i dalej bylibyśmy jedną wielka rodziną NX
W pewnym sensie ja ponoszę odpowiedzialność za to co tu się dzieje :(

Twoje ip :

ulcio 

Wysłany: 2006-02-04, 23:21   

Czyżu !

Forum jest ekstra włożyłeś w nie dużo pracy i napewno jeszcze więcej serca.

Kłótni nie wywołało forum ale brak umiaru w kwestii poruszanych tematów.
Odniosłam wrażenie , że tu nie chodzi o wolność słowa ani przekonań tylko o to kto ma rację a kto nie. W życiu jest tak, że zawsze ktoś będzię miał inne zdanie od naszego zdania i to jest naturalne, ma także prawo je mieć.
Mi chodzi tylko o to, że te tematy najbardziej konfliktowe, o które tu się rozchodzi powinny być zostawiane w momencie zalogowania się- tu bowiem według mnie jest Alaska - kraina miłośników Łosiów, i wszystkiego co się z serialem wiąże a nie forum polityczno- społeczno-religijne. Takich jest pełno a Alska jest jedna...

lopez5 
VIP

Wysłany: 2006-02-04, 23:22   

1.Czyżu ja nie rozumiem tego ,ze jest jednak 15i16 punkt regulaminu i czy komuś się podoba czy nie jesli chce wchodzić na to forum powinien przestrzegać tej zasady ,a sam później podważasz autorytet moda cyt. " Przypomniam Ci ze jest wolnośc słowa każdy ma prawo napisać to co mu sie podoba. To że masz władze większą od innych to nie oznacza ze możesz kasowac posty które są odmniene poglądowo od Twoich. I puki ja mam najwiekszą władze na tym forum to nie pozwole na cenzure poglądową!!!! "

2.Niespodobało mi sie zdanie napisane przez Bonke (obojętne o kim by tego nie napisała ) cyt.
bonka napisał/a:
Wiesz Vrooom pokazałeś mi już że jesteś p******, teraz to w całej okazałaości potwierdzasz.

sprawdziłem ,ale nie ma odwołania w regulaminie co do takich sytuacji .czyli spokojnie moge napisać ,ze osoba "X" czy "Y" to K****. ???

czyzu9 
Łoś Holling

Wysłany: 2006-02-04, 23:33   

lopez5,
Ad 1
Punkt 15 i 16sty jest tylko poto ze jeśli zostal zlamany regulamin to nie ma co sie sprzeczac z władzą!! A nie po to żeby władza mogła dyktować warunki kto co moze pisać. Mój bląd powinem ten post napisac na pw do moderatora a nie podważać jego autorytet

Ad 2 Jest to naruszenie punktu 7 i 8 regulaminu forum, ale widze ze jest potrzeba stworzenia osobnego punktu regulaminu.
Ten post nie odbij się bez echa i zostały wyciągniete kosekwecje czyli ostrzeżenie.
Przy każdym poście znadjue się wykrzyknik którym użytkownik moze zgłośić moderatorowi i adminowi że ten post narusza regulamin albo jest obraźliwy dla innych osób

Twoje ip :

czesmen 
VIP

Wysłany: 2006-02-04, 23:59   

Szanowna alaskańska społeczności – droga Bonko

Po ostatnich postach postanowiłem ponownie zabrać głos w dyskusji , gdyż uważam że idzie ona w nieodpowiednim kierunku i niesie z sobą to , czego się obawiałem.
Musze przyznać że ten temat budzi we mnie skrajne emocje. Nie chciałbym aby przez tą wymianę zdań nad problemem tolerancji mniejszości seksualnych porobiły się podziały i powstał niesmak na forum. Nie chciałbym aby temat ten podzielił nas. Bo przecież nas wszystkich tu obecnych łączy jedno – ogromna sympatia do serialu „Przystanek Alaska” . Spotykamy się w „naszym” Cecily bo dostrzegamy jakie przesłanie niesie za sobą ten serial. Jak jest on innych od tego, co prezentuje nam teraz „reżimowa” telewizja. Czujemy wspólnego ducha serialu i przenosimy w nasze doczesne życie jego najważniejszą maksymę „ Because Cicely is a state of mind”. Myślę że na początek powinienem wyjaśnić kilka ważnych kwestii.
Droga bonko oczywiście moja wypowiedź że zrobię na forum porządek i zwolnię trochę miejsca była czystym blefem i miała ona sprowokować was do dyskusji i wymiany poglądów – w tym także do dyskusji na granicą wolności słowa .
Nigdy nie pozwolił bym sobie skasować czyjegoś posta sam ( bez konsultacji z administratorem forum). Szanuj zdanie i wypowiedzi każdego – nawet te najbardziej odmienne od moich poglądów. Naprawdę uwierz mi że w gruncie rzeczy jestem demokratą. Wiem że Polska podpisała konwencję Praw Człowieka i Podstawowych Wolności i znam jako politolog bardzo dobrze jej treść.
Przykro mi bardzo że zawiodłaś się na mnie. Tym bardziej mi przykro, że naprawdę ciebie lubię i uważam ciebie za niezwykle wrażliwą, romantyczna :grin: i inteligentną dziewczynę. Za osobę która w sposób bardzo ciekawy dodawała (dodaje) kolorytu dyskusją na forum. Mam głęboka nadzieje że nasze odmienne poglądy nie staną się barierą do wspólnych rozmów
(np.skaypowych )czy spotkań forumowiczów.
Nie wiem czy jest sens polemizować z tobą co do przekonań politycznych czy światopoglądowych , bo pewnie i tak zostaniemy przy swoim. Cieszę się jednak że w tej dyskusji nad osobami o „niezrozumiałej” – dla mnie orientacji seksualnej padają różne , odmienne od siebie komentarze, argumenty czy opinie. Bo dopiero biorąc udział w takiej dyskusji naprawdę się rozwijamy. Kiedyś ( na początku mojej drogi samorządowej) mój wujek który jest dla mnie wielkim autorytetem powiedziała mi żebym regularnie spotykał się z osobami o odmiennych poglądach – bo dyskusja w takim gronie powoduje że będe się rozwijał. Że moje poglądy na różne kwestie będą ewoluowały . I zapewne miał racje. I cieszę się że ty właśnie jesteś taka osobą , która akurat tej kwesti takie ma ;) . Wiesz bonko czego jednak nam Polakom brakuje w publicznej debacie? Spokoju, poszanowania wypowiedzi innych . Potrafimy się bardzo często obrażać i w konsekwencji „zabierać swoje zabawki z piaskownicy”.
Co do sąsiedztwa VROOMA – czyli Radia Maryja powiem tak . Jestem katolikiem, pochodzę z katolickiej patryjotycznej rodziny i szanują naszą wiarę i całe duchowieństwo. Szanuje także radio Maryja i Ojca Tadeusza , Poszanowanie nie oznacza jednak ślepego wiernopoddaństwa . Widzę w tym środowisku kilka złych rzeczy i nie mogę mówić ze wszystko jest cacy. Nie jestem bezmyślnym wiernopoddanym toruńskiemu zakonnikowi, mam swoje zdanie i głośno je mówię. Czasami nawet żartem – jak np. dyskusje z kolegom vroomem.
Muszę przyznać Bonko że to właśnie ty rozczarowałaś mnie tym bezpardonowym atakiem na vrooma pisząc „ …Wiesz Vrooom pokazałeś mi już że jesteś p******, teraz to w całej okazałaości potwierdzasz”, i „ …Chyba reszta forumowiczów także powinna wiedzieć z kim ma do czynienia.” Te teksty są całkiem nie w twoim stylu i nie powinny raczej one tutaj paść. Mogę jednak zrozumieć ze miałaś ciężki dzień i tak naprawdę był to wyraz twoich negatywnych emocji. Starajmy się jednak panowac ad naszymi emocjami bo inaczej skończymy jak serialowy Adam ;)
Co zapisów regulaminu , a dokładniej pkt. 15 i 16 to oczywiści trzeba to brać z wielkim przymróżeniem oka. Myślałem że znasz się bonko na żartach i wiesz że czasami lubimy sobie pożartować. Zresztą ty też należych do osób o bardzo ciekawym rodzaju poczucia humoru . I za to tez ciebie lubię :D
Kończąc tą przydługa wypowiedz , pragnę wyrazić nadzieje że nasza znajomość nie ucierpi przez ta wymianę poglądów , że nikt nie będzie się obrażał na siebie.
Pozdrawiam wszystkie łosie i Łanie :grin: - bo to chyba damska forma Łosia ;) i niniejszym uważam temat za zakończony.
Trzeba zabierać się za pisanie postów pozytywnych. 1000 już mamy . Czekamy na 2000 :one:

czesmen 
VIP

Wysłany: 2006-02-05, 00:04   

czyzu9 napisał/a:
Ad 2 Jest to naruszenie punktu 7 i 8 regulaminu forum, ale widze ze jest potrzeba stworzenia osobnego punktu regulaminu.
Ten post nie odbij się bez echa i zostały wyciągniete kosekwecje czyli ostrzeżenie.

Drogi adminie kończąc ten wątek też prosze o ukaranie mnie ostrzeżenie. Mój post o kasowaniu innych postów był nieodpowiedzialny - choć bardziej może prowokacyjny. Jako mod nie powinienem tego robić.

czesmen 
VIP

Wysłany: 2006-02-05, 02:35   

Hmmm. Przeglądam te nasze wypowiedzi po raz kolejny i dalej coś nie daje mi spokoju. :029: Tym bardziej że właśnie skończyłem rozmawiać na gg z Wiesią na temat tej dyskusji. I to właśnie ona w 2 godz. rozmowie uświadomiła mi czytają ta naszą dyskusję kilka oczywistych prawd:
Ze jestem osoba o dwóch twarzach .Takie alter ego . Często sobie w tych wypowiedziach przecze. Sam czuje się urażony niektórymi wypowiedziami ale sam potrafię też urazić druga stronę. Zgadzam się z nią w 1000 % . Jestem naprawdę skomplikowanym ludkiem , którego nieraz ciemne siły nakłaniają do różnych prowokacji ( patrz czat). :oops:
No i doszliśmy do wniosku ze brakuje jednego bardzo ważnego słowa w tym wszystkim PRZEPRASZAM.
Zatem kieruje je do wszystkich , których mogłem swoimi wypowiedziami urazić.

PS z tego wszystkiego mimo że się odchudzam zjadłem całą tabliczkę czekolady. ;)

lopez5 
VIP

Wysłany: 2006-02-05, 09:26   

Chciałam coś od siebie dorzucić tu jeszcze ,ale nie jak koniec to koniec .
Ale inna rzeczcz chodzi mi po głowie , już trzeci raz złapałem sie na tym ,ze chcąc przestrzegać regulaminu który jest wg mnie dość ostro napisany ,nie napisałem ,albo usunąłem albo przepraszałem za swojego posta , aby właśnie nie naruszać regulaminu .
Jak Czes słusznie kiedyś zauważył (na skype ) - wyznaje zasade Tak - Tak ,Nie- Nie . Albo czarne ,albo białe . Dużo ludzi w postach odwołuje sie do regulaminu (ja też ) i nagle słyszy sie że : "Co zapisów regulaminu , a dokładniej pkt. 15 i 16 to oczywiści trzeba to brać z wielkim przymróżeniem oka. Myślałem że znasz się bonko na żartach i wiesz że czasami lubimy sobie pożartować". To naprawde trudno się połapać gdzie można sobie pozwolić na więcej w dyskusji bo to forum to tylko nasza zabawa i mamy wszyscy poczucie humoru , a gdzie trzeba trzymać sie zasad narzuconych regulaminem bo można dostać ostrzeżenie lub bana .
Troche namieszałem i może nie każdy kuma o co mi chodzi ,więc w jednym zdaniu : W różnych sytuacjach róża jest interpretacja regulaminu - raz sztywne trzymamie sie zasad ,wręcz straszenie nim ,a raz mówienie ,że mamy poczucie humoru można sobie na to ,czy na tamto pozwolić ,a regulaminu nie należy brać dosłownie .

Ania 
Łoś Holling

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2006-02-05, 09:30   

pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że znów z powodu 1 posta nie będzie toczył się tak zaciekły spór jak wyżej :) Im dalej czytałam wasze posty, tym bardziej czułam pewien niesmak. To chyba nie miejsce na tego typu dyskusje, zwłaszcza, że nie chciałabym zawieść się na zagladających tu forumowiczach, mimo, że byłam tego bliska.

lopez5 
VIP

Wysłany: 2006-02-05, 09:42   

Ok. żeby nie było niepotrzebnych sporów po moim poście ,proszę tylko admina o odpowiedź w tym miejscu (nie na priwie) żeby wszyscy mogli się zapoznać z interpretacją regulaminu. Bo pozostawienie sprawy każdy indywidualnie interpretuje zrodzi za chwile kolejne wątpliwości . Albo jest LUZ,albo nie ???

[ Dodano: 2006-02-05, 10:16 ]
Jeszcze na GG pojawiły sie pytania o co mi chodzi -wiec przeklejam wyjasnienie z GG:
żartujmy (jak najwiecej ),ale przy regulaminie ja nie wyznaje żartów ,chyba ,ze tak zadecydujemy ,ale wtedy nie wymagajcie ,zebym go przestrzegał.

vroooom 
Członek Rady

Wysłany: 2006-02-05, 12:22   

Mam nadzieję że nikt "yntelygentny" nie rozpocznie tu dyskusji na temat aborcji czy kary śmierci.

bonka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-02-05, 14:37   

Nie kuś...

scarlettkapusta 
Łoś Shelly

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2006-02-05, 14:55   

o żesz w mordę.
przeczytałam wszystko i...
wiadomo, że każdy ma inne poglądy i rozmowy na temat aborcji, polityki, kary śmierci, homoseksualizmu, katolicyzmu i o. rydzyka do niczego nie prowadzą i nikt t nikogo nie przekona. z mojej strony - bardzo mi przykro, jak widzę taki skrajny konserwatyzm. ale zdaję sobie też sprawę, że tym konserwatystom jest równie przykry mój liberalizm. więc wydaje mi się, że jedynym problemem tutaj jest... hmm... jakby to nazwać... brak otwartości na to, że ktoś inny też może mieć rację?
i, drogi chrisie, tym kimś może być też dan brown, nie zakladaj wiec z gory, ze to jest jakas antykatolicka propaganda :>
a co do adopotowania dzieci przez HOMOSEKSUALISTÓW (troche szacunku dla innych, nie trzeba od razu "pedalow" czy "pederastow") - to ja z całą pewnością mogę stwierdzić, że wolałabym żyć sobie spokojnie, otoczona miłością w domu dwóch spokojnych facetów czy lasek (na pewno spokojnych, każdy przecież wie, jak wygląda procedura adopcyjna) niż kiwać się na łóżeczku w towarzystwie dwudziestu innych dzieciaków na sali i do każdej kucharki mówić "mamo".

INNY NIE ZNACZY GORSZY.
pozdro.

P.S. ale ja też nie jestem święta... uważam się za osobę bardzo tolerancyjną... ale jakoś nie mogę się zdobyć na tolerancję wobec osób nietolerancyjnych. trochę masło maślane, ale każdy wie, o co chodzi :) [/b]

vroooom 
Członek Rady

Wysłany: 2006-02-05, 16:19   

Pozdrawiam wszystkie klępy
Młode klępy i stare klępy :D

chrisstevens 
Członek Rady

Zaproszone osoby: 5
Wysłany: 2006-02-05, 18:20   

Głupio mi, że w ogóle rozpocząłem tą dyskusję... :oops:
Nie chciałem nikogo skłócić, ta polemika rozpoczęła się, jak pamiętacie, w temacie o nielubianym bohaterze. Kiedy w moją stronę padło słowo "homofob", poczułem, że coś jest nie tak, i chcąc wyjaśnić swoje poglądy, sprawiłem, że stało się jeszcze bardziej nie tak - rozpocząłem zażartą dyskusję, która namieszała na naszym wspaniałym forum... :(
Wybaczcie i wiedzcie, że nie to było moim celem.
PS Cholera, chyba zaczynam mieć rozdwojenie jaźni. Jestem w polowie sobą a w połowie Chrisem. Przecież ten mój post brzmi zupełnie jak audycja Chrisa z końcówki odcinka drugiego Brains, Know How And Native Intelligence... :lol:

czyzu9 
Łoś Holling

Wysłany: 2006-02-05, 23:10   

Temat zostaje zamkniety!!!!
Wszystkie sprawy zostały wyjaśnione na czacie!!!!
W tej chwili jest tylko jeden moderator.
Od dzis jest nowy regulamin!!!!
Tamat zostaje zachowany dla potomność w archiwum, żeby wiecej sie taka sytuacja nie powturzyła!!!!

Twoje ip :

zielony 
Członek Rady

Wysłany: 2007-11-15, 20:11   

kurcze - kiedyś to były zadymy - a teraz ..... szkoda gadać

układnie , spokojnie, bez zaczepek, .....

gdziete czasy kiedy zielony miał 2 ostrzeżenia i drżał przed 3 ;)

ale to sem już ne wróci :)

nemet 
Łoś Maggie

Wysłany: 2008-03-07, 01:15   

zielony napisał/a:
ale to sem już ne wróci
czemu???? hahaha :diabelek:

zielony 
Członek Rady

Wysłany: 2008-03-07, 08:05   

no właśnie - czemu ?????

czesmen 
VIP

Wysłany: 2009-03-18, 10:49   

to były piekne czasy, cos sie działo , były akcja zaczepno obronne, tworzyło sie koalicje i rózne inne :) jedna potrzebny jest jakis Palikot na forum by je raz na jakis czas przewietrzyc, wyowłac jakis skandal , obudzic was, zaprosić do ozywionej dyskusji i zobaczyc jak reagujecie w stresie :) jednym słowem show must go on :D :diabel2:

zielony 
Członek Rady

Wysłany: 2009-03-18, 13:20   

masz jakiś fajny czes ????? dawaj

Odpowiedz do tematu